Wieloryby „pompują” po cichu pewne altcoiny. Które?

25 724

Wieloryby kryptowalutowe skupują w dużych ilościach dwa aktywa, podsycając tym samym spekulacyjne nastroje…

Firma analityczna Santiment, zajmująca się analizą kryptowalut, poinformowała, że duzi inwestorzy migrują w kierunku dwóch aktywów sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Danie główne, czyli wieloryby mają smaka na Aave i Ren

Śledzenie ruchów dużych posiadaczy kryptowalut może pomóc inwestorom zorientować się, jak może zmieniać się cena aktywów, gdy wieloryby wydają się szykować do kolejnych zakupów Aave i Ren.

Według Santiment, Aave, który wzrósł w zeszłym tygodniu o 67% (według CoinGecko), jest w tym miesiącu gromadzony przez wieloryby w zawrotnym tempie:

„DeFi żyje i ma się dobrze w kryptowalutach, ponieważ AAVE gwałtownie wzrosło do 33% w ciągu ostatniego dnia.

Wieloryby Aave, które uważamy za adresy zawierające co najmniej 1000 tokenów (~ 397 000 USD + USD), wzrosły z 266 do 327 adresów w zeszłym miesiącu, napędzając ten wzrost”.

wieloryby
źródło: Santiment

Ren również doświadczył wzrostów w kontekście adresów zawierających duże zasoby tokena. W ciągu ostatnich siedmiu dni cena wzrosła o 51,8%.

„W ciągu ostatniego dnia liczba wielorybów Ren (posiadających co najmniej 1 mln żetonów + REN) wzrosła z 81 do 89 adresów.

To najwyższa liczba od 15 sierpnia 2020 r. 23-tygodniowy wzrost liczby takich adresów jest zazwyczaj świetną wskazówką odnośnie tego, co nadejdzie”.

wieloryby
źródło: Santiment

Co na deser?

Santiment monitoruje również wymiar akumulacji kilku innych aktywów przez wieloryby. Firma analityczna informuje, że dużym zainteresowaniem cieszy się Band Protocol (BAND). Wzrost liczby adresów zasobnych w ponad 10 000 BAND(lub więcej) wzrósł znacząco w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Zarówno token BNB Binance, jak i aktywa YFI yearn.finance straciły, w ciągu ostatnich trzech dni, zainteresowanie wielorybów. Spadek zainteresowania, w ciągu ostatniego roku, odnotował również Celsius.

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze