Joe007 przestrzega przed kryzysem i proponuje zaskakujące alternatywy inwestycyjne

Joe007 przestrzega przed kryzysem

Analityk kryptowalut lub jak nazywają go niektórzy, kryptowalutowy wieloryb (ang. crypto whale), znany z podważania konwencjonalnej wiedzy kryptograficznej i stawiania dużych zakładów na Bitcoin na giełdzie Bitfinex mówi, że zbliża się kryzys instrumentów pochodnych, na który BTC nie dostarczy antidotum.

Joe007, który niedawno powrócił na Twittera po prawie dwumiesięcznej przerwie, mówi, że zainwestuje w dolarowego stable coina – Tethera (USDT) i złote sztabki, kiedy zacznie się kryzys, przynajmniej do momentu, gdy najgorsze z kryzysu płynności będzie już za nami. Zauważa, że obecne szacunki wartości nominalnej globalnych instrumentów pochodnych wynoszą około 1 biliarda USD, ponad 4000 razy więcej niż obecna kapitalizacja rynku kryptowalut:

Tak powstają fałszywe narracje. Porównanie [nieistotnej] miary, takiej jak wartość nominalna, do [innej] wątpliwej miary, takiej jak kapitalizacja rynku kryptowalut, wywołuje złudzenie nieuchronnego wzrostu. Ludzie patrzą na małą pomarańczową kropkę i myślą „Wow! Taki ogromny potencjał wzrostu!

W rzeczywistości jedyne takie porównanie pokazuje: jak mała jest nasza ukochana krypto dolina w porównaniu z wartościami i siłami finansowymi w gospodarce światowej. Jeśli kryzys derywatów zacznie się w pełni rozgrywać, nawet nie myśl, że krypto będzie w jakiś sposób odporne na to.

Wiara w BTC trwa

Joe007 również nie uważa, że możliwe jest oszacowanie obecnego rzeczywistego popytu na Bitcoina z powodu niespotykanych okoliczności:

Gdyby cykl cen działał tak samo jak poprzednio, powiedziałbym, że ~ 50% poprzedniego ATH to rozsądny poziom dla fazy przedkonsolidacyjnej po konsolidacji. Ale ta faza konsolidacji została zniekształcona z powodu bańki napędzanej dźwignią. Jesteśmy na nieznanych wodach. Dalej wierzę w to, że Bitcoin może być czymś więcej niż walutą. Jest to niepolityczny, niepodlegający konfiskacie, samowystarczalny, bardzo twardy pieniądz, który z czasem będzie miał wpływ na społeczeństwo.

Bitcoin w niemrawym trendzie

Od dłuższego czasu najpopularniejsza kryptowaluta „buja się” w przedziale od 9 000 USD do 10 000 USD nie mogąc zdecydować się na pójście stanowczo w którymś kierunku (pomijając naturalnie załamanie całego rynku finansowego z marca 2020):

Cena BTC od TradingView

Finansowy Krytyk

Bitcoinjoe007Kryzys
Komentarze (0)
Dodaj komentarz