Airdrop ZetaChain – kompletny poradnik

ZetaChain to stosunkowo nowy ekosystem z szansą na airdrop w przyszłości

Apetyt kryptograficznych inwestorów na kolejny airdrop niezwykle nasilił się po głośnym rozdaniu przeprowadzonym przez ekosystem Aptos. Choć od tego czasu, trochę wody już w Wiśle upłynęło, to jednak znaczna część branżowej społeczności wciąż upatruje w testnetowych działaniach szansy na wynagrodzenie trudu podjętego w bessie, a więc w czasie gdy nawet wielu entuzjastów przegrywa z negatywnym sentymentem na rynku. Dlatego dziś nauczeni doświadczeniem dobrze przyjętych przez czytelników Bithub, poprzednich airdropowych poradników, przyjrzymy się ZetaChain, ze stajni ZetaLabs.

A jeśli nie widziałeś jeszcze najgorętszego ekosystemu z szansą na airdrop to kliknij tutaj Sui – kompletny poradnik pod Airdrop

Zasady bezpieczeństwa podczas działania na sieci testowej

Pamiętajcie, że w tym przypadku, podobnie jak przy poprzednich działaniach na sieciach testowych obowiązują nas działania mające chronić nasze środki i prywatność. Z podanymi w poradniku stronami łączymy się tylko i wyłącznie przez osobny do tego przeznaczony portfel (tzw. airdropowy) i pod żadnym pozorem nie wchodzimy na „strony twórców” z niesprawdzonych linków, które najczęściej kierują nas w ręce oszustów. W tym artykule zgromadzone są wszystkie najważniejsze działania jakie możecie podjąć w chwili pisania, by wystawić się na potencjalny airdrop w przyszłości. Nie komplikujcie więc sobie życia i po prostu zaczerpnijcie z porad, które przedstawiam poniżej. Do dzieła!

1. Swapy na ZetaLabs

ZetaLabs to platforma umożliwiająca nam wykonywanie swapów między najpopularniejszymi sieciami testowymi takimi jak: Ethereum Goerli, Binance Smart Chain Testnet oraz Polygon Mumbai. Niedawno doszła także opcja sieci testowej Bitcoin, jednak działania na niej pozostawiam waszej decyzji. Aby podjąć się jakiejkolwiek transakcji będziemy potrzebowali testowych ETH na sieci Goerli. Możemy je uzyskać na dwa bardzo proste sposoby. W kraniku nr. 1 po prostu podajemy swój adres portfela i po chwili otrzymujemy zasoby. W przypadku drugiej opcji będziemy musieli wykopać wspomnianą kryptowalutę, więc uważajcie żeby nie przeciążyć swoich komputerów!

Kranik nr. 1: https://goerlifaucet.com/

Kranik nr. 2 (PoW): https://goerli-faucet.pk910.de/

Teraz możemy już przejść na platformę ZetaLabs i połączyć się portfelem

Link do platformy: Kliknij tutaj

Możemy przejść w zakładkę Get ZETA i odebrać ich testowe tokeny. Nimi również możemy swapować, jednak w tym poradniku skupimy się przede wszystkim na uzyskanych po sieci Goerli Etherach.

Zweryfikuj Twitter, aby uzyskać testowe tokeny ZETA

Gotowi na główne działanie? Przechodzimy do zakładki Swap

W tej zakładce dokonamy naszego głównego zadania na dziś czyli swapu (a właściwie bridge’a) tokenów testowych z sieci Goerli na Polygon Mumbai lub Binance Smart Chain Testnet (wedle waszego wyboru). Wystarczy, że do automatycznie wybranego ETH dobierzecie sieć Goerli, a następnie wpiszecie ilość.

Później wybierzcie sieć, na którą chcecie przesłać tokeny, oraz asset, na który chcecie zamienić wasze ETH (np. testowy Matic lub testowy BNB).

Robimy swapy raz na 7 dni, aby otrzymywać punkty

Działanie na tej platformie powtarzajcie najlepiej przynajmniej raz na tydzień (możecie oczywiście codziennie), aby otrzymywać punkty. Bardzo możliwe, że w przyszłości będziemy mogli je wymienić na airdrop, ponieważ aktualnie nie mają one jeszcze ujawnionej swojej użyteczności. Czas do swapa, za którego dostaniecie tygodniowe punkty możecie łatwo sprawdzić we wspomnianej zakładce, tak jak widać to na zdjęciu powyżej. W moim przypadku widnieje napis „Earn more ZP in 3 days”. Oznacza to, że tygodniowe punkty uzyskam dokonując swapa za 3 dni. Ja jednak robię jedną transakcję każdego dnia, ponieważ pamiętajcie, że tym sposobem częściej wpisujecie się w blockchain i robicie większy wolumen (choć to sieci testowe) i być może to również będzie brane pod uwagę pod potencjalny airdrop.

2. Crew3 – wykonuj proste zadania

Wielokrotnie przy poprzednich poradnikach pod airdrop omawialiśmy już sobie znaczenie i sens platformy Crew3. Mam nadzieję, że doskonale już wiecie jak powszechnie jest ona używana przez twórców i czemu służy. A ma ona oczywiście za zadanie wynagrodzić najaktywniejszych użytkowników, w czasie gdy dany projekt jest jeszcze na etapie fazy testowej. Tak właśnie jest w przypadku ZETY, na której dziś działamy. Przejdźmy więc do dzieła na platformie Crew3!

Wykonuj codziennie zadania aby zdobywać punkty

Kiedy przejdziesz do panelu ZetaChain na Crew3 do wyboru ukaże Ci się kilka kategorii. Określają one możliwe do podjęcia działania, dzięki którym zdobędziesz punkty. Podobnie jak w przypadku punktu 1, punkty takie mogą w przyszłości zostać wymienione na potencjalny airdrop. Polecam bardziej zabieganym osobom, odbierać quest „Daily connect on crew3”. Jeśli natomiast masz nieco więcej czasu, możesz wykonać quizy wiedzy oraz podziałac na Twitterze. Natomiast dla influencerów i twórców przewidziane są specjalne kategorie i nagrody – zapoznaj się z nimi, jeśli cię to dotyczy.

Dołącz do Crew3 ZetaChain: Kliknij tutaj

Wykonuj proste misje aby zbierać punkty

3. Odbierz odznaki na Galxe

To ostatni krok w dzisiejszym poradniku pod airdrop ZETA. Równie prosty i przyjemny jak poprzednie kroki, polega bowiem na wykonaniu kilku prostych działań celem odebrania odznak na popularnej platformie Galxe. Wspominaliśmy o niej już w poprzednich poradnikach, więc dla niezaznajomionych odsyłam do chociażby przewodnika po ekosystemie Sui.

Sprawdź go tutaj: Sui – kompletny poradnik pod Airdrop

Jak odebrać odznaki dla ZetaChain?

To bardzo proste! Wystarczy w obszar wyszukiwania na platformie Galxe wpisać hasło kluczowe, czyli „zeta” i przeklikać po kolei wyświetlające się okna. Nie wszystkie odznaki są jeszcze możliwe do odebrania, ale twórcy zapewniają, że w niedalekiej przyszłości kolejne z nich zostaną wypuszczone. Pamiętajcie, aby połączyć się z platformą Galxe tym samym adresem portfela, na którym wykonujecie swapy na ZetaLabs.

Przejdź na stronę główną Galxe: https://galxe.com/

Wpisz frazę „Zeta” aby wyszukać odznaki

To już wszystko w tym poradniku. Koniecznie sprawdź także platformę DeBank!

AirdropAltcoinBlockchainKryptowalutyPoradnikporadnik BithubTokenZetaChain
Komentarze (0)
Dodaj komentarz