Złoto pokazało potencjał – perspektywy bardzo obiecujące

Złoto pokazało potencjał – perspektywy bardzo obiecujące

Kurs złota balansujący obecnie w pobliżu 2000 USD cieszy posiadaczy tego żółtego metalu szlachetnego. Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że droga jaką przebyło złoto od listopada ubiegłego roku jest początkiem nowej ery jeszcze większych cen.

Złoto na razie pokazuje potencjał

Wzrost cen złota od listopada był dramatyczny, ale według Ricka Rule’a, byłego dyrektora generalnego Sprott Holdings i założyciela Rule Investment Media, złoto właśnie pokazuje potencjał jaki w nim drzemie.

„Warto się zastanowić się, jak wysoko może zajść złoto” – powiedział Rule.

„Inwestycje związane z metalami szlachetnymi stanowią mniej niż 0,5 % wszystkich oszczędności w klasach aktywów inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych. Średni udział w rynku z czterech dekad wynosi 2 % ”.

Popyt na złoto wzrośnie czterokrotnie

Rule powiedział, że połączenie ujemnych realnych stóp procentowych, luzowania ilościowego, zadłużenia i deficytów spowoduje, że udział złota w rynku inwestycyjnym spadnie co najmniej do średniej z czterech dekad.

Jeśli okaże się to prawdą, popyt na aktywa związane z metalami szlachetnymi wzrośnie czterokrotnie, co moim zdaniem właśnie się wydarzy”.

Rule powiedział, że wierzy, że wzrostowa trajektoria złota jest trwała w perspektywie średnioterminowej, chociaż jeśli „wielkim myślicielom” w rządzie uda się podnieść nominalne stopy procentowe, postęp będzie wolniejszy.

„To, co zawsze napędzało cenę złota, bardziej niż cokolwiek innego, to troska ludzi o utrzymanie ich siły nabywczej w przypadku bardziej konwencjonalnych instrumentów oszczędnościowych” – powiedział.

Przeczytaj także: Czy jest szansa na obniżkę stóp w USA we wrześniu ?  Złoto by na tym skorzystało

Stopy procentowe nie nadążają za inflacją

„Nic nie powinno bardziej niepokoić oszczędzających niż stopy procentowe, które są niewystarczająco wysokie, aby nadążyć za inflacją”.

Rule powiedział, że najlepszą tego ilustracją są 10-letnie obligacje skarbu państwa. Państwo będzie płaciło odsetki w wysokości 3,4% rocznie przez dziesięć lat. Podczas gdy Biuro Budżetowe Kongresu USA przyznaje, że dolar traci 7% swojej siły nabywczej rocznie.

„Innymi słowy, rząd USA gwarantuje zmniejszenie siły nabywczej dolara o trzy i pół procenta rocznie na dziesięć lat. Jest to pierwsza obietnica złożona przez rząd, co do której jestem gotów sądzić, że dotrzyma”.

Może Cię zainteresuje:

Inflacjastopy procentoweUSAZłoto
Komentarze (0)
Dodaj komentarz