WhiteBIT i Visa podpisały protokół ustaleń, aby wspólnie pracować nad poprawą użyteczności aktywów kryptograficznych

WhiteBIT, jedna z największych europejskich giełd kryptowalut pochodzenia ukraińskiego, oraz Visa, globalny lider w dziedzinie płatności cyfrowych, podpisały protokół ustaleń dotyczący współpracy na rynkach CEMEA, który obejmuje rynki Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Celem współpracy jest pomoc WhiteBIT w budowaniu trwałych relacji z bankami i firmami fintech, które są partnerami Visa i są zainteresowane wdrażaniem produktów związanych z kryptowalutami.

WhiteBIT pomoże w masowej adopcji technologii blockchain

Kryptowaluty osiągają niezwykły poziom popularności na całym świecie. W szczególności Europa może wkrótce stać się liderem w zakresie masowej adopcji technologii blockchain i aktywów cyfrowych ze względu na wprowadzenie tam innowacyjnych przepisów, które zapewnią bankom jaśniejsze zasady bezpiecznej interakcji z branżą kryptowalutową.

Dlatego WhiteBIT, jedna z największych giełd kryptowalut w Europie, zamierza skutecznie odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie Europejczyków na kryptowaluty, opracowując własne rozwiązanie umożliwiające wygodne korzystanie z aktywów kryptograficznych. Współpraca z Visa pomoże WhiteBIT zdobyć bezcenne doświadczenie, ponieważ Visa ma już ponad 50 partnerstw z wiodącymi platformami kryptograficznymi w zakresie programów kartowych, aby ułatwić wymianę i wydawanie walut cyfrowych u ponad 70 milionów sprzedawców na całym świecie.

Założyciel i dyrektor generalny WhiteBIT Vladimir Nosov powiedział: «Globalnym celem i misją naszej firmy jest osiągnięcie masowej adopcji technologii blockchain. Wierzymy, że przyszłość ludzkości jest cyfrowa. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby Visa była naszym strategicznym partnerem w osiągnięciu tego celu. Współpraca z takim globalnym liderem pomoże nam zintegrować kryptowaluty z głównym sektorem finansowym i przyciągnąć jeszcze więcej partnerów bankowych na całym świecie. Dzięki tej synergii między tradycyjnymi graczami finansowymi a innowacyjną giełdą kryptowalut, właściciele aktywów kryptograficznych będą mieli jeszcze więcej możliwości.»

Zobacz też: Revolut wycofuje się z oferowania usług kryptowalutowych klientom z USA. Powodem regulacje

«Visa nieustannie bada nowe sposoby dokonywania codziennych płatności, a kryptowaluty mają znaczący wpływ na sposób, w jaki ludzie zarządzają swoimi pieniędzmi. Widzimy ogromny potencjał w produktach związanych z kryptowalutami. Rozwiązania te umożliwiają klientom dostawców usług związanych z wirtualnymi aktywami łatwą interakcję z ich funduszami poprzez dostęp do naszej infrastruktury płatniczej. Użytkownicy mogą bezpiecznie wydawać pieniądze za pomocą kart Visa na całym świecie, gdziekolwiek Visa jest akceptowana. Podpisując memorandum z WhiteBIT, wraz z bankami i firmami fintech zamierzamy pomóc firmie we wdrażaniu programów kartowych tam, gdzie obowiązują odpowiednie przepisy», — skomentował Yevhen Lisniak, starszy dyrektor ds. partnerstw strategicznych i Fintech w Visa CISSEE.

WhiteBIT to jedna z największych europejskich scentralizowanych giełd kryptowalut pochodzących z Ukrainy. Firma została założona w 2018 roku. Korzenie zespołu to Ukraińcy. Obecnie WhiteBIT zatrudnia 1000 specjalistów. Giełda oferuje ponad 350 par handlowych, 270 aktywów cyfrowych i 10 walut państwowych. Najwyższy średni dzienny wolumen obrotu wynosi ponad 2,5 miliarda dolarów.

Visa — jest światowym liderem w dziedzinie płatności cyfrowych. Firma jest zaangażowana w łączenie świata z najbardziej innowacyjną, zaufaną i bezpieczną siecią płatności, umożliwiając rozwój osobom fizycznym, firmom i gospodarkom. Zaawansowana globalna sieć przetwarzania VisaNet zapewnia bezpieczne i niezawodne płatności na całym świecie i jest w stanie przetwarzać ponad 65 000 komunikatów transakcyjnych na sekundę. Niestrudzona koncentracja firmy na innowacjach jest katalizatorem szybkiego rozwoju handlu elektronicznego na dowolnym urządzeniu i siłą napędową marzenia o bezgotówkowej przyszłości dla każdego i wszędzie.

Może Cię zainteresować:

Komentarze