BangerGames zmyśliło kontrakt z PUBG. Będzie pozew?

  • Banger Games, gamingowy hub Web3, opublikował news, w którym wyraźnie zasugerowano integrację z popularną grą typu battle royale PlayerUnknowns:Battlegrounds (PUBG)
  • Wiadomość rozeszła się po wielu portalach internetowych, zwracając masę oczu na Banger Games
  • Krafton, południowokoreańska firma stojąca za PUBG, w oficjalnym komunikacie kategorycznie zdementowała te informacje
  • Producent PUBG rozważa teraz wytoczenie Banger Games kosztownego procesu

Banger Games wchodzi w nowy rok z prawdziwą sensacją

Banger Games to projekt określając siebie gamingowym hubem Web3, którego celem jest integracja nowych i istniejących gier z technologią blockchain, ze szczególnym naciskiem na integrację NFT. Pod koniec roku opublikowali oni na Twitterze komunikat, w którym zachęcali graczy do rejestracji do wersji alpha swojej platformy, jednocześnie mocno sugerując partnerstwo Banger Games z popularną grą PlayerUnknowns:BattleGrounds (powszechnie znaną ze swojego skrótowca PUBG).

Wiadomość rozeszła się natychmiast po wielu popularnych portalach internetowych o tematyce NFT i gamingowej, przysparzając Banger Games sporego rozgłosu i wzrostu rozpoznawalności.

Pozostawał jednak jeden drobny problem…

Producent PUBG zabiera głos

Według południowokoreańskiego serwisu thisisgame.com, zawarcie rzekomego partnerstwa pomiędzy PUBG a Banger Games nigdy nie miało miejsca. Krafton, czyli producent gry, kategorycznie odciął się od plotek i fake newsów opublikowanych w serwisach internetowych, oraz od platformy Banger Games.

Krafton, w opublikowanym przez siebie komunikacie zaznaczył, że producent aktualnie bacznie analizuje sytuację i rozważa możliwość wejścia na drogę prawną, co mogłoby skończyć się dla Banger Games kosztownym wyrokiem sądu.

Web3 nie jest jednak obce PUBG

W 2022 r. Krafton, podobnie jak inni duzi gracze, ogłosił swoje plany wobec sfery Web3 i tokenizacji, nawiązując m.in. oficjalną współpracę z Solana Labs. Krafton planuje tworzenie gier i świadczenie usług opartych o blockchain i NFT, a współpraca będzie opierać się także na marketingu, wspólnym planowaniu i dzieleniu się możliwościami inwestycyjnymi.

Johnny Lee, dyrektor ds projektów komercyjnych w Solana Labs powiedział:

“Jesteśmy podekscytowani zaangażowaniem Kraftona w budowanie przyszłości gamingu na Solanie.

Solana Labs

Sytuacja między Banger Games a producentem PUBG jest rozwojowa.

Może też Cię zainteresować:

BlockchaingamingNFTSolana
Komentarze (0)
Dodaj komentarz