10 000 000 bloków Ethereum | Ważny kamień milowy w historii sieci

Liczba bloków Ethereum osiągnęła właśnie 10 milionów. To znaczący kamień milowy dla drugiej kryptowaluty świata pod względem kapitalizacji rynkowej.

Zdaniem Luita Hollandera sieć Ethereum potrzebowała ponad 15 ZH mocy obliczeniowej do wydobycia tej olbrzymiej liczby bloków w ciągu pięciu lat. Przypomnijmy, że genesis block największego altcoina został wydobyty 20 lipca 2015 r.

Hollander pisze:

Na naszej drodze do tego kamienia milowego pojawiła się zauważalna liczba forków. Chociaż forki zawsze tworzą podział łańcucha, stary łańcuch jest często porzucany, dlatego czasami określa się je mianem „aktualizacji sieci”:

źródło: medium

Jeżeli mielibyście ochotę poczytać o wszystkich dotychczasowych forkach w Ethereum, warto zajrzeć do tego artykułu.

10 000 000 bloków Ethereum w przeddzień PoS

Ethereum pod przewodnictwem swojego współzałozyciela Vitalika Buterina zyskało na znaczeniu tak naprawdę podczas bańki ICO.

Po silnymi zdecydowanym starcie na początku 2020 r. cena ETH doświadczyła, jak do tej pory, największego dziennego krachu dokładnie 12 marca. Od tego czasu ponownie wzrosła powyżej poziomu 200 USD.

W chwili przygotowywania niniejszej publikacji kurs ETH wynosi ok. 205 USD:

kurs ETH USD od TradingView

10 000 000 bloków Ethereum to osiągnięcie w przeddzień premiery Ethereum 2.0. Oczekuje się, że przejście kryptowaluty na PoS (aktualizacja określana jako Serenity), rozpocznie się w lipcu wraz z uruchomieniem Beacon Chain.

EthereumEthereum 2.0
Komentarze (0)
Dodaj komentarz