ONZ planuje szkolenie z blockchain. Wezmą w nim udział 22 tysiące osób

Organizacja Narodów Zjednoczonych nawiązała współpracę z Fundacją Algorand. Jej celem będzie poszerzenie wiedzy pracowników instytucji na temat blockchain.

Jak poinformowała Fundacja, jej zadaniem jest uruchomienie akademii w celu wzmocnienia potencjału personelu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) poprzez edukację i szkolenia w zakresie blockchain.

Interatywna akademia

Akademia Algorand ma zostać uruchomiona w pierwszym kwartale 2024 roku. Dzięki niej do 22 tys. pracowników UNDP zyska dostęp do wykładów i interaktywnych warsztatów.

Robert Pasicko, ekspert ds. rozwoju niskoemisyjnego i alternatywnych źródeł finansowania w UNDP, jest przekonany, że współpraca z fundacją odegra kluczową rolę w wyposażeniu zespołu ONZ w narzędzia potrzebne do sprostania złożonym globalnym wyzwaniom przy użyciu technologii blockchain. – Cieszymy się, że możemy wykorzystać wiarygodność i wiedzę Fundacji Algorand oraz kluczowych członków jej ekosystemu w celu podnoszenia kwalifikacji, wzmacniania pozycji i inspirowania praktyków ONZ na całym świecie – przyznał.

Wiadomo już, że Organizacja Narodów Zjednoczonych wykorzysta technologię rozproszonego rejestru w walce z globalnym kryzysem społecznym. Podczas kursu szkoleniowego pracownicy UNDP dowiedzą się, w jaki sposób blockchain może rozszerzyć usługi finansowe na zmarginalizowane społeczności, a także zwiększyć przejrzystość łańcuchów dostaw.

Przypomnijmy, że Fundacja Algorand, której siedziba mieści się w Singapurze, zarządza finansowaniem nagród, badaniami kryptograficznymi, zarządzaniem łańcuchem i decentralizacją sieci Algorand, w tym węzłów. Podstawowy rozwój protokołu Algorand jest nadzorowany przez firmę Algorand Inc. Dyrektorem generalnym fundacji jest Staci Warden.

Zobacz też: Tak odważnej strategii walki z oszustwami kryptowalutowymi jeszcze nie było

ONZ a blockchain

Dodajmy, że dla Organizacji Narodów Zjednoczonych nie jest to pierwsza inicjatywa ukierunkowana na technologię blockchain. W lipcu 2023 r. Forum Zarządzania Internetem Organizacji Narodów Zjednoczonych i Rządowe Stowarzyszenie Blockchain poinformowały o wspólnych działaniach prowadzonych na rzecz standaryzacji tej technologii. Współpraca doprowadziła do powstania tzw. „dynamicznej koalicji”, która opiera się na modelu dojrzałości GBA w celu promowania przyjęcia blockchain i zapewnienia interoperacyjności sieci.

Może Cię zainteresować:

BlockchainONZOrganizacja Narodów Zjednoczonych
Komentarze (0)
Dodaj komentarz