Antonopoulos: Dash nie jest monetą prywatności

W niedawnej dyskusji na Twitterze dotyczącej zwiększania prywatności transakcji Bitcoin, Andreas Antonopoulos wyraził opinię, że Dash nie powinien być uważany za monetę zapewniającą prywatność.

„Dash nie jest monetą prywatności. Jest mniej więcej tak prywatny jak Bitcoin, ma tylko znacznie mniejszą płynność i wykorzystanie, więc jego anonimowość jest gorsza. Ma po prostu „mitologię” prywatności, która nie jest oparta na faktach [o ile wiem]”.

Co implikuje komentarz Antonopoulosa?

Powyższy komentarz wskazuje, że struktura techniczna kryptowaluty nie różni się od struktury Bitcoin, jeśli chodzi o prywatność. Co więcej, idzie to w parze z 200% wzrostem cen, które Dash zanotował w zeszłym tygodniu i 282% wzrostem wolumenu obrotów, co sugeruje, że różne traktowanie przez regulatorów i giełdy może nie być spójne.

Zarówno Dash, jak i Bitcoin (a także jego główne forki) zazwyczaj wykorzystują CoinJoin, metodę łączenia funduszy od kilku różnych użytkowników, aby zapewnić prywatność. Dash różni się od głównych forków Bitcoin, wykorzystując w tej domenie swoją sieć masternodów.

Komentarze Antonopoulosa są echem wypowiedzi Ryana Taylora, dyrektora generalnego zespołu Dash Core, głównego działu rozwoju cyfrowego aktywa. W niedawnej prezentacji zatytułowanej Ensuring Regulatory Fairness and Treatment Towards Dash, Taylor przedstawił obszerny przegląd pozycji regulacyjnej coina, jego specyfikacje techniczne dotyczące zwiększania prywatności (w tym porównania z Bitcoinem) oraz historię wydarzeń prowadzących do jej reputacji jako kryptowaluty o zwiększonej anonimowości (AEC). Wskazał, że według głównych badań, w tym przeprowadzonych przez Korporację RAND, wymiar korzystania z darknetu jest w przypadku omawianej kryptowaluty mniejszy niż w przypadku Bitcoina, a nawet Dogecoina:

„Istnieje niewiele dowodów na to, że Dash jest używany w darknecie w jakikolwiek znaczący sposób. W rzeczywistości jest on używany około jednej trzeciej rzadziej niż Dogecoin… Nawet po uwzględnieniu kapitalizacji rynkowej, przy zachowaniu wszystkich pozostałych wartości, użycie Dash w „ciemnej sieci”jest około 70% niższe niż Bitcoina.”

Może Cię zainteresować:

AltcoinBitcoinDashPrivacy coins
Komentarze (0)
Dodaj komentarz