Na 15 grudnia wyznaczono oficjalną datę uruchomienia zdecentralizowanej giełdy Polkastarter. Jej pierwsza pula płynności wyprzedała się w 30 sekund.
Polkastarter to DEX opracowany do działania w konkurencyjnej sieci Ethereum, Polkadot. Jego długo oczekiwana premiera przebiegła pomyślnie, pomimo dużego obciążenia dApp i serwera. Więcej informacji na ten temat uzyskasz czytając ten wpis.
Platforma została opracowana pod kątem puli tokenów i aukcji obejmujących wiele łańcuchów, a jej głównym celem jest umożliwienie projektom pozyskiwanie kapitału na Polkadot, a nie na Ethereum.
Our $POLS Launch went as we expected. There were some things that went well & others we’d like to improve on!
— Polkastarter (@polkastarter) December 15, 2020
But that is the nature of #entrepreneurship. You ship your best MVP & then iterate, iterate, iterate…
Read more about the $SPDR pools here👇https://t.co/LggcHhKAEZ
Pula Polkastarter znika w 30 sekund
W momencie uruchomienia istniały tylko trzy pule swapów z bardzo ograniczonymi kwotami depozytu. Możliwe, że właśnie dlatego wyprzedały się tak szybko:
„Obydwie nasze pierwsze pule tokenów na Polkastarterz zostały wyprzedane w mniej niż 30 sekund. Nasza witryna przetrwała, mając ponad 10000 użytkowników jednocześnie uzyskujących dostęp do naszej aplikacji Ethereum. Serwery utrzymały się na nogach przez cały okres wysokiej intensywności wykorzystania”.
W poście Polkastarter czytamy, że niektórzy użytkownicy znaleźli sposób na obejście tych rygorystycznych ograniczeń. Udało im się uzyskać bezpośredni dostęp do smart kontraktu. Tylko 84 osoby mogły partycypować w puli na tokeny POLS, a 113 w ogólnodostępnej.
Limity zostały prawdopodobnie ustawione, aby zapobiec pożeraniu przez wieloryby wszystkich tokenów puli wczesnego dostępu i wycinaniu ich (tak jak miało to miejsce w przypadku wielu uruchomień tokenów DeFi w tym roku). Zespół Polkastarter dodał, że „gas wars” na Ethereum nadal stanowią problem. W związku z powyższym planowane jest przeniesienie pełnego wachlarza usług do Polkadot.
„Wierzymy, że plan przeniesienia naszych smart kontraktów do ekosystemu Polkadot za pośrednictwem Moonbeam rozwiąże wiele komplikacji, których doświadczamy dzisiaj”.
Cena POLS spada o 22%
Premiera Polkastarter została oficjalnie ogłoszona we wrześniu. 2020. Projekt umieścił wówczas swój rodzimy token POLS na Uniswap. W momencie uruchomienia, token POLS wzrósł do ponad 0,85 USD, ale podobnie jak większość nowych tokenów DeFi, w ciągu kolejnych dwóch miesięcy notował spadki.
Pomimo stosunkowo udanej inicjacji Polkastartera, ceny POLS spadły w ciągu dnia o 22%, osiągając 0,43 USD. Nie zbliżyły się jednak do rekordowego poziomu, aczkolwiek wzrosły o podobny procent w ciągu ostatniego tygodnia i 75% od tego samego czasu w ubiegłym miesiącu.
Z drugiej strony token DOT firmy Polkadot osiągnął w ciągu dnia 6,3%, osiągając 5,18 USD, zaledwie o 21% mniej niż dotychczasowe ATH.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat Polkadot? Przeczytaj poniższy wpis:
Może Cię zainteresować:
- https://bithub.pl/wiadomosci/polkadot-czy-sa-jeszcze-pasazerowie-ktorzy-czekaja-na-ten-pociag/
- https://bithub.pl/kryptowaluty/defi/polkadot-juz-niedlugo-skorzysta-z-miliardow-ethereum-szykuje-sie-prawdziwa-bomba/
Od Redakcji
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.