[Listy do Redakcji] Nasz czytelnik trafił na oszustów podszywających się pod Binance. Ostrożnie!

Kryptowalutowi oszuści nie śpią. Dopiero co opisywaliśmy maile jakie otrzymujemy od podstawionej, fałszywej wersji firmy Ripple odpowiedzialnej za kryptowalutę XRP i tym samym zachęciliśmy naszych Czytelników do dzielenia się z nami swoimi historiami. Kto z nas nie trafił na czasem bardzo zaawansowane próby krypto scamów? Dzisiaj podzielimy się listem od M. (imię oraz dane kontaktowe ukryte), która to osoba spotkała się z próbą oszustwa metodą „na Binance”, czyli podszywając się pod największą giełdę kryptowalut na świecie. Wszystko po to, aby zdobyć Wasze zaufanie.

Historia M oraz Binance w przebraniu

Szanowna Redakcjo,

Około roku temu zainteresowałem się handlem kryptowalutami na Binance. Eksperymentowałem z różnymi inwestycjami – czasem z lepszym, czasem gorszym skutkiem. Ostatecznie postanowiłem zrobić sobie przerwę, aby oderwać się od tej sfery.

Niedawno zostałem niespodziewanie dodany do nietypowej grupy na WhatsAppie o nazwie „Binance PL 19”. Mimo że logo nawiązywało do Binance, a w grupie działało kilku administratorów, szybko zorientowałem się, że coś jest nie tak. Konwersacje wydawały się nieco sztuczne, jakby generowane przez translator lub sztuczną inteligencję, a podejrzane zachowania niektórych uczestników grupy przypominały techniki stosowane przez oszustów.

Ciekawostką jest, że wszyscy aktywnie zachęcający do inwestycji uczestnicy posiadają rzadko spotykane w Polsce imiona. Co więcej, numery telefonów administratorów wskazują na Wielką Brytanię (prefix +44), a założyciela grupy – na Ugandę (prefix +256).

Gdy zasugerowałem, że mogę zaprosić znajomych do grupy, pewna „Binance Nicola” (administrator) odpowiedziała pozytywnie, pod warunkiem, że znajomi są użytkownikami Binance. Jednak wszelkie próby sceptycznego podchodzenia do tematu kończyły się natychmiastowym usuwaniem z grupy.

Nie mogę samodzielnie dodawać nikogo do tej grupy ani generować linków zaproszeniowych, ale jeśli ktoś z Państwa chciałby bliżej przyjrzeć się tej kwestii, chętnie podzielę się numerem wspomnianej „Binance Nicola” i umożliwię kontakt.

Możliwe jest również, że istnieją inne, podobne grupy skierowane na różne kraje. Nazwa „Binance PL 19” sugeruje, że może to być tylko jeden z wielu podobnych czatów.

Oczywiście, jeśli ktoś z Państwa postanowi dołączyć do tej grupy, warto zachować ostrożność i nie ujawniać swojego prawdziwego zamiaru.

Jeżeli dołączenie do grupy nie będzie możliwe, gotów jestem dostarczyć zrzuty ekranu lub, jeśli to możliwe, skopiować całą konwersację.

Oto mój numer kontaktowy: [UKRYTY].

Z wyrazami szacunku, M

Warto zapamiętać: Binance, ani żadna inna giełda kryptowalut nie zaprosi Was na żaden „prywatny czat” aby zaproponować Wam inwestycję w kryptowaluty. Jeżeli takie zjawisko ma miejsce: prawie na pewno jest to próba oszustwa.

Czy macie podobne, ciekawe historie którymi chcielibyście się z nami podzielić na łamach BitHub.pl? Napiszcie! Nasza skrzynka pocztowa to: redakcja@bithub.pl

Może Cię zainteresować:

Binancee-mailKryptowalutyoszustwoScam
Komentarze (0)
Dodaj komentarz