Auć! Według CEO Ripple (XRP) wydało już 200 milionów dolarów na spór sądowy z SEC

Dyrektor generalny firmy kryptowalutowej Ripple (XRP), Brad Garlinghouse, podzielił się podczas szczytu finansowego w Dubaju informacją o postępie w słynnym procesie SEC (ang. amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd – przyp. red.) vs Ripple. Okazuje się, że spółka wydała już 200 milionów dolarów na spór z regulatorem rynku którego końca w najbliższym czasie nie widać. Wycena XRP bardzo oberwała przez problemy prawne firmy.

Firma wydała fortunę na procesowanie się z Genslerem

Według Garlinghouse’a firma wydała 200 milionów dolarów na obronę przed pozwem SEC. Oświadczenie to padło podczas Dubai Fintech Summit 8 maja br. Garlinghouse skrytykował również Stany Zjednoczone za de facto stagnację w zakresie regulacji w porównaniu do krajów takich jak Zjednoczone Emiraty Arabske i Unia Europejska. Nie jest w swoim zdaniu osamotniony- podobne komentarze padały ostatnio ze strony CEO Coinbase, Briana Armstronga, który również ciepło wypowiada się o klimacie regulacyjnym UAE oraz poczynia w tym regionie inwestycje razem z Ripple.

Garlinghouse oskarżył publicznie przewodniczącego SEC, Gary’ego Genslera, stwierdzając, że polityka wzięła górę nad pragmatyzmem w USA. Doradził aspirującym biznesmenom, aby nie zaczynali działalności w USA i uważa, że wiele amerykańskich firm i przedsiębiorstw notowanych na giełdzie przyznałoby mu rację.

Zapytany o potrzebę jasnych ram regulacyjnych dla kryptowalut w USA, Garlinghouse odpowiedział, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd musi zrozumieć, że większość ludzi pracujących w blockchain i kryptowalutach to dobrzy ludzie bez złych intencji.

Zobacz też: Microsoft, Goldman Sachs, Deloitte, BNP Paribas, Paxos stworzą nowy blockchain. Czy zatrzęsie rynkiem kryptowalut?

Telenowela SEC vs Ripple trwa

Komisja złożyła pozew przeciwko Ripple w grudniu 2020 roku, zarzucając, że spółka handlowało tokenami XRP jako niezarejestrowanymi papierami wartościowymi bez odpowiedniego zezwolenia. Firma zakwestionowała oskarżenie, stwierdzając, że XRP nie spełnia definicji papieru wartościowego według tzw. „testu Howeya”. Spór trwa od ponad dwóch lat i negatywnie wpływa na cały amerykański rynek kryptowalut.

https://twitter.com/Leerzeit/status/1655112448095973382?s=20

Garlinghouse uważa, że orzeczenie może zapaść w ciągu najbliższych trzech do sześciu miesięcy, choć pojawiają się pogłoski, że werdykt może zostać opóźniony do przyszłego roku. Społeczność inwestujacych w kryptowaluty bacznie obserwuje przebieg tego procesu, ponieważ ma on duże znaczenie dla całego rynku kryptowalut a nie tylko hodlerów XRP.

Na moment powstawania tego tekstu cena Ripple (XRP) wynosiła 0,424 dolara za sztukę.

Może Cię zainteresować:

AltcoinAmerykańska Komisja Papierów Wartościowych i GiełddubajKryptowalutyprocesRipplesądSECXRP
Komentarze (0)
Dodaj komentarz