Trzy spółki blisko maksimów rocznych

Czwartkowa sesja na europejskich rynkach była dosyć dobra. Główne indeksy na Starym Kontynencie zakończyły dzień na sporych plusach. CAC 40 wzrósł o 2%, natomiast DAX wzrósł o 1,6%. Z kolei FTSE 100 zyskał na czwartkowej sesji o 0,9%. Pomogła informacja dotycząca udzielenia pomocy Credit Suisse przez szwajcarski bank centralny. Szwajcarski indeks SMI zakończył dzięki temu sesję wzrostem o 1,9%. Mimo, że inwestorzy o niedźwiedzim nastawieniu na najbliższe dni mówią o tylko chwilowej korekcie,  to wiele firm z Europy znajduje się blisko historycznych szczytów. Dzisiaj przyjrzymy się 3 spółkom, które znajdują się blisko tegorocznych maksimów.

Deutsche Boerse kilka procent od maksimów

Jest to operator frankfurckiej giełdy. Spółka zarabia głównie na prowizjach od obrotu generowanych przez klientów profesjonalnych i detalicznych. Należący do spółki Eurex to największa giełda instrumentów pochodnych w kontynentalnej Europie. Na czwartkowej sesji kurs spółki wzrósł o 4,2%. Spowodowało to, że kurs Deutsche Boerse znajduje się bardzo blisko oporu jakim jest linia trendu spadkowego, która jest poprowadzona po maksimach z 1 grudnia 2022 i 16 lutego 2023. W przypadku jego przebicia bardzo prawdopodobny będzie test maksimum z 16 lutego 174,45€. Po jego przebiciu kolejny docelowy poziom to okolice 176€. Kolejny cel to poziom 180€. Ważnym wsparciem jest linia trendu wzrostowego poprowadzonego po dołkach z 6 stycznia i 2 marca. Jeśli linia zostanie przebita bardzo prawdopodobny będzie test 163€. Kolejne istotne wsparcia to okolice 160€ i 155€.

źródło: TradingVIew

L’Oreal – blisko maksimów rocznych

Firmy raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to jeden z największych koncernów kosmetycznych na świecie. L’Oreal posiada szeroką ofertę produktów: farby do włosów, produkty do pielęgnacji skóry czy kosmetyki. W czwartek akcje spółki wzrosły o 3,4% i przebiły krótkoterminową linię trendu spadkowego. Co więcej po raz kolejny obroniona została linia trendu wzrostowego, która “broni” impulsu wzrostowego zapoczątkowanego pod koniec października 2022 roku. Byki mają otwartą drogę do przetestowania szczytu z 14 lutego (393,6€). Po jego przebiciu, pojawi się otwarta droga do przetestowania poziomu 400€. Kolejny, potencjalny cel dla grających na wzrosty jest poziom 425€. Historyczne maksimum znajduje się w okolicy 433€. Niedźwiedzie zyskają przewagą dopiero w przypadku przebicia 364€. 

źródło: TradingView

Flutter Entertainment – stabilny trend wzrostowy

Jest to najmniej znana spółka z wymienionej trójki. Jest to jedna z największych na świecie firm zajmujących się działalnością bukmacherską oraz hazardową. Do marek firmy należą Betfair, FanDuel, Paddy Power, Sportsbet czy PokerStars. Jest to jeden z komponentów indeksu FTSE 100. Na czwartkowej sesji kurs akcji spółki wzrósł o 3,6% do poziomu 13 830. Maksimum z dzisiejszego roku jest na wyciągnięcie ręki (14 265). W przypadku jego przebicia byki będą miały otwartą drogę do przetestowania szczytu z 27 października 2021 roku (14 685). Kolejny opór znajduje się w okolicy maksimum z 30 września 2021 roku (14 455). Ważnym wsparciem jest linia trendu wzrostowego, która jest poprowadzona po dołkach z lipca i grudnia 2022 roku.

źródło: TradingView

Może Cię zainteresować:

Analiza TechnicznaGiełdaSpółki
Komentarze (0)
Dodaj komentarz