Kryptowaluty oficjalnym środkiem płatniczym w szwajcarskim Lugano

Szwajcarskie miasto Lugano chce przyciągnąć zwolenników kryptowalut. Burmistrz Michele Foletti ogłosił, że planują wyemitować własny token LVGA Points.

Token ten, wraz z Bitcoinem (BTC) i Tetherem (USDT) staną się w Lugano legalnymi środkami płatniczymi.

Lugano’s Plan B

Plany szwajcarskiego miasta zostały ujawnione podczas wydarzenia Lugano’s Plan B. Uczestniczyli w nim przedstawiciele miasta oraz CTO Tether Paolo Ardoino. To właśnie dyrektor techniczny najpopularniejszego stablecoina poinformował o nawiązaniu współpracy z Lugano.

100 milionów dolarów dla startupów

Współpraca pomiędzy Lugano a firmą Tether pozwoli stworzyć fundusz motywacyjny o wartości 100 milionów dolarów. Z pieniędzy będą mogły skorzystać startupy, które przeniosą się do Lugano.

Podkreślono, że współpraca z firmą kalibru jak Tether może być magnesem, który przyciągnie więcej firm do Lugano.

„Collaborating with a company the caliber of Tether is a magnet that will attract more companies to come to Lugano”.

Chociaż decyzja o zaakceptowaniu BTC i USDT została ogłoszona dopiero teraz, przedstawiciele miasta twierdzą, że poparły ją wieloletnie przygotowania. Przykładem ma być pilotażowy program lojalnościowy wykorzystujący token, który został uruchomiony już pod koniec 2020 roku.

Niskie opłaty transakcyjne

Płatności z wykorzystaniem stablecoinów w Lugano mają być realizowane z wykorzystaniem sieci Polygon. Pozwoli to obniżyć opłaty transakcyjne. Za dodatkowe zalety tego blockchaina uznano również niewielkie opóźnienia i wysoką skalowalność.

CTO Tether Paolo Ardoino podkreślił, że kryptowalutowe plany Lugano nie powinny być postrzegane jako chwyt marketingowy. Według niego dzięki tym działaniom miasto stanie się światową stolicą blockchain.

„This isn’t a marketing ploy (…) It’s a set of concrete steps to make Lugano the blockchain capital of the world”.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że Samson Mow odchodzi z Blockstream, aby skupić się na adopcji BTC. Chce wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie i doradzać krajom, które będą chciały wprowadzić Bitcoina. Jednym z pierwszych może być Meksyk.

Co sądzisz o planach szwajcarskiego miasta Lugano? Czy rzeczywiście ma szansę stać się światową stolicą blockchain?

Lugano
Komentarze (0)
Dodaj komentarz