Co mają wspólnego konopie i wydobycie Bitcoin ?

Konopie i wydobycie Bitcoin

Konopie i wydobycie Bitcoin to ciekawe połączenie. Evergreen Sustainable Enterprises, Inc., wcześniej znana jako Generation Hemp Inc., ogłosiła nowy kierunek swojej działalności z naciskiem na projekty zrównoważonej energii. To jeden z największych podmiotów zajmujący się przetwórstwem konopi średniego strumienia w USA. Ich drugi projekt będzie operacją wydobywania bitcoinów w Kostaryce, napędzaną elektrownią wodną. Firma przejęła 80% kostarykańskiej korporacji Toro Energía Sociedad Anonima, posiadającej elektrownię, za pośrednictwem swojej spółki zależnej Cryptorica, LLC. Energia hydroelektryczna jest czystym i odnawialnym źródłem energii, które jest bardziej niezawodne i opłacalne niż inne źródła i pomoże zmniejszyć ślad węglowy operacji wydobywczej. Obecni właściciele, bracia Eduardo i Roberto Kopper, zachowają pozostałe 20% własności i będą nadal prowadzić operację wydobywania bitcoinów.

Gdzie będzie wydobywany Bitcoin ?

Zgodnie z komunikatem prasowym, nowy projekt zostanie zlokalizowany w odległości około 25 mil od San Jose, między dwoma kraterami wulkanu. Elektrownia wykorzystuje wyłącznie zielone źródła energii, które przez lata udowodniły swoją skuteczność i niezawodność, generując 98% całkowitej mocy. W ramach nowej umowy eksploatacji i konserwacji, elektrownia będzie miała pełnoetatowy personel.

Firma konopna ustawia się pod trend

Ten krok jest przykładem przedsiębiorstw, które pierwotnie nie miały nic wspólnego z branżą wydobywania kryptowalut, ale teraz dostrzegają w niej nowe perspektywy. Konopie i wydobycie Bitcoin to ciekawy pomysł na rozwój firmy. W obliczu obniżających się cen urządzeń ASIC, które służą do wykopywania kryptowalut oraz zmian strategii wielu firm wydobywczych, dobrze zasilone przedsiębiorstwa mogą osiągnąć znaczne zyski z inwestycji, pod warunkiem dokonania odpowiednich decyzji. Kluczowym elementem dla tych zysków jest tania energia, której kopalnia potrzebuje.

Jak komentują właściciele połączenia konopi i Bitcoin ?

Gary C. Evans, prezes i dyrektor generalny Evergreen Sustainable Enterprises mówi:

Wszystkie nasze kopalnie w fazie rozwoju powinny generować natychmiastowe przepływy pieniężne netto do firmy w okresie, gdy sektor wydobywczy bitcoinów spada wraz z ogólnymi rynkami kapitałowymi. (…) Obecne lokalizacje kopalni w fazie rozwoju przekraczają sześć i obejmują Arkansas, Kentucky i Kostarykę.

Eduardo Kopper, komentuje:

Chcemy zainstalować 300 zupełnie nowych maszyn do wydobywania bitcoinów w ciągu najbliższych kilku miesięcy w lokalizacji Toro. (…) Kiedy cena Bitcoina rozpocznie swoją trajektorię wzrostu, będziemy bardzo dobrze pozycjonowani.

Konopie czy wydobycie Bitcoin ?

Firma nie będzie rezygnować z wcześniejszych zajęć. Evergreen i zachowa swoją pierwotną działalność i personel. Przedsiębiorstwo Generation Hemp Inc. stanie się spółką zależną. Trend kryptograficzny zachęca kolejne przedsiębiorstwo. Dla adopcji Bitcoina jest to bardzo dobra wiadomość…

BitcoinBlockchainKonopieKryptowalutyMiningUSA
Komentarze (0)
Dodaj komentarz