Krypto stanie się dominującą siłą bo system finansowy świata jest „czarną dziurą”, – Garry Kasparov

Cały system finansowy świata jest „czarną dziurą” – krypto stanie się dominującą siłą – Garry Kasparov

Dolar amerykański nieuchronnie zderzy się z kryptowalutami o status waluty rezerwowej, powiedział arcymistrz szachowy i ambasador bezpieczeństwa Avast, Garry Kasparow.

Kasparow widzi, że dolar amerykański straci z czasem status waluty rezerwowej, ponieważ coraz więcej osób przyjmuje kryptowaluty za swoją niezależność. Przemawiał na konferencji Consensus 2022, która odbyła się w Austin w tym tygodniu.

Zapytany, czy Bitcoin może stanowić poważne zagrożenie dla dolara amerykańskiego pod względem dominacji, Kasparow odpowiedział, że jest to „nieuniknione”.

„Dolar słabnie. W ostatecznym rozrachunku jest walutą rezerwową świata. Jest jak czarna dziura. Mamy ogromny dług, a rząd wciąż drukuje do tego kolejne dolary” – powiedział.

Opisał cały system finansowy na świecie jako „czarną dziurę”, zauważając, że naturalne jest, że ludzie szukają środków „do obrony przed grawitacją tej czarnej dziury”.

Kasparow dodał, że to tylko kwestia czasu – za pięć lub dziesięć lat – zanim to się stanie.

„Koszyk kryptowalut stanie się dominującą siłą. Ostatecznie ludzie chcą mieć aktywa finansowe, na których mogą polegać. A czy można polegać na aktywach kontrolowanych przez kogoś innego?” zapytał.
„Globalizacja oznacza, że będzie mniejsza chęć oddania Stanom Zjednoczonym całej władzy do kontrolowania systemu poprzez drukowanie większej ilości [pieniędzy]”.

Mówił także o wolności i prywatności cyfrowej, stwierdzając, że każdy, kto używa Bitcoina, przyczynia się do wolności:

„Nawet jeśli ci na tym nie zależy, tworzysz maleńki kawałek wolnego terytorium” – powiedział.

Kasparov, arcymistrz szachowy przewidział taka Rosji na Ukrainę. Jego poziom IQ zbliżone jest do 200 co umieszcza go wśród najinteligentniejszych ludzi na globie. Warto wsłuchiwać się w wypowiedzi takich ludzi bo to myśl ludzka jest niezwyciężoną siłą napędową ludzkości. A w dodatku mądrego człowieka z przyjemnością się słucha gdy dookoła mamy szum informacyjny i zbyt wielu głupio mądrych doradców.

Nawet jeśli to nie Bitcoin będzie główną kryptowalutą świata w przyszłości tylko jakaś inna to wypowiedzi Kasparova należy traktować ideologicznie, filozoficznie a nie literalnie.

Może Cię zainteresuje:

BitcoinKasparov
Komentarze (0)
Dodaj komentarz