Instytucje nie próżnują | 600 milionów dolarów inwestycji w kryptowaluty

Grayscale Investments publikuje raport za 2019 rok, z którego wynika, że był to najlepszy okres dla funduszu. Ponad 600 milionów dolarów inwestycji instytucjonalnych w produkty oparte o waluty cyfrowe. To więcej, niż suma inwestycji z lat 2013-2018!

Raport podsumowujący inwestycje w podmiot zarządzający cyfrowymi aktywami, Grayscale Investments opublikowano wczoraj. Okazuje się, że był to najlepszy rok od czasu uruchomienia pierwszych kryptowalutowych produktów inwestycyjnych od lat!

W 2019 roku fundusz odnotował ponad 600 000 000 dolarów inwestycji w produkty oparte o kryptowaluty, przede wszystkim ze strony instytucjonalnych inwestorów. Produkt wiodący od początku istnienia podmiotu to Grayscale Bitcoin Trust, który odpowiada za blisko 472 miliony dolarów ubiegłorocznych inwestycji. Na drugim miejscu plasuje się Ethereum z prawie 100 milionami i Ethereum Classic. 

Co ciekawe, tylko w ostatnim kwartale 2019, Grayscale pozyskał 225,5 miliona z zainwestowanych w sumie 600 milionów w tymże roku. Z tego 193,8 miliona powędrowało w produkt bitcoinowy. Był to najlepszy kwartał inwestycyjny dla Grayscale od 2013 roku. 

Największy menedżer cyfrowych aktywów (jak sami twierdzą), Grayscale, kieruje swoją ofertę do instytucji oraz akredytowanych inwestorów indywidualnych. Jak wynika z raportu, ubiegłoroczne inwestycje w 71% pochodziły z portfeli instytucji, takich jak fundusze hedgingowe, emerytalne, endowment. W 24% zaś byli to nowi inwestorzy, a w ponad 75% stali klienci. Ci inwestorzy w 36% lokowali swe środki w różne produkty kryptowalutowe, choć znaczna większość wyłącznie w bitcoina. 

Najbardziej zaskakujące jednak jest to, że rynek inwestycji instytucjonalnych w kryptowaluty tak prężnie się rozwija. Rok 2019 był okresem, w którym Grayscale pozyskał więcej funduszy, niż sumarycznie w latach 2013-2018!

A wydawać by się mogło, iż instytucjom niespecjalnie prędko ku inwestycjom w kryptowaluty. Co po części potwierdza artykuł naszego redaktora, Macieja Kmity, podsumowujący instytucjonalne inwestycje w kryptowaluty za rok 2019

W sumie, Grayscale Investments od września 2013 do końca 2019 pozyskał 1,17 miliarda na inwestycje w produkty oparte o waluty cyfrowe. 

Czy kiedykolwiek inwestorzy instytucjonalni zaczną masowo inwestować w kryptowaluty? 

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

BitcoinGrayscaleKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz