Stanowisko giełd kryptowalut w sprawie blokowania rosyjskich kont

Strach Rosjan wynikający z apelu Mykhailo Fedorova najprawdopodobniej przyczynił się do ostatnich wzrostów kursów. Czy jednak rosyjscy użytkownicy giełd kryptowalut rzeczywiście mają się czego obawiać?

W przeciwieństwie do firm z wielu innych branż, które chętnie zablokowały rosyjskim użytkownikom dostęp do swoich usług, przedstawiciele giełd na razie wydają się sceptycznie nastawieni do takiego rozwiązania.

Ukraina chce zablokowania dostępu do giełd dla Rosjan

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, co widać po ogromnych wzrostach, jakie większość kryptowalut odnotowała w ciągu ostatnich kilkunastu godzin. Wczoraj rano poinformowaliśmy, że Mykhailo Fedorov zamieścił na Twitterze wiadomość, w której Ukraina wzywa do blokowania dostępu do giełd kryptowalut. To, w połączeniu z wydaniem decyzji o odcięciu Rosji od SWIFT sprawiło, że wieczorem odnotowano kilkunastoprocentowe wzrosty krypto przez strach Rosjan uciekających z giełd.

Bitcoin: szybki wzrost z 38 000 na 44 000 USD

W chwili pisania artykułu Bitcoin kosztuje 43 609 USD, ale w ostatnim czasie kurs przez chwilę utrzymywał się powyżej 44 000. Jednocześnie najniższy kurs, jaki w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano na BTC to według CoinGecko 38 063 dolarów. Daje to blisko 15% wzrosty.

Czy giełdy zablokują rosyjskie konta?

Chociaż nawoływania Ukrainy w sprawie zamknięcia rosyjskich kont są w tym przypadku zrozumiałe i uzasadnione, przedstawiciele giełd na razie nie planują takich kroków.

CEO giełdy Kraken Jesse Powell zapowiedział, że pomimo jego szacunku dla narodu ukraińskiego nie zamierza blokować kont bez otrzymania nakazu.

CEO giełdy KuCoin Johnny Lyu podkreślił, że jego platforma jest neutralna, więc nie zamierzają blokować kont użytkowników z żadnego kraju bez wymogu prawnego. Dodał również, że w obecnej sytuacji nie należy wspierać działań, które mogą prowadzić do zwiększenia napięcia i wpłynąć na prawa niewinnych ludzi.

„As a neutral platform, we will not freeze the accounts of any users from any country without a legal requirement. And at this difficult time, actions that increase the tension to impact the rights of innocent people should not be encouraged”.

Rzecznik największej giełdy Binance również ogłosił, że firma nie zamierza zamrażać kont milionom niewinnych użytkowników.

„We are not going to unilaterally freeze millions of innocent users’ accounts”.

Co sądzisz o takim podejściu ze strony przedstawicieli popularnych giełd?

giełdy kryptoRosja
Komentarze (0)
Dodaj komentarz