Bitcoin na szczycie, optymizm na giełdzie. Co czeka nas w najbliższych dniach?

Akcje kryptowalut rozpoczęły grudzień na wysokim poziomie, ponieważ Bitcoin osiągnął prawie 19-miesięczny szczyt.

Z początkiem grudnia akcje firm zajmujących się wydobyciem kryptowalut raptownie wzrosły. Z kolei największa na świecie kryptowaluta odnotowuje niespotykany wzrost.

Bitcoin wciąż rośnie

Bitcoin, który odnotował wzrost o 2 proc. do poziomu 38 410 dolarów, zyskuje od października br. Wiele osób wierzy bowiem w to, że potencjalne zatwierdzenie funduszu giełdowego spot uwolni więcej inwestycji kapitałowych w sektorze aktywów cyfrowych.

– Tailwinds nabierały siły przez cały rok, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, w miarę narastania oczekiwań co do spot ETF, niepewność Binance została rozwiązana, a przyspieszone drukowanie pieniędzy w 2024 r. staje się bardziej nieuniknione – powiedziała ekonomistka Noelle Acheson, odnosząc się do rajdu bitcoina.

Z kolei akcje górników bitcoinów – których rentowność poprawia się wraz ze wzrostem Bitcoina – w tym Riot Platforms, Marathon Digital, Cipher Mining) i TeraWulf wzrosły od 2,4 do 4 proc. Warto też zauważyć, że J.P.Morgan podniósł ceny docelowe dla Cipher Mining, CleanSpark, Iris Energy, Marathon Digital i Riot Platforms, aby odzwierciedlić wzrost cen Bitcoina. Natomiast akcje producenta maszyn do wydobywania bitcoinów Canaan wzrosły o prawie 4 proc.

Firmy wydobywcze zwiększają również produkcję przed „halvingiem” Bitcoina w przyszłym roku, kiedy to nagrody za produkcję tokenów zostaną zmniejszone o połowę.

Zobacz też: Brytyjczycy są załamani. Stracili przed Świętami tysiące funtów za sprawą kryptowalutowej aplikacji

Jest dobrze, będzie jeszcze lepiej?

I tak, akcje Coinbase wzrosły o 2,6 proc. po 62 proc. skoku w listopadzie, który przewyższył 11-procentowy wzrost Bitcoina, nawet gdy amerykańska giełda kryptowalut odnotowała spadek wolumenu obrotu na początku miesiąca. – Wyższe ceny kryptowalut powinny doprowadzić do wzrostu wolumenu transakcji i przychodów z transakcji dla Coinbase, gdy wejdziemy w 2024 r. – powiedział analityk CFRA Research Michael Elliott.

Elliott ostrzegł jednak, że giełda kryptowalut stoi zarówno przed wyzwaniami prawnymi, jak i nowymi regulacjami, które prawdopodobnie będą wymagały czasu i będą nadal powodować zmienność akcji.

Może Cię zainteresować:

AkcjeBitcoinGiełdaKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz