Top 20 influencerów kryptowalut na YouTube

Którzy z anglojęzycznych influencerów zasługują na dodanie ich kanału do Twojej listy subskrypcji na YouTube?

Jeżeli ktoś szuka informacji na dany temat w sieci, coraz częściej zamiast z wyszukiwarki Google korzysta bezpośrednio z YouTube. Treści video są w tym względzie coraz bardziej popularne, charakteryzują się większym współczynnikiem zaangażowania odbiorcy i większa ekspozycją na prezentowane treści. Użytkownicy znacznie chętniej podejmują w ich ramach interakcje w postaci pozostawiania komentarzy. Nie inaczej jest w przypadku branży kryptowalutowej. Na przestrzeni ostatnich kilku lat, popularny serwis video przeżył napływ fali influencerów, którzy dostarczają analizy, porównania, predykcje, czy też umożliwiają wyrobienie sobie własnego oglądu sytuacji na podstawie wypowiedzi zaproszonych gości.

Jedno wypada zaznaczyć bardzo wyraźnie. Świat influencerów (nie tylko na YouTubie) „skażony” jest nierzadko treściami sponsorowanymi, w ramach których dany influencer będzie „naganiał” na określony projekt czy coina, ponieważ został za to mniej lub bardziej sowicie wynagrodzony. Tak czy inaczej, w przestrzeni kryptowalutowych YouTuberów cały czas pozostaje miejsce na transparentność. Od Waszego doświadczenia i wyczucia zależy, czy z danym influencerem będziecie chcieli mieć cokolwiek do czynienia czy też nie. Od nich z kolei zależy, jaki wymiar zaufania zbudują sobie wśród społeczności i w jak dużym stopniu uda im się utrzymać zaangażowanie i sympatię widzów.

Poniższa lista stanowi subiektywny ogląd kanałów anglojęzycznych, które znajdują się na mojej osobistej liście subskrypcji. Być może znasz je wszystkie, być może uda mi się Ciebie czymś zaskoczyć (taką mam nadzieję). Jeżeli jednak nie znajdziesz tutaj kanału, który sam śledzisz i uważasz za wartościowy, zostaw info o nim w komentarzu. Jeszcze jedna uwaga – to nie jest ranking.

Nie przedłużając, oto lista Top 20 kryptowalutowych influencerów na YouTube:

BitBoy Crypto

Liczba subskrybentów: 1,16 mln

BitBoy Crypto jest jednym z największych kanałów na temat kryptowalut. Znajdziesz na nim publikowane codziennie filmy i wywiady z największymi „gwiazdami” branży. Jest to świetne miejsce, aby uzyskać najnowsze wiadomości o kryptowalutach, recenzje projektów i porady dotyczące tradingu kryptowalutami. Śledząc kanał BitBoy Crypto możesz liczyć na treści o różnych altcoinach, historycznych cyklach bitcoina i najnowsze doniesienia z obozu Ethereum..

Data Dash

Liczba subskrybentów: 464 tys.

Koncentrując się na Bitcoinie, 350 tys. subskrybentów DataDash śledzi kanał w oczekiwaniu na informacje dotyczących Bitcoina, w tym potencjalnych zagrożeń, wiadomości, analiz i porównań. DataDash wychodzi również poza branżę krypto publikując filmy, których tematyka obejmuje trendy na giełdzie, zmiany o charakterze regulacyjnym i finansowym. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do solidnych analiz odnoszących się do czegoś więcej niż tylko branży kryptowalut, jest to kanał wart uwagi.

Coin Bureau

Liczba subskrybentów: 1,21 mln

Coin Bureau to ciekawy kanał informacyjny ze świata kryptowalut i rynku Forex. Pojawiają się na nim regularne przeglądy rynków i potencjału cyfrowych monet wraz z dogłębną analizą rynków. Coin Bureau nie wyświetla w swoich filmach żadnych reklam, ponieważ celem kanału jest dostarczanie wysokiej jakości informacji bez wpływu stron trzecich.

https://youtu.be/fiw5rp3zoo0

Altcoin Daily

Liczba subskrybentów: 912 tys.

AltCoin Daily jest źródłem codziennych filmów z wiadomościami, analizami rynku, edukacją, prognozami i opiniami. Założyciele kanału, bracia Aaron i Austin Arnold są wyraźnymi fundamentalistami Bitcoin i wykorzystują handel altcoinami jako sposób na zwiększenie zasobów BTC w swoim portfelu. Ich codzienne relacje i sporadyczne wywiady z wybitnymi członkami społeczności kryptowalutowej zgromadziły ich bazę blisko 1 miliona subskrybentów.

Sheldon Evans

Liczba subskrybentów: 671 tys.

Kanał Sheldona Evansa to świetny kanał do subskrybowania, jeśli chcesz śledzić doniesienia ze świata kryptowalut w wymiarach zarówno spekulacyjnym, jak i technologicznym. Sheldon daje wgląd w swoje zasoby, strategie, jak zarabia pieniądze, a kolejne monety, które prezentuje swoim widzom, niejednokrotnie wywołały w branży niemały szum.

Morning Invest

Liczba subskrybentów: 602 tys.

Morning Invest to progresywny poranny program informacyjny. To kanał dla ludzi, którzy są zmęczeni treściami dostarczanymi przez korporacyjne media, takie jak CNBC. Pomaga zrozumieć, które wiadomości są ważne a które nie.

Real Vision Finance

Liczba subskrybentów: 532 tys.

Real Vision to miejsce, w którym możesz zrozumieć złożony świat finansów, biznesu i globalnej gospodarki dzięki prawdziwej dogłębnej analizie przeprowadzonej przez prawdziwych ekspertów. W 2020 roku uruchomili sekcję krypto i od tego czasu gościli na swoim kanale jednych z największych inwestorów makroekonomicznych i umysłów kryptowalut. Założyciel – Raoul Pal – jest jednym z wiodących głosów napędzających adopcję bitcoina i kryptowalut przez inwestorów instytucjonalnych.

Ivan on Tech

Liczba subskrybentów: 474 tys.

Prowadzony przez Szweda Ivana Liljeqvista kanał jest obecnie jednym z najpopularniejszych kanałów kryptowalutowych na YouTube. Ivan zajmuje się tematami makro dotyczącymi przestrzeni krypto i blockchain. Aktualizowany praktycznie codziennie, cieszy doniesieniami o zmianach w branży kryptowalutowej, które wpływają na rynki. Ivan przeprowadza również prowokujące do myślenia wywiady z najlepszymi umysłami w sektorze. Jego gośćmi byli m. in. Dan Larimer, Richard Heart i Roger Ver.

Andreas Antonopoulos

Liczba subskrybentów: 278 tys.

Andreas M. Antonopoulos to jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w świecie kryptowalut. Wieloletni ewangelista Bitcoina dostarcza swoim widzom opinii na temat wszystkich aspektów branży, od trendów po cyfrowe monety. Jest znany jako jeden z najlepszych edukatorów technologii blockchain i potrafi zachować neutralność w swoich analizach. Prowadzi również świetne rozmowy i debaty z innymi założycielami i wizjonerami, najczęściej dotyczące Ethereum i Bitcoina.

Benjamin Cowen

Liczba subskrybentów: 489 tys.

Into The Cryptoverse (prowadzony przez Bena Cowena) zapewnia wysokiej jakości edukację dotyczącą kryptowalut dla tych, którzy chcą głębiej zagłębić się w wskaźniki, które napędzają rynek. Wiele stron omawia kryptowaluty wyłącznie w formie memów i chwytliwych haseł. Ben podchodzi do kryptowalut z praktycznego punktu widzenia i wykorzystuje swoje doświadczenie naukowe/inżynierskie/programistyczne, aby przedstawić te wskaźniki w sposób łatwo przyswajalny dla społeczności. W swojej analizie zachowuje równowagę i dostarcza informacje, które są bezstronne i pomocne, abyś mógł uzupełnić samodzielnie przeprowadzony research.

Anthony Pompliano

Liczba subskrybentów: 216 tys.

Anthony Pompliano (najbardziej znany jako Pomp) jest amerykańskim przedsiębiorcą, inwestorem i gospodarzem The Pomp Podcast (dawniej Off The Chain). Na swoim kanale publikuje filmy z wywiadami i osobistymi opiniami, ze szczególnym uwzględnieniem technologii i finansów. Zbudował i sprzedał wiele firm, kierował zespołami ds. produktu i wzrostu na Facebooku i Snapchacie oraz zainwestował ponad 100 milionów dolarów w firmy technologiczne na wczesnym etapie rozwoju.

EllioTrades Crypto

Liczba subskrybentów: 346 tys.

Ellio Trades jest jednym z najszybciej rozwijających się krypto Youtuberów. Jego dobrze dopracowane filmy, dokładna analiza altcoinów i dbałość o fanów były kluczowymi czynnikami jego rozwoju. Ellio ma tendencję do skupiania się na kryptowalutach o małej kapitalizacji z wyższym profilem ryzyka względem potencjału zysku.

Box Mining

Liczba subskrybentów: 250 tys.

Box Mining oferuje strumień cotygodniowych analiz, które obejmują wszystkie najnowsze wiadomości w branży. Box Mining, którego celem jest deżargonizacja branży kryptograficznej, ma ponad 250 000 subskrybentów, którzy śledzą pełen pasji przekaz treści Micheala Gu. Dzięki obszernej gamie wywiadów Gu koncentruje się na pokazaniu, w jaki sposób rozwiązania blockchain mogą kształtować przyszłość świata.

Altcoin Buzz

Liczba subskrybentów: 257 tys.

Altcoin Buzz to bardzo popularny kanał. Dzięki dużej społeczności Altcoin Buzz jest również popularny na Telegramie i Twitterze. Omawiając nadchodzące trendy i przyszłe zastosowania blockchain, a także zmiany rynkowe i analizy monet, na tym kanale pojawiają się omówienia szerokiej gamy tematów krypto. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy chcą zdywersyfikować swój portfel kryptowalut, rozważając możliwości, które daje rynek altcoinów.

Digital Asset News

Liczba subskrybentów: 241 tys.

Digital Asset News dostarcza informacji o najlepszych kryptowalutach. Prowadzący zapewnia praktyczny wgląd w projekty dotyczące kryptowalut i oferuje pełną transparentność swojego portfolio i strategii handlowych. Nie jest doradcą finansowym, ale wyraźnie ma dogłębną wiedzę na temat rynków finansowych, makroekonomii i tradingu.

Crypto Lark

Liczba subskrybentów: 414 tys.

Crypto Lark wykorzystuje humor, aby tchnąć życie w jego elokwentne eksploracje przełomowych technologii i rozwiązań opartych o blockchain. Kanał, którego gospodarzem jest Nowozelandczyk Lark Davis, oferuje dobre połączenie informacji i porad. Pomaga użytkownikom nauczyć się tradingu i zarabiania na kryptowalutach. Jego kanał oferuje również dogłębną analizę pytań i odpowiedzi z udziałem prominentnych osobistości w sferze krypto, treści dotyczące trendów rynkowych oraz wiadomości dotyczące kryptowalut.

Crypto Zombie

Liczba subskrybentów: 220 tys.

Crypto Zombie zajmuje się głównie przeglądami kryptowalut, ale także informuje widzów na bieżąco o nowościach i trendach, głównie związanych z Bitcoinem. Jakkolwiek prowadzi prezentacje ICO i analizy altcoinów, chlebem powszednim Crypto Zombie jest jego aktualny kanał Bitcoin i analiza trendów właśnie na tym rynku. Ten kanał jest dość techniczny i prawdopodobnie nie jest odpowiedni dla początkujących widzów, ale jeśli czujesz się komfortowo z wykresami finansowymi, warto śledzić Crypto Zombie.

The Modern Investor

Liczba subskrybentów: 222 tys.

Stosunkowo nowy, kanał The Modern Investor szybko zyskał popularność, gromadząc w krótkim czasie ponad 220 000 subskrybentów. Kanał ma na celu pomóc inwestorom w osiąganiu zysków na bazie researchu katalogu zasobów krypto, poznaniu metod tradingowych i tła nowych projektów blockchain.

TheChartGuys

Liczba subskrybentów: 166 tys.

The Chart Guys to coś więcej niż kanał na YouTube o kryptowalutach. Jest przeznaczony dla traderów giełdowych, którzy szukają analizy technicznej trendów na rynku aktywów cyfrowych. Dzięki dużej społeczności, kanał dostarcza wartości edukacyjnej, możliwości zapoznania się z narzędziami i metodami tradingowymi, a także zapewnia szczegółowe wyjaśnienia dotyczące różnych projektów w branży.

Hashosi

Liczba subskrybentów: 141 tys.

Hashoshi to programista blockchain, który stał się influencerem na YouTube, a jego misja jest prosta: przebić się przez szum i zapewnić dostępną, bezpłatną edukację na temat blockchain, kryptowalut i nowych technologii. Wierzy, że razem z widzami może pomóc budować przyszłość technologii, przyspieszyć jej wdrażanie i dzielić się wiedzą. Hashoshi wykazuje głębokie zrozumienie fundamentów wiodących blockchainów i dzieli się bezstronnymi opiniami na temat tych nowatorskich technologii.

Kto jest Twoim ulubionym influencerem krypto na YT?

Może Cię zainteresować:

KryptowalutyYouTube
Komentarze (0)
Dodaj komentarz