Elon „TechnoKing” Musk „sprzedaje” piosenkę o tematyce NFT jako… NFT?

Elon Musk dołącza do gorączki NFT. Dyrektor generalny Tesli zaoferował możliwość zakupu utworu o tematyce NFT podanej w formie… niewymienialnego tokena.

Wczoraj wieczorem Musk opublikował na Twitterze wideo, przedstawiające animowane złote trofeum ozdobione słowami „vanity trophy”, „HODL” i „computers never sleep”. W tle prezentacji graficznej osadzony został podkład muzyczny . Całość została zaprezentowana przez Muska jak token niewymienialny (NFT), przeznaczony do sprzedaży:

Muzyka w tle to utwór utrzymany w konwencji muzyki elektronicznej, w którym powtarzany jest tekst: „NFT for your vanity, computers never sleep, it’s verified, it’s guaranteed.”

Zainteresowanie tweetem Muska jest ogromne

Chociaż, w chwili przygotowywania niniejszej publikacji, piosenka nie jest jeszcze dostępna na żadnym marketplace. Społeczność kryptowalut znalazła jednak sposób na przetestowanie jej wartości. Stało się to poprzez tokenizację samego tweeta.

Tweet Muska jest obecnie listowany jako NFT na platformie Valuables, co umożliwia użytkownikom Twittera składanie ofert na cyfrowe wersje dowolnego tweeta. Niecałą godzinę po tym, jak Musk napisał o piosence, najwyższa oferta złożona na platformie wzrosła z 3 do 100 000 dolarów i obejmowała oferty od WSBChairman i Loopify. Aktualną, najwyższą ofertą za stokenizowany tweet Muska jest ta opiewająca na 275 000 USD (153,48 ETH), którą wystawił @CoinPAradigm.

Użytkownik @mondoir, który w toku licytacji zaproponował cenę 100 000 stwierdził:

„Wszyscy wiemy, że Elon Musk nigdy nie sprzeda ani nie przyjmie oferty sprzedaży swoich tweetów. […] „Moja oferta kupienia jego tweeta była strategicznym posunięciem, a zrobiłem to także po to, by się pośmiać”.

Według Valuables, gdyby Musk zaakceptował którąkolwiek z ofert na stokenizowany tweet, otrzymałby 95% oferty ETH na adres portfela, który poda „w ciągu godziny”.

Chociaż nie jest jasne, czy Musk zamierza wystawić NFT na sprzedaż na rynku takim jak Nifty, oferta może być związana z niedawnym zgłoszeniem Tesli do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Musk powiedział, że zachowa swój tytuł dyrektora generalnego, ale określił się również jako „Technoking of Tesla”.

W jednym z ostatnich komentarzy pod tweetem Musk określił jednak dość dobitnie, ile trzeba zapłacić i w jakiej walucie, aby przejąć prawa do NFT:

NFT na topie

Tokeny niewymienialne zyskują mocno na popularności. Entuzjaści kryptowalut, artyści, muzycy i wielu innych chce zarobić na nowym sposobie kupowania i sprzedawania sztuki cyfrowej.

NFT może być dowolnym rodzajem jedynego w swoim rodzaju zasobu cyfrowego, takiego jak dzieło sztuki lub klip wideo, w przypadku którego własność tego zasobu jest reprezentowana w łańcuchu bloków.

Kupujący NFT otrzymuje w zasadzie cyfrowy paragon zabezpieczony kryptograficznie, który ma potwierdzać jego własność i autentyczność tokena. Najdroższy NFT, jaki kiedykolwiek sprzedano, kosztował 69,3 miliona dolarów. Sprzedaż miała miejsce w ubiegłym tygodniu i dotyczyła cyfrowego dzieła artysty, kryjącego się pod pseudonimem Beeple:

Musk nie jest jedynym, znanym biznesmenem, sprzedającym NFT. Prezes Twittera Jack Dorsey wystawił na aukcję swój pierwszy, historyczny tweet jako NFT. Dochód ze sprzedaży, który może sięgać nawet 2,5 miliona dolarów, Dorsey chce przeznaczyć na cele charytatywne.

Przeczytaj również:

Elon MuskNFTTokenTokenizacja
Komentarze (0)
Dodaj komentarz