Krypto Tydzień: 28 lutego – 6 marca 2022

Atak Rosji na Ukrainę pokazał, jak bardzo potrzebne są w dzisiejszych czasach kryptowaluty. Wicepremier Ukrainy poinformował w piątek, że w ciągu zaledwie tygodnia udało się zebrać 50 milionów dolarów w krypto.

W 9 tygodniu roku (28 lutego – 6 marca) pisaliśmy między innymi o problemach użytkowników MetaMask, wpływie spadków rubla na BTC i o nowym oficjalnym środku płatniczym szwajcarskiego Lugano. Przyjemnej lektury!

Bezpieczne inwestowanie w kryptowaluty

Polowanie na rosyjskie portfele kryptowalutowe pokazuje, że zdecydowana większość kryptowalut nie zapewnia anonimowości.

Problemy użytkowników portfela MetaMask sprawiły, że internauci zaczęli wątpić w decentralizację.

Co dalej z kursem BTC?

CEO MicroStrategy Michael Saylor zasugerował, że chociaż Bitcoin nie będzie prawdziwą walutą, to może być rozwiązaniem problemów coraz częstszych cyberataków (zobacz również: Czy Bitcoin ograniczy cyberataki?).

Założyciel Swan Bitcoin Cory Klippsten: nie ważne, jak mówią, ważne żeby mówili, a podaż ustalona na 21 milionów z czasem doprowadzi do wzrostu ceny.

Czy Bitcoin jest niedowartościowany? Coraz więcej osób uważa, że tak. Jednym z argumentów jest to, że rynek BTC stanowi około 7% rynku złota.

Szefowa działu bezpieczeństwa CoinShares Meltem Demirors podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat tego, czy Bitcoin stanie się bezpiecznym aktywem?

Rynek altcoinów w pigułce

Na początku tygodnia miały miejsce kilkunastoprocentowe wzrosty krypto przez strach Rosjan uciekających z giełd.

Miliarder Ken Griffin przeprosił się z kryptowalutami, a jego firma Citadel do końca roku chce wejść w cyfrowe aktywa. Zdaniem Griffina Ethereum może w przyszłości wyprzedzić Bitcoina.

Drugiego marca kapitalizacja rynku krypto przekroczyła 2 biliony dolarów. Przekłada się to na 100% wzrost w ciągu 13 miesięcy.

Kącik NFT i metaverse

CEO giganta branży e-commerce zapowiedział, że eBay rozważa wprowadzenie płatności krypto. Wynika to między innymi z ogromnego zainteresowania handlem NFT na platformie.

W poszukiwaniu gemów

Po tym, jak wzrosło zainteresowanie oficjalną zbiórką kryptowalut dla Ukrainy, pojawiła się oficjalna informacja, że rząd Ukrainy zapowiada… airdrop! Później jednak wycofano się z tego pomysłu, ale istnieje szansa, że powstanie specjalna seria NFT.

Warto wiedzieć

Jak co miesiąc przygotowaliśmy dla was nowy Ranking Kryptowalut Luty 2022 r. | Byki nie ustępują. Znajdziesz w nim między innymi omówienie sytuacji na rynku Ethereum, DeFi oraz zestawienie najchętniej czytanych tekstów.

FlyingAtom obniża prowizję. Duże zmiany w kantorach i bitomatach, na czym skorzystają wszyscy klienci 12 kantorów stacjonarnych i 41 Bitomatów.

Atak Rosji na Ukrainę sprawił, że cena złota w Polsce osiągnęła nowe ATH – Złoty Przegląd z FlyingAtom.gold, 21.02-27.02.2022 sprawi, że będziesz na bieżąco z rynkiem złota.

Twórcy wielu projektów DeFi Andre Cronje i Anton Nell opuszczają krypto. Według obserwatorów rynku jest to duży cios dla całej branży.

Z najnowszego tekstu z serii Crypto Critic: Mining kryptowalut – co robić aby zarobić, dowiesz się, dlaczego uczenie się na doświadczeniach ma istotne znaczenie w branży kopania kryptowalut.

Kryptowaluty na świecie

Ukraina wzywa do blokowania dostępu do giełd kryptowalut, co nie podoba się przedstawicielom popularnych firm. Takiemu traktowaniu rosyjskich użytkowników sprzeciwiły się między innymi Binance, KuCoin i Kraken. Więcej informacji znajdziesz w artykule: Stanowisko giełd kryptowalut w sprawie blokowania rosyjskich kont.

Wiele osób zastanawia się, czy Rosja może wykorzystać kryptowaluty do obejścia sankcji. Carole House z Rady Bezpieczeństwa Narodowego uważa jednak, że takie obawy są nieuzasadnione. Jednocześnie miliarder Bill Miller ogłosił, że upadek rubla jest korzystny dla Bitcoina. Warto mieć świadomość, że kolejne kraje przyłączają się do blokowania kryptowalut rosyjskim użytkownikom.

25-26 marca 2022 roku odbędzie się w Polsce Kongres Invest Cuffs 2022. Już teraz wybierz firmę Blockchain 2021 w konkursie Invest Cuffs z takich kandydatów jak Zonda, Blockchain Poland, Metahero, Revenue Coin, Dark Pool One i Geco.one.

Samson Mow odchodzi z Blockstream, aby skupić się na adopcji BTC. Na kraj, który jako jeden z pierwszych miałby skorzystać z jego usług, wskazywany jest Meksyk.

Kryptowaluty oficjalnym środkiem płatniczym w szwajcarskim Lugano! Chodzi o Bitcoin (BTC), Tether (USDT) i token LVGA Points.

Banki w Wirginii mogą przechowywać kryptowaluty, o ile tylko spełnią określone warunki.

Najpopularniejszy artykuł 9 tygodnia

Najpopularniejszym (pod względem ilości odsłon) artykułem 9 tygodnia okazał się tekst: 50 000 USD w BTC za każdy rosyjski czołg, który został wyświetlony ponad 70 000 razy.

Co Twoim zdaniem było najważniejsze w mijającym tygodniu?

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

KryptoTydzien
Komentarze (0)
Dodaj komentarz