15 najbardziej obiecujących projektów DeFi o małej kapitalizacji

Zobacz, przeanalizuj i oceń sam potencjał wymienionych projektów.

Większość wielkich fortun zgromadzonych w ciągu ostatnich dziesięciu lat narodziło się w oparciu o branżę kryptowalut. Istnieją już dziesiątki kryptowalutowych miliarderów i wielu innych, którzy nie upubliczniają swojego majątku.

Jak ci ludzie zbili fortuny? Niektórzy, jak na przykład Vitalik Buterin (twórca Ethereum) czy Changpeng Zhao (założyciel Binance), zarobili na stworzonych przez siebie projektach/ usługach. Inni polegali na strategiach, które były poza zasięgiem drobnych śmiertelników, jak np. założyciel Alameda i FTX, Sam Bankman-Fried, który był zaangażowany w arbitraż na dużą skalę między giełdami azjatyckimi i amerykańskimi. Jednak znaczna część potentatów krypto zarobiła pieniądze, opierając się na jednej z najprostszych strategii, która polegała na inwestowaniu w obiecujące tokeny w momencie ich uruchomienia, a następnie po prostu obracaniu nimi w miarę upływu czasu.

Bitcoin i ethereum mogą nadal przynosić zwroty w wysokości setek, a nawet tysięcy procent, ale w okresie od 5 do 10 lat. Co zatem pozostaje jako droga działania dla tych, którzy podobny wymiar zysków zrealizować znacznie szybciej? Muszą przeszukiwać zakamarki rynku kryptowalut w poszukiwaniu obiecujących tokenów o małej kapitalizacji, o których niewielu jeszcze wie.

Przyjrzyjmy się najpierw terminologii. Tokeny o dużej kapitalizacji są zwykle postrzegane jako projekty z pierwszej dziesiątki na CoinmarketCap. Aktywa o średniej kapitalizacji zawierają się pomiędzy 10 a 50 pozycją. Te o małej kapitalizacji mieszczą się poniżej pierwszej pięćdziesiątki. Przy takiej klasyfikacji – w warunkach obecnej hossy – wiele projektów o kapitalizacji przekraczającej 1 miliard dolarów mieści się w definicji „small-cap”. Dlatego w tym artykule zastosujemy bardziej rygorystyczne podejście i rozważymy projekty o kapitalizacji poniżej 500 milionów dolarów jako podstawę do sklasyfikowania ich jako tokenów o małej kapitalizacji.

Poświęciłem dużo czasu i wybrałem 15 projektów krypto, które moim zdaniem mają poważny potencjał do co najmniej dziesięciokrotnego wzrostu wartości. Wszystkie projekty z listy zostały ocenione na podstawie wielu czynników, w tym pomysłu, wielkości rynku, technologii bazowej, tokenomiki, zespołu, inwestorów, społeczności, konkurentów itp.

Należy pamiętać, że żadne z poniższych nie powinno być traktowane jako porada inwestycyjna. Inwestujesz na własne ryzyko i ponosisz ryzyko utraty całej swojej inwestycji.

Band Protocol


Co to jest Band Protocol?

Band Protocol to platforma cross-chain dla wyroczni blockchain. Jest to usługa infrastrukturalna, w której protokół zbiera dane ze źródeł internetowych w czasie rzeczywistym i przesyła je do smart kontraktów. Źródła danych obejmują około 200 kryptowalut, ponad 20 walut fiducjarnych i dwa rodzaje towarów (złoto i srebro). Projekt posiada aktywne integracje z wieloma protokołami, walidatorami i giełdami. Ponadto, każdy może dowolnie dodawać własne źródło danych. Band Protocol działa na publicznym blockchainie zbudowanym na Cosmos SDK przy użyciu mechanizmu konsensusu Byzantine Fault Tolerance firmy Tendermint.

Token BAND jest używany przez weryfikatory sieci do udziału w zarządzaniu i jest wydawany jako nagroda. Jego maksymalna podaż jest nieograniczona. Według stanu na sierpień 2021 r. wyemitowano 100 mln tokenów, z czego w wolnym obrocie znajduje się 35 mln. Stopa inflacji jest ustalana w sieci Cosmos i waha się od 7% do 20%, dzięki czemu około 66% tokenów BAND jest blokowanych w dowolnym momencie.

Zespół

Założyciele pochodzą z Tajlandii:

  • Soravis Srinawakoon – dyrektor generalny, wcześniej pracował w The Boston Consulting Group i Ericsson. Studiował w Stanford.
  • Sorawit Suriyakarn – CTO, wcześniej pracował w Dropbox, Quora, MemSQL. Studiował na MIT.
Inwestorzy

Projekt zebrał 7,9 miliona dolarów od Binance, ZBS Capital, SNZ Holding, Yield Ventures, The Spartan Group, Sequoia Capital India, Woodstock Fund itp.

Stan aktualny

The Band Protocol jest najbliższym konkurentem Chainlink. Projekt został uruchomiony trzy lata po Chainlink i jak dotąd jest od niego znacznie gorszy pod względem kluczowych wskaźników. Ale rynek wyroczni blockchain szybko rośnie i jest wystarczająco duży, aby pomieścić wielu graczy.

BarnBridge

Co to jest BarnBridge?

BarnBridge to protokół do tokenizacji ryzyka w Ethereum. Projekt umożliwia użytkownikom tworzenie instrumentów pochodnych w celu zabezpieczenia ryzyka przed wahaniami rynku dowolnego rodzaju, a tym samym zmniejszenie zmienności dla konserwatywnych inwestorów lub zwiększenie zmienności dla day traderów. Od sierpnia 2021 r. BarnBridge ma dwa produkty – SMART Yield i SMART Exposure. Do końca roku zespół planuje wprowadzić kilka kolejnych produktów.

Natywny token BOND służy do zarządzania i nagradzania. W momencie premiery wyemitowano 10 milionów tokenów BOND (ERC-20), które mają zostać rozdystrybuowane w ciągu 2-3 lat. Obecnie w obiegu znajduje się 3,7 miliona BOND. 68% tokenów jest zarezerwowanych dla społeczności. Tokeny zespołu, inwestorów i doradców (32%) są odblokowywane stopniowo, po 0,22% tygodniowo.

Zespół

Założyciele:

  • Tyler Ward – założyciel Proof Systems, agencji marketingowej dla firm z branży fintech. Pomagałw promocji wielu projektów kryptowalutowych.
Inwestorzy

BarnBridge zebrał milion dolarów od kilku fundacji i prywatnych inwestorów. W ich gronie znajdują się: Stani Kulechow (założyciel Aave), Kain Warwick (założyciel Synthetix), Andrew Keys (założyciel DARMA Capital), ParaFi Capita, Centrality, Blockchain Companies LLC i Fourth Revolution Capital LLC.

Stan aktualny

Jeszcze przed końcem 2021 roku BarnBridge planuje wprowadzić na rynek kilka nowych produktów. Krążą pogłoski, że w nadchodzącym roku projekt przyciągnie więcej kapitału.

BondApetit

Co to jest BondAppetit?

BondAppetit to oparty na Ethereum protokół DeFi do pożyczek biznesowych. Pożyczki są zabezpieczone obligacjami lub emitowane w zamian za obligacje. Misją BondAppetit jest zapewnienie firmom z całego świata dostępu do płynności rynku kryptowalut.

BondAppetit ma dwa tokeny:

  • USDap to natywny stablecoin i główny produkt protokołu. Jest w 100% zabezpieczony obligacjami. Początkowo, jak twierdzi zespół, zapotrzebowanie na USDap będzie pochodziło przede wszystkim z innych protokołów. Pierwszym partnerem będzie EAST.Finance (projekt Waves Tech), którego token EAST będzie wspierany przez USDap w 50%.
  • BAG jest tokenem zarządzania. Całkowita emisja tokena wyniesie 100 mln BAG w ciągu dwóch lat. Obecnie na rynku znajduje się około 10 milionów BAGów. Posiadacze BAG mogą umieszczać swoje tokeny w dedykowanym smart kontrakcie i otrzymywać pasywny dochód z obligacji zabezpieczonych przez USDap.
Zespół
  • Artem Tolkachev – założyciel i dyrektor generalny. Założyciel Tokenomica i były szef Blockchain Lab w Deloitte.
  • Vladislav Komissarov – dyrektor ds. technologii w BondAppetit i Tokenomica. Wcześniej pracował w firmach informatycznych i medialnych przez około 20 lat.
  • Sasza Iwanow – doradca. CEO Waves Tech, dużego ekosystemu kryptograficznego z kapitalizacją rynkową przekraczającą 1 miliard dolarów.
Inwestorzy

Inwestorzy są nieznani, ale członkowie społeczności BondAppetit sugerowali, że kluczowym inwestorem jest dyrektor generalny Waves Sasha Ivanov.

Stan aktualny

Od sierpnia 2021 r. projekt jest na etapie MVP i właśnie nabył pierwsze obligacje wspierające stablecoin USDap. Początkowy sukces BondAppetit zależy głównie od popytu na stablecoin USDap, który będzie pochodził z ekosystemu Waves.

Beyond Finance

Co to jest Beyond Finance ?

Beyond Finance to platforma do tworzenia i handlu aktywami syntetycznymi. Instrumenty pochodne mogą być oparte na walutach, towarach, akcjach, funduszach ETF itp. Wymagane jest wsparcie w wysokości co najmniej 300%, co stanowi połowę podobnego protokołu Synthetix. Token BYN ma pułap emisji 100 mln sztuk. Według stanu na sierpień 2021 r. w obiegu znajduje się mniej niż 10% tokenów.

Zespół

Kenneth Moon – założyciel i lider zespołu, dawniej z Goldman Sachs i Barclays.

Inwestorzy

Projekt pozyskał nieznaną kwotę inwestycji od Huobi Ventures, DuckDao, Spark Digital Capital, Consensus Capital, GBIC, Blocksync, Moonwhale Ventures, Master Venture, GAIN Associate, X21 Digital i OKEx Blockdream Ventures.

Aktualny stan

Uruchomienie testnetu i mainnetu zaplanowano na trzeci kwartał 2021 roku.

Burnt Finance

Co to jest Burnt Finance?

Burnt Finance to zdecentralizowany protokół do organizowania aukcji i wystawiania NFT oraz syntetycznych aktywów cyfrowych. Działa na blockchainie Solana, który szczyci się dużą szybkością (ponad 50 000 transakcji na sekundę) i niskimi opłatami. Token BURNT jest używany jako środek wymiany, instrument umożliwiający użytkownikom uczestnictwo w zarządzaniu protokołem i oszczędzanie na opłatach. Posiadacze tokenów ponoszą opłatę transakcyjną w wysokości 0,1% zamiast 1%.

Zespół

Projekt stworzył anonimowy użytkownik o nicku Burnt Banksy, który zasłynął z palenia prac Banksy’ego podczas transmisji na żywo.

Inwestorzy

Burnt Finance zebrał 3 miliony dolarów od dwóch tuzinów prywatnych inwestorów i funduszy, w tym Alameda Research, DeFiance Capital, Solana, Multicoin, Spartan Group, Vessel Capital, Mechanism Capital i Hashkey Group.

Stan aktualny

Od sierpnia 2021 r. Burnt Finance ma tylko stronę docelową witryny z minimalną ilością informacji. Token BURNT nie jest jeszcze dostępny na rynku. Nie wiadomo nawet, kto (jeśli w ogóle) przeprowadził audyt bezpieczeństwa projektu. Burnt warto mieć na celowniku ze względu na inwestorów, bo inwestycje z Alamedy i Spartan to przysłowiowy znak jakości. A to oznacza, że ​​założyciele wiedzą, jak przynajmniej zwrócić na siebie uwagę.

Casper Network

Co to jest Casper Network?

Casper Network to blockchain typu Proof-of-Stake od CasperLabs, który jest przedstawiany jako lepsza wersja Ethereum. Deweloperzy twierdzą, że ich zastrzeżony protokół The Highway Protocol, który jest używany jako mechanizm konsensusu, jest podobno bardziej wydajny.

Zaletą Caspera jest to, że jego smart kontrakty można aktualizować i pisać w WebAssembly (zamiast Solidity używanego w Ethereum), a opłaty są przewidywalne. Deweloperzy Caspera twierdzą również, że udało im się rozwiązać trilemmę blockchain. Jednak pod względem decentralizacji projekt nie jest porównywalny z Bitcoinem lub Ethereum, ponieważ liczba walidatorów w Casper jest ograniczona do 100.

Maksymalna podaż tokena CSPR jest nieograniczona. Według stanu na sierpień 2021 r. w obiegu znajduje się 10 miliardów tokenów, a stopa inflacji wynosi 8%.

Zespół

Projekt ma trzech założycieli:

  • Mrinal Manohar – dyrektor generalny CasperLabs, większość swojej kariery spędził na inwestycjach.
  • Medha Parlikar – CTO CasperLabs, w przeszłości pracował w różnych firmach technologicznych.
  • Jack Mills – wczesny inwestor.
Inwestorzy

W ramach ICO Casper zebrał 28 milionów dolarów. Wśród inwestorów są Arrington XRP Capital, Hashkey, AU21 Capital, Evangelion Capital i Woodstock Fund.

Stan aktualny

Sieć główna Casper została uruchomiona w marcu 2021 roku. Na Casper opracowywanych jest kilka projektów:

  • rejestr patentowy IPwe;

Cere Network

Co to jest Cere Network?

Cere Network to ekosystem zarządzania relacjami z klientami (CRM) na blockchainie Polkadot. W przeciwieństwie do tradycyjnego CRM, Cere Network daje klientom pełną kontrolę nad ich danymi. Cere wykorzystuje model biznesowy SaaS. Token zarządzania CERE nie jest jeszcze dostępny na giełdach.

Zespół

Projekt posiada doświadczony zespół:

  • Fred Jin – CEO, wcześniej założył kilka firm technologicznych i przez wiele lat pracował jako programista.
  • Ian Duggan – CTO, były pracownik Twitch, Oracle i innych firm technologicznych.
  • Kenzi Wang – współzałożyciel Cere i funduszu venture capital AU21 Capital.
Inwestorzy

Projekt zebrał 28 milionów dolarów. Wśród inwestorów jest wiele znanych marek, w tym Binance Labs, Arrington XRP Capital, G1 Ventures, AU21 Capital i Fenbushi Digital.

Stan aktualny

Od sierpnia 2021 r. Cere uruchomiła już dwie sieci testowe. Trwają pierwsze integracje z klientami korporacyjnymi.

Equalizer Finance

Co to jest Equalizer Finance?

Equalizer Finance to giełda flash loan obsługiwana przez Ethereum, BSC, Polkadot i Solana. Pożyczki są niezabezpieczone, ale muszą zostać spłacone w jednej transakcji. Dla pożyczkodawcy takie pożyczki są praktycznie pozbawione ryzyka, ponieważ jeśli pożyczka nie może zostać spłacona w jednej transakcji, zostaje anulowana.

Przypadki użycia obejmują arbitraż, swapy, likwidacje i samolikwidacje, flash minting, rebalancing portfela i refinansowanie pożyczek.

Token EQZ daje prawo do udziału w zarządzaniu projektem i ma maksymalną podaż 100 milionów. Do sierpnia 2021 roku w obiegu znalazło się około 15 milionów tokenów.

Zespół

Założyciele są nieznani. Kluczowi członkowie zespołu pochodzą z Luksemburga, Rumunii, Rosji i Słowenii.

Inwestorzy

Projekt zebrał kilkaset tysięcy dolarów w drodze IDO i nieznaną kwotę od inwestorów venture capital, takich jak NGC Ventures, Rarestone Capital, Moonwhale, Magnus Capital, Blocksync Ventures, AU21 Capital, Master Ventures, Exnetwork Capital, Genblock Capital i 18 Ventures.

Stan aktualny

Jak dotąd interfejs istnieje w formie mockupu; istnieje również sieć testowa. Mainnet miał zostać uruchomiony w sierpniu 2021 roku, ale wydaje się, że premiera zostanie opóźniona. Wśród partnerów Equalizera jest wiele znanych projektów kryptowalutowych.

Liquity

Co to jest Liquity?

Liquity oferuje nieoprocentowane pożyczki przy użyciu natywnego stablecoina LUSD zabezpieczonego przez ETH w wymiarze do 110% i więcej. Zamiast odsetek pożyczkobiorcy płacą prowizję w momencie pożyczki i przy jej zwrocie. Prowizje wahają się od 0,5% do 5%. Oprócz stablecoina LUSD istnieje również token LQTY. Nie daje prawa do zarządzania protokołem, ale pozwala użytkownikom uczestniczyć w podziale zysków. Emisja LQTY zostanie ograniczona do 100 mln. Według stanu na sierpień 2021 r. wyemitowano mniej niż 10% tokenów.

Zespół

Liquity ma dwóch założycieli:

  • Robert Lauko – prawnik ze Szwajcarii z wykształceniem prawniczym i inżynierskim.
Inwestorzy

Projekt pozyskał 8,4 miliona dolarów od dwóch tuzinów inwestorów, w tym Alameda Research, 1kx, Meltem Demirors, Pantera Capital, Tomahawk.VC itp.

Stan aktualny

W ciągu pierwszych dziesięciu dni po uruchomieniu, TVL Liquity osiągnęła 1 miliard dolarów. W chwili pisania tego tekstu Liquity znajdowała się w pierwszej dziesiątce pod względem TVL na https://defipulse.com. Pomimo silnej oferty produktów i imponującej listy wspierających ją inwestorów venture capital, Liquity wciąż znajduje się poza pierwszą setką na CoinmarketCap.

Mina Protocol

Co to jest Mina Protocol?

Mina pozycjonuje się jako najlżejszy blockchain. Waży tylko 22 KB. Stanowi to wyraźny kontrast w stosunku do innych blockchainów, ponieważ blockchain Bitcoina waży ponad 300 GB, podczas gdy wielkość Ethereum zbliża się do 1 TB. Zamiast weryfikować dane całej sieci od samego początku, uczestnicy Mina stosują dowody wiedzy zerowej (zk-SNARK). Węzły przechowują tylko dowód, a nie wszystkie dane sieciowe. Jako mechanizm konsensusu wykorzystywany jest proof of stake.

Smart kontrakty w Mina nazywają się Snapps. Logika i dane są obliczane poza łańcuchem i weryfikowane w łańcuchu, dzięki czemu Snapps jest łatwy do skalowania oraz wydajny i opłacalny w przypadku dużych partii obliczeń. Opłaty za transakcje w Mina są znikome. Transakcje są potwierdzane średnio po 0,2 sekundy.

Teoretycznie technologia Miny rozwiązuje słynne blockchain trilemma, który mówi, że nie da się zapewnić jednocześnie skalowalności, bezpieczeństwa i decentralizacji.

W praktyce technologia jest nadal prymitywna. Użytkownicy skarżą się na błędy, a pełny blockchain ważący setki gigabajtów wciąż jest potrzebny jako siatka bezpieczeństwa. Lekki blockchain 22 KB to tylko migawka całości. W przypadku problemów technicznych może być konieczne przywrócenie go z poziomu pełnego blockchaina. Węzły archiwalne są odpowiedzialne za przechowywanie całego łańcucha bloków i trzymane… w Google Cloud…

Zespół

Założyciele:

Inwestorzy

Projekt zebrał 29,4 miliona dolarów od takich inwestorów, jak NGC Ventures, Fenbushi Capital, Three Arrows Capital, Coinbase Ventures, Paradigm itp. Podczas ICO na Coinlist sprzedano łącznie tokeny Mina o wartości 48 milionów dolarów.

Stan aktualny

Sieć główna została uruchomiona w marcu, ale technologia wciąż jest daleka od ideału, ponieważ nie ma ekosystemu, a nawet portfele wspierające Mina są bardzo nieliczne.

Od czasu ICO, koszt tokena Mina spadł kilkukrotnie i może spaść jeszcze bardziej. W ciągu najbliższych kilku lat inflacja może osiągnąć wartości trzycyfrowe, biorąc pod uwagę nabywanie uprawnień przez inwestorów. Ale jeśli projekt się powiedzie, kapitalizacja Miny może łatwo wzrosnąć wielokrotnie.

Polkamarkets

Co to jest Polkamarkets?

Polkamarkets to rynek predykcyjny zbudowany na Polkadot. Pozwala użytkownikom obstawiać zakłady na określone wydarzenia w przyszłości, takie jak mecze sportowe, wyniki wyborów, wydarzenia na rynkach finansowych. Konkurenci to Augur, Gnosis i Polymarket.

Token POLK zostanie wykorzystany jako nagroda oraz do płacenia prowizji. Emisja jest ustalona na 100 mln tokenów. W wolnym obrocie znajduje się obecnie nieco ponad 40% tego wolumenu.

Zespół

Założyciele pochodzą z Portugalii:

  • Ricardo Marques – dyrektor generalny, były deweloper i założyciel Hirfox.
  • Francisco Lourenço – CMO, wcześniej zaangażowany we współpracę przy projekcie BEPRO Network.
  • Rui Teixeira – współzałożyciel i dyrektor generalny BEPRO Network.
Inwestorzy

Projekt zebrał 625 000 dolarów od Moonrock Capital, Morningstar Ventures, NGC Ventures, Astronaut Capital i Spark Digital Capital.

Stan aktualny

Według stanu na sierpień 2021 r. wielkość rynku prognostycznego w sektorze DeFi jest niewielka i nie ma wyraźnego lidera. Polkamarkets nie ma pełnego whitepapera, a jedynie zwięzłą prezentację. MVP został uruchomiony w kwietniu. Głównym powodem, dla którego warto zwrócić uwagę na projekt, są inwestycje, które otrzymał od kilku znanych funduszy venture capital.

Rarible

Co to jest Rarible?

Rarible to rynek, na którym można tworzyć, kupować i sprzedawać NFT, takie jak cyfrowe dzieła sztuki, elementy gier itp.

Natywny token RARI służy do zarządzania, moderacji, nadzoru i wypłaty prowizji. Token nie ma limitu emisji. Tygodniowo wybija się 75 tys. RARI, co daje około 4 mln nowych tokenów rocznie. Według stanu na sierpień 2021 r. wyemitowano 25 mln tokenów, z czego w wolnym obrocie znajduje się 4,5 mln.

Zespół
  • Alexander Salnikov – CPO, w przeszłości brał udział w kilku projektach kryptowalutowych.
Inwestorzy

Projekt zebrał 16 milionów dolarów od kilku znanych funduszy, takich jak Coinbase Ventures, ParaFi Capital, Venrock, CoinFund i 01A.

Stan aktualny

Każdego miesiąca rarible.com odwiedza około 2 miliony unikalnych użytkowników. To 4 razy mniej niż liczba odwiedzających bardziej popularny rynek OpenSea, ale znacznie więcej niż którykolwiek z pozostałych konkurentów.

Pod względem przychodów sytuacja może być inna, ponieważ od jesieni ubiegłego roku Rarible wykazał wyższy wolumen obrotu niż OpenSea.

Raze Network

Co to jest Raze Network?

Raze Network to wielołańcuchowy protokół oparty na frameworku Substrate (Polkadot), który zapewnia pełną anonimowość między aplikacjami DeFi. Dzięki Raze transakcje prywatne są możliwe między dowolnym łańcuchem bloków.

Prywatne rozwiązania transakcyjne istnieją od dawna (ZCash, Quorum ZSL, Nightfall 3), ale mają swoje wady: – zaufana konfiguracja wymaga ważnego certyfikatu wystawionego przez stronę trzecią, wysokie koszty wykonania dowodu, brak interoperacyjności.

Raze twierdzi, że rozwiązał te problemy. Protokół opiera się na własnym protokole, zwanym Efficient Sigma Bullets. Interoperacyjność z innymi blockchainami jest zapewniona przez Raze Swap i własny most cross-chain.

RAZE jest tokenem governance i służy jako środek nagrody i wymiany, a limit emisji wynosi 120 milionów. W wolnym obrocie znajduje się około 30% wszystkich tokenów.

Zespół

Większość zespołu pozostaje anonimowa. Kluczowi ludzie:

Inwestorzy

Projekt pozyskał 2,2 miliona dolarów od m. in. Signum Capital, AU21 Capital, CMS Holdings, Spark Digital Capital, Master Ventures, PNYX, Moonwhale, Flurry Capital, OKEx Block Dream Fund, Tenzor Capital, Lotus Capital, Arpa Labs, X21 Digital , Illusionist Group, AngelONE, GAINS Associate, Evangelion Capital i Kyros Ventures.

Stan aktualny

Testnet został uruchomiony 22 lipca. Uruchomienie sieci głównej zaplanowano na trzeci kwartał 2021 r. Interoperacyjność z innymi protokołami będzie dostępna dopiero w czwartym kwartale 2021 r. Projekt wygląda atrakcyjnie w dużej mierze dzięki imponującemu whitepaperowi, solidnemu wsparciu technologicznemu i wielu znanym inwestorom na pokładzie.

Reef Finance

Co to jest Reef Finance?

Reef Finance pozycjonuje się jako inteligentny agregator płynności i silnik do generowania zysków, z którym może zintegrować się każdy finansowy hub. Płynność jest agregowana z DEX, CEX, puli płynności i innych źródeł. Projekt jest zbudowany na frameworku Substrate Polkadot i jest kompatybilny z Ethereum, Avalanche, Cosmos i Binance Smart Chain.

Trzy główne elementy platformy to:

  • agregator płynności;
  • inteligentny agregator farmingu;
  • Inteligentne zarządzanie aktywami.

Natywny token REEF jest używany zarówno do transakcji, jak i zarządzania. Token jest dostępny w sieci Polkadot, Ethereum i BSC. Maksymalna podaż REEF jest ograniczona do 20 miliardów tokenów, z czego na rynku jest ich około 13 miliardów.

Zespół
  • Denko Mancheski – założyciel i dyrektor generalny, były dyrektor ds. technicznych projektów Viewly i Adel.
  • Valeria Kholostenko – CMO, była pracownik ConsenSys i współzałożycielka Polkadot DeFi Alliance.
Inwestorzy

Podczas ICO projekt zebrał 24 miliony dolarów. Wśród inwestorów są Alameda Research, NGC Ventures, Genesis Block, Master Ventures, Woodstock Fund, Krypital Group i AU21 Capital.

Stan aktualny

Od sierpnia 2021 mainnet jest uruchamiany w trybie canary (dla niewielkiej liczby użytkowników). Czaty są zalane użytkownikami, którzy są zmęczeni czekaniem, a cena tokena od początku handlu przesuwa się na południe. Projekt ma jednak dużą i bardzo aktywną społeczność.

Solrise

Co to jest Solrise?

Solrise Finance to zdecentralizowana platforma do zarządzania aktywami zbudowana na Solanie. Przeznaczona jest zarówno dla profesjonalnych menedżerów, jak i inwestorów detalicznych. Tym ostatnim obiecuje zwroty na poziomie funduszy hedgingowych. Minimalny próg wejścia to 20 USD.

Podczas pierwszego konkursu testnetowego, Solrise DAWN, niektórzy menedżerowie osiągnęli kilkutysięczne zwroty.

Token SLRS daje prawo do udziału w zarządzaniu projektami. Maksymalna podaż jest ograniczona do 1 miliarda tokenów. Według stanu na sierpień 2021 r. w obiegu znajduje się 4% tokenów.

Zespół

Zespół składa się głównie z Serbów. Kluczowi członkowie spotkali się ponad 10 lat temu w Counter-Strike i przez ostatnie 5 lat tworzyli projekty dotyczące Ethereum, Cosmos, Polkadot, Near, Hyperledger, Kava i Terra.

Założyciele:

  • Vidor Gencel – CEO, w przeszłości pracował jako programista. Posiada dyplom z informatyki i założył kilka projektów blockchain. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży krypto.
  • Matthew Martin – COO/CPO, wcześniej współpracował z Filipem Dragoslavicem.
Inwestorzy

Projekt pozyskał 3,4 miliona dolarów od takich inwestorów jak Alameda Research, ParaFi Capital, SkyVision Capital, CMS Capital, Jump Capital, Reciprocal Ventures, Delphi Capital i DeFi Alliance.

Stan aktualny

W lipcu zakończył się konkurs sieci testowej Solrise DAWN. Wg stanu na początek sierpnia 2021 r. data uruchomienia głównej sieci nie została jeszcze ogłoszona.

Artykuł jest tłumaczeniem opracowania pt. The 15 Most Promising Small-Cap DeFi Projects to Invest in 2021 autorstwa Ivana Shodanova; link

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

DeFiTokeny
Komentarze (0)
Dodaj komentarz