Marihuana łączy się z Bitcoinem

Rzadkie połączenie związane z wydobywaniem Bitcoinów nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni. Chodzi o fuzję dwóch firm, spośród której dla jednej głównym źródłem dochodów była marihuana (cannabis), a druga zajmuje się wydobywaniem głównej kryptowaluty.

Akerna Corp., amerykańska firma zajmująca się przemysłem marihuany, połączy się z firmą wydobywczą Bitcoin Gryphon Digital Mining. Ta firma charakteryzuje się promowaniem wydobywania bitcoinów neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla.

Gryphon, wiodący górnik bitcoinów neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla netto, połączy się z Akerna w drodze umowy i planu fuzji, aby stworzyć wiodącego, neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla kopacza bitcoinów, zaangażowanego w ESG. Po zakończeniu fuzji Akerna zmieni nazwę na Gryphon Digital Mining, Inc. Oczekuje się, że fuzja zapewni akcjonariuszom Akerny dostęp do branży wydobywania bitcoinów z jednym z jej czołowych operatorów.

Oba będą własnością POSaBIT, który z kolei przejmie biznes oprogramowania Akerna za 4 miliony dolarów. POSaBIT jest również powiązany z biznesem konopnym, ponieważ zapewnia infrastrukturę płatniczą w ramach tej branży.

Według swojej oficjalnej strony, Gryphon ma hashrate 1,1 EH/s w Bitcoin, co stanowi 0,37% z łącznej liczby 296 EH/s. Firma twierdzi, że jest wysoce dochodowa, a wyprodukowanie jednego bitcoina (BTC) kosztuje 14 000 USD. Na dzień 31 stycznia 2023 r. kryptowaluta ta ma cenę rynkową 22 850 USD.

Jednym z głównych celów tej fuzji jest umożliwienie inwestorom Akerna zbliżenie się do wydobywania bitcoinów. Akerna jest notowana na giełdzie Nasdaq pod symbolem KERN.

Połączona spółka pozostanie w obrocie publicznym. Oczekuje się, że akcjonariusze Gryphon będą posiadać łącznie około 92,5% udziałów, podczas gdy obecni akcjonariusze Akerny będą posiadać około 7,5% udziałów w spółce.

Akerna to firma zajmująca się branżą konopną. Dokładniej, jej głównym produktem są rozwiązania technologiczne do monitorowania produkcji „od ziarna do punktu sprzedaży”.

Od ponad 10 lat firma twierdzi, że odnotowała sprzedaż przekraczającą 30 miliardów dolarów. Ponadto twierdzi, że jest „pierwszą” firmą zajmującą się oprogramowaniem związanym z konopiami indyjskimi, która jest notowana na giełdzie Nasdaq w 2019 roku.

BitcoinBTCcannabisKryptowalutymarihuanaMining
Komentarze (0)
Dodaj komentarz