Zaginione kryptowaluty: smutny przypadek BAYC #2372

Świat kryptowalut jest pełen niesamowitych historii: dróg od pucybuta do milionera, spektakularnych upadków i emocjonujących finałów. Od kradzieży i defraudacji opiewających na niebotyczne kwoty które nie omijają nawet programistów Bitcoina, aż po chociażby zaginione kryptowaluty i przypadek Jamesa Howella, który przypadkiem wyrzucił na śmietnik dysk twardy zawierający 7500 BTC w 2013 r.

Są też historie bardzo zwykłe i bardzo ludzkie– jedną z takich jest historia BAYC #2372.

Dnia 3 stycznia 2022 r. Front-End Deweloper prominentnego projektu NFT Bored Ape Yacht Club o kryptonimie ricefarmer.eth, autor projektu śledzącego „uśpione” z różnych powodów tokeny z kolekcji (forgottenapes.xyz), zwrócił uwagę na nieaktywny NFT o numerze #2372.

https://twitter.com/RiceFarmerNFT/status/1610055213410385920?s=20&t=xe-5pNXKNRN9Rn-y4BWQtw

Cyfrowa małpa, która sama w sobie była niezwykle rzadka, wartościowa i unikatowa dla całej kolekcji, należała bowiem do portfela, w którym znajdowały się kolejne uśpione aktywa: dwa niezwykle drogie tokeny NFT z kolekcji Cryptopunks oraz 240 sztuk Ethereum.

W poszukiwaniu właściciela zgubionego portfela

Dzięki faktowi, że serwis OpenSea pozwala na łączenie konta OS z kontem na Twitterze, ricefarmer.eth był w stanie wyśledzić media społecznościowe nieaktywnego właściciela. Okazała się nim być osoba o pseudonimie @money_alotta, kolekcjoner i artysta web3, przyjaciel znanych osób ze społeczności, takich jak @farokh, @XCOPYART, @Vince_Van_Dough, czy @Loopifyyy.

@money_alotta był jednym z pionierów lokalnej cyfrowej sceny artystycznej. Jedno z jego dzieł, ukazujące subiektywne wyobrażenie „Świętego Satoshiego Nakamoto” w stylu obrazu renesansowego, sprzedało się w serwisie SuperRare za 270 ETH (=1 milion dolarów po ówczesnym kursie). Był też od początku wielkim zwolennikiem Bored Ape Yacht Club, wspominając o projekcie często w swoich tweetach.

Zródło: @money_alotta

Rzeczy ważne i najważniejsze

Na tym jednak dobre wiadomości się kończą. Według samego artysty, już w lutym 2022 r. życie postawiło go przed najtrudniejszym wyzwaniem. Oddajmy mu głos:

Pozwólcie, że opowiem Wam o moich ostatnich przygodach: Święty Mikołaj przybył do mnie w Boże Narodzenie z fatalną wiadomością. Pośrodku mojej drogi do ekstazy jest ten Finałowy Boss zwany rakiem dwunastnicy. Jakby tego było mało, w poniedziałek do gry dołączył się COVID!!!

Po kilku dniach walki w bulgoczącym bagnie wygląda na to, że Omicron był tylko małym chojrakiem z charakterkiem.

Ostateczny Boss🦀 wciąż tu jest, dobrze przygotowany i napakowany. Wiele projektów jest wstrzymywanych, ponieważ nigdy nie wiem, jak będzie wyglądać jutro.

Dzisiaj miałem dobry dzień w szpitalu, na tyle dobry, że w końcu mogę się tym wszystkim podzielić. Niektórzy tutaj już znali grę, w którą gram, otrzymuję tyle wsparcia i miłości, mam niesamowitych przyjaciół, którzy dają mi całą nadzieję i pomoc, której potrzebuję.

@money_alotta

Niestety marzec 2022 r. przyniósł wieści, że mimo ogromnej wytrwałości naszego bohatera BAYC #2372 i pozostałe kryptowaluty pozostaną już nieaktywne na zawsze.

Może też Cię zainteresować:

BAYCCryptoPunkETHEthereumKryptowalutyNFT
Komentarze (0)
Dodaj komentarz