Model wyceny oparty na PoW przewiduje decydujący przełom na kursie Bitcoina

Model wyceny oparty na PoW przewiduje decydujący przełom na kursie Bitcoina

Kurs Bitcoina znajduje się obecnie w drugim roku bessy po wielkich wzrostach rynku krypto w 2021 roku. Cena największej kryptowaluty spadła o około 66% w porównaniu z rekordowym poziomem 68 789 USD, osiągniętym 10 listopada 2021 roku. Według Coinmarketcap, który jest wspierany przez Binance, największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej kosztuje obecnie we wtorek w nocy 23 100 USD za jednego BTC, co oznacza niewielką zmianę w stosunku do notowań z poniedziałku.

Podczas gdy stabilizacja zmienności Bitcoina jest zgodna z oczekiwaniami na rok konsolidacyjny, wzrasta obawa przed kolejnym krachem na rynku, co prowadzi do zwiększonej presji sprzedażowej zarówno ze strony posiadaczy krótkoterminowych, jak i górników. Nierozwiązane sprawy FTX i Alameda spowodowały niepokój setek inwestorów instytucjonalnych i milionów inwestorów detalicznych.

Bitcoin pod mikroskopem: analiza Glassnode

Rynek Bitcoina jest od lat śledzony przez firmę analityczną Glassnode za pomocą modelu wyceny PoW. Według niej Bitcoin nadal znajduje się w strefie odnotowanej w ostatnich dwóch halvingach. Jednak cena ponownie przetestowała niższy poziom 1,41 rok przed halvingiem, narażając tym samym aktywa na ryzyko kolejnej kapitulacji.

„Cena za jednego Bitcoina jest teraz prawie dwukrotnie wyższa od szacowanego kosztu produkcji, pozostawiając poziom 1,41 w tyle. Nadzieja, ulga? W czasie dwóch ostatnich halvingów cena znajdowała się na górnym poziomie. Czy rynek zamierza to teraz przerwać, czy nadal pozostanie w strefie ?”, zapytał jeden z użytkowników Twittera, @paulewaulpaul.

W niedawnym raporcie Glassnode podkreślił, że krótkie skurcze na rynku instrumentów pochodnych znacząco wpłynęły na wartość bazową.

„Do tej pory w trzech falach zlikwidowano kontrakty terminowe typu short futures o wartości ponad 495 mln USD, zwłaszcza ze spadkiem skali w trakcie rajdu” — zauważył Glassnode.

Przeczytaj także : Nadchodzi legalizacja kryptowalut w Chinach – Justin Sun

Model wyceny PoW – Bitcoin

Trudność wydobycia Bitcoina – model wyceny oparty na proof-of-work (PoW), może dostarczyć wskazówek na temat następującego kluczowego poziomu, z którym kurs BTC musiałby się zmierzyć.

Bitcoin zbliża się do poziomu trudności na poziomie modelu emisji 2.0

Jak zauważył analityk na Twitterze, cena BTC jest obecnie prawie dwukrotnie wyższa od kosztów produkcji. „Trudność emisji ” to model wyceny Bitcoin PoW oparty na dwóch metrykach: trudności wydobycia i emisji.

Trudność wydobycia to mechanizm sieci Bitcoin, który określa trudność obliczeniową dla górników w celu wybicia nowych Bitcoinów i wstawienia bloków do łańcucha. Trudność polega na tym, że sieć BTC została skonfigurowana tak, aby utrzymać produkcję dostaw na stałym poziomie.

Ilekroć hashrate Bitcoina, miara całkowitej mocy obliczeniowej podłączonej do łańcucha blokowego, zmienia swoją wartość, zmienia się również tempo, w jakim górnicy produkują nowe bloki. Ponieważ sieć jest ustawiona tak, aby temu zapobiec, dostosowuje trudność dokładnie tak, jak jest to konieczne, aby przeciwdziałać tym fluktuacjom.

Ponieważ trudność zależy w ten sposób od hashrate, obejmuje wszystkie wydatki związane z wydobyciem, które ponoszą górnicy, a zatem może być wykorzystana do oszacowania kosztów produkcji.

Model trudności na emisję opiera się na tym pomyśle. Aby obliczyć koszt 1 BTC, model dzieli termin trudności z „emisją”, czyli całkowitą ilością nowych Bitcoinów dodanych do obiegu.

Dolna linia podaje dolną granicę oszacowania kosztów produkcji, podczas gdy górna linia podaje górną granicę. Wykres pokazuje, że BTC nigdy nie dotknął dolnej granicy w tym cyklu.

Podczas ostatniego rajdu BTC przekroczył poziom 1,41 i zbliża się teraz do poziomu 2,0 (górna granica). W przeszłości Bitcoin pozostawał pomiędzy tymi dwoma poziomami przez dłuższy czas w kilku różnych przypadkach.

Zwykle rajdy byków miały miejsce po tym, jak Bitcoin z powodzeniem wyrwał się z tej strefy w przeszłości. Tak więc, jeśli cena kryptowaluty przekroczy ten poziom, może to być pozytywny znak dla inwestorów.

Jednak odrzucenie z tego poziomu trudności emisji 2.0 jest tak samo realną możliwością. Już niedługo okaże się, jak zareaguje cena, gdy ponownie przetestuje tę linię (zakładając, że zrobi to nawet w tym rajdzie).

Może Cię zainteresuje :

Bitcoinpow
Komentarze (0)
Dodaj komentarz