Brytyjczycy są załamani. Stracili przed Świętami tysiące funtów za sprawą kryptowalutowej aplikacji

Użytkownicy aplikacji Coscoin obawiają się, że stracili tysiące funtów po tym, jak nie byli w stanie dokonać wypłat z witryny.

Coscoin, znany również pod nazwami Cos i Cosetek, promuje się jako „wiodąca ilościowa platforma handlowa AI”, dzięki której ludzie mogą podwoić swoje inwestycje. Niestety, jak się okazuje, można też dzięki niej sporo stracić.

Przekręt na Święta?

Stacja BBC przedstawiła historię Nika Pearce’a z miejscowości Hartlepool. Mężczyzna wpłacił swoje pieniądze do Coscoina za pośrednictwem aplikacji firmy Kraken. Kiedy pieniądze zostały następnie zdeponowane w Coscoin, użytkownicy zostali powiadomieni o tym, kiedy „powinni nacisnąć przycisk”, który według firmy „kwantyfikował ich inwestycję” i mógł ją zwiększyć.

Niedługo później w całej Wielkiej Brytanii zaczęły ujawniać się osoby, które za sprawą wspomnianej aplikacji stracili duże pieniądze. Wśród nich liczną grupę stanowią m.in. pracownicy fabryki samochodów marki Nissan w Waszyngtonie, niedaleko Sunderland.

Nik Pearce, który w wyniku operacji sam stracił 500 funtów, przyznaje, że początkowo sam uważał, że aplikacja „wydawała się zbyt dobra, aby mogła być prawdziwa”. Ale ponieważ znał ludzi, którzy zarobili dzięki niej spore pieniądze, postanowił sprawdzić, czy działa. – Myślałem, że jest to legalne, ponieważ mogłem wypłacić pieniądze i zwiększyło to moją początkową inwestycję. Kiedy zobaczyłem, że mogę wypłacić pieniądze, powiedziałem (o niej – przyp. red.) rodzinie i przyjaciołom, a oni się zarejestrowali – dodał.

Zobacz też: Tak odważnej strategii walki z oszustwami kryptowalutowymi jeszcze nie było

Krypto to zły pomysł na gwiazdkę?

Pearce przyznał, że czuł się sfrustrowany i zły po tym, jak zaangażował w używanie aplikacje inne znajome mu osoby. – W obliczu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia czuję się odpowiedzialny za utratę pieniędzy (innych – przyp. red.) ludzi. Chcę tylko ostrzec innych, aby nie dali się nabrać na te schematy – powiedział. Dodał też, że nie był w stanie skontaktować się z administratorem strony.

Użytkownicy Coscoina twierdzili, że mieli problemy z wypłatami po tym, jak Coscoin uruchomił specjalną ofertę z okazji Święta Dziękczynienia. Twierdzono wówczas, że mogą zwiększyć swoje inwestycje, jeśli nacisnęli wówczas na specjalny przycisk w aplikacji.

Może Cię zainteresować:

CoscoinKryptowalutyWielka Brytania
Komentarze (0)
Dodaj komentarz