Celsius publikuje listę klientów, którzy mogą odzyskać 94% środków

Celsius publikuje listę klientów, którzy mogą odzyskać 94% środków – Tether zaprzecza 2 miliardom dolarów ekspozycji

Po wczorajszym artykule prezentuję ciąg dalszy informacji o firmie Celsius. Tym razem z powiewem optymizmu dla klientów tej upadłej platformy.

Firma Celsius opublikowała listę klientów, którzy wkrótce będą mogli wypłacić aktywa, które zostały zamrożone na platformie od czerwca 2022 roku.

Upadły krypto-pożyczkodawca złożył we wtorek w Nowym Jorku 1419-stronicowy dokument wymieniający posiadaczy kont, którym sąd zezwolił na odzyskanie 94% ich zablokowanych aktywów. Wymagania kwalifikacyjne są takie, że przelewy były mniejsze niż 7575 USD w momencie ich dokonywania, użytkownicy muszą mieć wystarczającą ilość aktywów na platformie, aby pokryć opłaty za wypłatę, a niektórzy użytkownicy będą musieli zaktualizować „konkretne informacje o kliencie związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy (AML) i Poznaj swojego klienta (KYC) przed zatwierdzeniem ich wypłat.

„To, czy i kiedy uprawnieni użytkownicy są uprawnieni do podziału pozostałych 6%, zostanie ustalone w późniejszym terminie przez sąd” – czytamy w zgłoszeniu. Uprawnieni użytkownicy mogą spodziewać się, że „około 15 lutego 2023 roku” otrzymają wiadomość e-mail z informacją o „uprawnieniach do wypłaty i krokach, które każdy użytkownik musi wykonać, zanim będzie można przetworzyć wypłatę”.

We wtorek opublikowano również długo oczekiwany raport Shoba Pillay, niezależnego eksperta i byłego prokuratora powołanego przez sąd upadłościowy, który szczegółowo wyjaśniał, w jaki sposób Celsius wykorzystywał depozyty swoich klientów do „szaleństwa kupowania” ich kryptowaluty CEL w celu podtrzymania jego wartości i zachęcenia nowych klientów, jednocześnie planując sprzedaż w celu wzbogacenia osób mających dostęp do informacji poufnych.

„Model biznesowy Celsiusa, który reklamował i sprzedawał swoim klientom, nie był biznesem, który Celsius faktycznie prowadził” – napisała.

„Celsius chwalił się, że jego główny produkt finansowy – program „Zarabiaj” – był „najbezpieczniejszym miejscem dla Twojej kryptowaluty”. Napisała, że twierdzili, że wiedzą, jak generować wysokie zyski przy niskim ryzyku, „dokładnie sprawdzając swoich kontrahentów finansowych” i obiecali klientom „co najmniej 5% rocznych odsetek”.

Przeczytaj także : Model wyceny oparty na PoW przewiduje decydujący przełom na kursie Bitcoina

Celsius zbudował również swój marketing wokół promocji swojego natywnej kryptowaluty CEL.

„Celsius wyjaśnił, że zamierza pozyskać kapitał założycielski, aby sfinansować swoją działalność, sprzedając 325 milionów CEL w ramach prywatnej przedsprzedaży i pierwszej oferty ICO i że ta sprzedaż przyniosła 50 milionów dolarów” – napisała. „Celsius powiedział klientom, że otrzymają nagrody w CEL, które Celsius uzyska ze swojego wewnętrznego skarbca (który będzie zawierał dodatkowe 325 milionów CEL) lub kupując CEL na rynku wtórnym”.

Celsius twierdził, że ten proces stworzy samowystarczalne „koło zamachowe”, w którym ich marketing generowałby więcej użytkowników, tworząc więcej aktywów do inwestowania, skutkując większymi zyskami, kupując więcej CEL, zwiększając cenę tokena i wartość zasobów klientów.

„Jednak od samego początku Celsius i siła napędowa jego działalności, pan Mashinsky, nie spełniali tych obietnic” – napisała Pillay.

„Za kulisami firma Celsius prowadziła swoją działalność w zupełnie inny sposób, niż reklamowała się swoim klientom pod każdym kluczowym względem”.

W raporcie stwierdzono również, że Three Arrows Capital, Alameda Research i Tether mogły przekroczyć swoje limity kredytowe na platformie Celsiusa.

„Pożyczki Celsiusa dla Alameda Research dwukrotnie przekraczały limit kredytowy. Pożyczki udzielone Tetherowi przez Celsiusa były dwukrotnie wyższe od limitu kredytowego. Pożyczki udzielone firmie 3AC przez Celsiusa były trzykrotnie przekraczające jej limit kredytowy. Pillay napisała, że starsi przedstawiciele Celsjiusa „nie byli w stanie wyjaśnić, dlaczego Celsius nie egzekwował limitów kredytowych”, kiedy pytała o te wyjątki.

„Ekspozycja na Tether ostatecznie wzrosła do ponad 2 miliardów dolarów – liczba tak duża, że pod koniec września 2021 roku ekspozycja ta została opisana przez Komitet ds. Ryzyka jako stanowiąca„ egzystencjalne zagrożenie ”dla Celsiusa”, zauważono w raporcie.

Tether, emitent stablecoina USDT, który stanowi podstawę większości kryptosfery, jest jedynym z trzech, który nie jest obecnie w stanie upadłości. Późnym wtorkiem, dyrektor ds. technologii Tether, Paolo Ardoino, zamieścił na Twitterze zaprzeczenie, że firma kiedykolwiek wzięła pożyczkę od Celsiuss.

Tether opublikował oświadczenie 8 lipca 2022 roku, odnosząc się do swoich kontaktów z Celsiusa po tym, jak pożyczkodawca zamroził aktywa użytkowników.

„Chociaż portfel Tether obejmuje inwestycję w Celsiusa, stanowiącą minimalną część kapitału własnego akcjonariuszy, nie ma korelacji między tą inwestycją a własnymi rezerwami lub stabilnością Tether” – napisali.

„Pożyczka Tether zaciągnięta przez Celsiusa była pożyczką zabezpieczoną denominowaną w BTC (130%+), a decyzja o likwidacji zabezpieczenia na pokrycie pożyczki była częścią pierwotnych warunków umowy między dwoma podmiotami [… ] Pozycja Celsiusa została zlikwidowana bez strat dla Tethera.”

Celsius ogłosił upadłość 14 lipca 2022 roku, wymieniając aktywa o wartości od 1 do 10 miliardów dolarów i ponad 100 000 wierzycieli, po wstrzymaniu wszystkich wypłat z sieci i zasadniczo zamrożeniu aktywów swoich klientów miesiąc wcześniej, powołując się na „ekstremalny rynek i ekstremalne warunki”.

Może Cię zainteresuje :

CelsiusMashinskyupadłość
Komentarze (0)
Dodaj komentarz