Etherum to „oszustwo”, które „wybuchnie” jak FTX

Etherum to „oszustwo”, które w końcu „wybuchnie” jak FTX, gdy Bitcoin stanie się podstawową globalną formą pieniądza

Według Cory’ego Klippstena, dyrektora generalnego i założyciela Swan Bitcoin, w dłuższej perspektywie Bitcoin stanie się podstawową formą pieniądza na świecie, zastępując dolara amerykańskiego i inne waluty fiducjarne oraz pokonując altcoiny.

„Bardzo prawdopodobnym jest to, że Bitcoin będzie nadal rósł pod względem wielkości, kapitalizacji rynkowej, ceny i siły nabywczej przez dziesięciolecia i stanie się światowym pieniądzem, który prawdopodobnie w dłuższej perspektywie zastąpi dolara amerykańskiego” – powiedział.

„Może to nastąpić już za 20 do 30 lat, ale może to być również coś, co nastąpi dopiero w następnym stuleciu”.

Sugerując, że altcoiny, takie jak Etherum i Solana, są „gównianymi monetami”, Klippsten stwierdził, że w przeciwieństwie do Bitcoina, nie mogą mieć nadziei, że staną się formą pieniądza. Powiedział również, że Ethereum to „oszustwo”, które w końcu „wyleci w powietrze”.

„Ktoś może emitować i kontrolować podaż pieniądza w tych altcoinach oraz zmieniać kod, kiedy tylko chce” – stwierdził.

„To coś zupełnie innego niż Bitcoin, który jest zdecentralizowany i niezmienny i nie ma właściciela… Żaden z tych altcoinów nie może stać się pieniądzem”.

Klippsten, który prawidłowo przewidział upadek Celsjusza, Luny/UST i FTX, rozmawiał z Michelle Makori, redaktorem naczelnym w Kitco News.

FTX i „fałszywe” DeFi

Upadek FTX, niegdyś trzeciej co do wielkości giełdy kryptograficznej, wstrząsnął rynkami, wysyłając Bitcoin poniżej 17 000 USD i wpływając na firmy kryptograficzne, takie jak BlockFi, które złożyły wniosek o upadłość w poniedziałek.

Klippsten, którego firma koncentruje się na Bitcoinie, powiedział, że niepowodzenie FTX i wcześniejszy rozpad firm kryptograficznych, takich jak Celsjusz, 3AC i Terraform Labs, jest korzystne dla branży, ponieważ eliminuje „oszustwa”.

„My, Bitcoinowcy, jesteśmy całkowicie szczęśliwi, że możemy przyjmować krótkoterminowe wahania cen i sprzedawać Bitcoina… jeśli pomoże to zmyć niektóre z tych oszukańczych modeli biznesowych i niektóre z tych niesmacznych postaci wokół Bitcoina” – powiedział.

„Nazywamy to myciem pomarańczy”.

„Etherum to oszustwo” – powiedział

„Ta rzecz jest teoretycznie zepsuta od samego początku, próbując spakować zbyt wiele funkcji do protokołu warstwy pierwszej… Wszystkie sieci typu proof-of-stake są skazane na porażkę od samego początku i nie mogą istnieć na dłuższą metę. Są z natury polityczne. Zasadniczo są po prostu fiat… Ta sprawa w końcu będzie wielkim wybuchem”.

Dodał, że „DeFi jest w zasadzie fałszywe”.

„Patrzysz na coś bardziej przypominającego dystrybucję Power Law, w której 1 procent ludzi zdziera twarze z 99 procent” – powiedział.

„To naprawdę okropny rynek, w którym można uczestniczyć, chyba że jesteś wtajemniczonym”.

Przeczytaj także: Putin wzywa do stworzenia niezależnej sieci rozliczeniowej opartej na blockchain

Cena Bitcoina

Sugerując, że Bitcoin porusza się w cyklach czteroletnich, Klippsten powiedział, że wydaje się, że Rezerwa Federalna przygotowuje się do zmiany polityki pieniężnej z zacieśnienia monetarnego w kierunku bardziej gołębiej polityki. To z kolei może wpłynąć na Bitcoina.

„Myślę, że zobaczycie rozluźnienie Fed, a my przejdziemy przez to i zmyjemy wszystko, co działo się ze spekulacjami akcjami technologicznymi i nadmierną dźwignią w systemie” – powiedział.

„Jeśli uda nam się ponownie kopnąć puszkę w dół, wydaje się, że w pewnym momencie nastąpi kolejna hossa na wszystkich aktywach na całym świecie… wygląda na to, że [Bitcoin] po prostu będzie na przejażdżce”.

Dodał, że biorąc pod uwagę jego czteroletnie cykle, Bitcoin ma prawdopodobną cenę poniżej 14 000 USD.

„Naprawdę trudno mi uwierzyć, że Bitcoin spadnie poniżej 13 800 USD, co było tygodniowym zamknięciem w grudniu 2017 r. i maksimum w czerwcu 2019 r.” – powiedział.

Jednak Klippsten dodał, że nie ma ceny, którą Bitcoin mógłby osiągnąć w krótkim okresie, która by go niepokoiła.

„Wystarczająco dużo z nas rozumie, co odkryliśmy i co zostało wynalezione wraz z pojawieniem się Bitcoina” – powiedział.

„Myślę, że prawda zwycięży”.

Ostrzeżenia

Klippsten wcześniej ostrzegał przed Celsjusza, Luna/UST i FTX, twierdząc, że były to „schematy Ponziego” na długo przed ich niepowodzeniem.

Na przykład w lipcu Klippsten napisał na Twitterze, sugerując, że FTX jest jednym z wielu „kryptograficznych schematów i oszustw”. Na początku listopada FTX ogłosił upadłość.

Może Cię zainteresuje:

BitcoinEtherun
Komentarze (0)
Dodaj komentarz