Co mają wspólnego NFT Bored Ape Yacht Club i Hugokopter?

Szalenie popularna kariera szambonurka NFT

Bored Ape Yacht Club (BAYC), jedna z najstarszych i najbardziej prominentnych kolekcji NFT, wygenerowała dzięki swojej nowej społecznościowej grze wideo, Dookey Dash, ponad 40 milionów dolarów obrotu w serwisie handlu tokenami NFT OpenSea i to w zaledwie dziesięć dni od momentu swojej premiery.

Grą opartą na ściganiu się oraz unikaniu przeszkód w kanale ściekowym zainteresowały się zarówno nowe, jak i doświadczone osoby, a sama rozrywka wygląda na kolejną złotą furtkę dla gier w świecie Web 3.0. Gra jest dostępna dla właścicieli Sewer Pass NFT, których całkowita podaż wynosi 30000 sztuk, a zwycięzca gry otrzyma nagrodę, która, jak przewidują baczni obserwatorzy rynku, będzie mieć bardzo dużą wartość pieniężną na rynku wtórnym. Właściciele pozostałych Sewer Passów otrzymają nagrody na podstawie najwyższego wyniku jakie udało się im uzyskać grając na danej przepustce.

Bored Apes? A może po prostu Hugokopter?

Co ciekawe, sama gra bardzo przypomina popularny niegdyś program „Hugo” transmitowany w polskiej telewizji. Często w jej trakcie tytułowy bohater Hugo, próbując dotrzeć różnymi sposobami i pokonując rozmaite zagadki do finału, wsiadał do tak zwanego „Hugokoptera”, gdzie gracz sterując przy pomocy klawiatury telefonu (i z koszmarnym opóźnieniem dzięki łączu telefonicznemu) starał się zazwyczaj nieudolnie unikać przeszkód. Gra była podobnie kultowa jak kultowe było jej koszmarne sterowanie.

Zobacz też: Streamer Twitcha przepuścił środki klientów w kasynie

Wszystko aby pomóc szczęściu

Niektórzy posiadacze Sewer Passów udali się do profesjonalnych graczy i streamerów, aby ci pomógli zwiększyć im szanse na zwycięstwo w Dookey Dash. Doprowadziło to do powstania gildii graczy i „wolnych strzelców” którzy chętnie podejmą się takiego zadania. Jeden z anonimowych graczy, Neon Ape, utworzył kolektyw złożony z aż 33 profesjonalistów, którzy są wynagradzani na podstawie swoich wyników we wspomnianej grze.

Inny właściciel tokena z kolekcji BAYC wpadł na pomysł, aby połączyć topowych graczy z właścicielami Sewer Pass, którzy nie są dobrzy w grach wideo, oferując tym pierwszym pensje wynoszące od 200 do 5000 dolarów płatne w Ethereum, w zależności od tego, jak wysoki jest ich wynik.

NFT x Gaming

Dookey Dash nie jest jednak pierwszym projektem który wykorzystał gaming w celu zaangażowania społeczności kolekcji NFT. Pierwszym takim projektem była prawdopodobnie kolekcja Neo Tokyo, założona w 2021 r. przez influencerów i przedsiębiorców internetowych Alexa Beckera i Elliotta Wainmanna. „Cyberpunkowa grupa networkingowa przedsiębiorców z ekonomii przyszłości”, bo taki zamysł stał za projektem Neo Tokyo, zdecydowała się wyłonić zwycięzców najcenniejszych NFT z nadchodzącej w tamtym czasie kolekcji poprzez turniej w grze battle-royale PlayerUnknowns:Battlegrounds.

Może Cię zainteresować:

BAYCBlockchainETHEthereumgaminggaming na blockchainiegryKryptowalutyNFTweb3
Komentarze (0)
Dodaj komentarz