Wieloryby kryptowalutowe skupują w dużych ilościach dwa aktywa, podsycając tym samym spekulacyjne nastroje…
Firma analityczna Santiment, zajmująca się analizą kryptowalut, poinformowała, że duzi inwestorzy migrują w kierunku dwóch aktywów sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi).
Danie główne, czyli wieloryby mają smaka na Aave i Ren
Śledzenie ruchów dużych posiadaczy kryptowalut może pomóc inwestorom zorientować się, jak może zmieniać się cena aktywów, gdy wieloryby wydają się szykować do kolejnych zakupów Aave i Ren.
Według Santiment, Aave, który wzrósł w zeszłym tygodniu o 67% (według CoinGecko), jest w tym miesiącu gromadzony przez wieloryby w zawrotnym tempie:
„DeFi żyje i ma się dobrze w kryptowalutach, ponieważ AAVE gwałtownie wzrosło do 33% w ciągu ostatniego dnia.
Wieloryby Aave, które uważamy za adresy zawierające co najmniej 1000 tokenów (~ 397 000 USD + USD), wzrosły z 266 do 327 adresów w zeszłym miesiącu, napędzając ten wzrost”.
Ren również doświadczył wzrostów w kontekście adresów zawierających duże zasoby tokena. W ciągu ostatnich siedmiu dni cena wzrosła o 51,8%.
„W ciągu ostatniego dnia liczba wielorybów Ren (posiadających co najmniej 1 mln żetonów + REN) wzrosła z 81 do 89 adresów.
To najwyższa liczba od 15 sierpnia 2020 r. 23-tygodniowy wzrost liczby takich adresów jest zazwyczaj świetną wskazówką odnośnie tego, co nadejdzie”.
Co na deser?
Santiment monitoruje również wymiar akumulacji kilku innych aktywów przez wieloryby. Firma analityczna informuje, że dużym zainteresowaniem cieszy się Band Protocol (BAND). Wzrost liczby adresów zasobnych w ponad 10 000 BAND(lub więcej) wzrósł znacząco w ciągu ostatnich czterech miesięcy.
Zarówno token BNB Binance, jak i aktywa YFI yearn.finance straciły, w ciągu ostatnich trzech dni, zainteresowanie wielorybów. Spadek zainteresowania, w ciągu ostatniego roku, odnotował również Celsius.
Od Redakcji
Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.