BTC z najwyższym wzrostem cen od października 2021

BTC wzrósł o prawie 40% w tym roku i zamknął styczeń w okolicy 23 000 USD, co oznacza największy miesięczny wzrost od października 2021 r.. Czy to stanowi początek obiecującego roku dla głównej kryptowaluty i dla branży, która przeszła przez rok 2022 pod znakiem kryzysów, które groziły upadkiem systemu?

Poza Bitcoinem, Ether, druga co do wielkości kryptowaluta, wzrosła o około 1600 USD za sztukę, co oznacza wzrost o 32% od początku roku i najwyższą cenę od ponad dwóch miesięcy.

Podobnie inne mniejsze tokeny lub altcoiny, takie jak Cardano i Polygon, zyskały w ostatnich tygodniach od 40 do 60%, co wydaje się być ulgą w presji sprzedaży, jaką te aktywa miały od listopada 2021 r.

W każdym razie decyzja Rezerwy Federalnej (FED) dotycząca polityki pieniężnej, w której oczekuje się, że urzędnicy banku centralnego podniosą stopy procentowe o 0,25%, może wpłynąć na cenę aktywów cyfrowych.

„Rynek jest zbyt byczy w związku z szybkim zwrotem Fed”, powiedział Vetle Lunde, starszy analityk w Arcane Research, który stwierdził, że spodziewa się krótkoterminowego niedźwiedziego zachowania „ponieważ siła rynku krypto wydaje się przesadzona”.

„Rynek zachowuje się tak, jakby złagodzenie zachowania Fed już nadchodziło. Innymi słowy, mówi nam, że spokój powrócił. W tej chwili nie masowo, ale rosnąca pewność, że szczyt stóp procentowych w USA jest blisko i że zaufanie będzie się nadal poprawiać, zachęca inwestorów do podejmowania większego ryzyka, aby pokonać pogoń za wyższymi rentownościami” – napisał Noelle.

Odbicie po głębokim spadku z zeszłego roku jest częścią szerszego ożywienia, w związku z oczekiwaniami, że banki centralne zwolnią podwyżki stóp procentowych, a być może nawet obniżą koszty finansowania zewnętrznego jeszcze w tym roku, gdy bardzo wysoka inflacja osłabnie.

Ożywienie się ruchów cen BTC i ogólnie rynku kryptowalut następuje pomimo tego, że branża wciąż boryka się z konsekwencjami upadku imperium FTX i innych firm, które doświadczyły bankructwa.

Pomimo tegorocznych zysków dla kryptowalut, ceny na rynku kryptograficznym są wyjątkowo niskie w porównaniu do tych, gdy handlowano w szczytowym okresie hossy w 2021 r., kiedy Bitcoin osiągnął prawie 69 000 USD.

20212023AltcoinAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoinBTCETHEthereumKryptowaluty
Komentarze (0)
Dodaj komentarz