Bitcoin vs Ethereum | Wartości dziennych transferów zrównały się

Średnia dzienna wartość transakcji na platformie Ethereum zrównała się z wartościami w sieci Bitcoin. Zobaczmy, jak przedstawiają się dane na pierwszej linii frontu Bitcoin vs Ethereum.

Od 12.04 całkowita wartość aktywów przeniesionych w ciągu jednego dnia do sieci Ethereum zaczęła konkurować z wynikami w sieci Bitcoin. Mowa o wartości transakcji na poziomie ok. 1,5 miliarda dolarów. Wartość przekazywana do sieci Ethereum obejmuje zarówno Ether (ETH), jak również stablecoiny obsługiwane przez ten blockchain – w szczególności Tether (USDT).

źródło: tutaj

Bitcoin vs Ethererum | Transakcyjne roszady

Zrównanie jest w dużej mierze wynikiem wydajności sieci Bitcoin, która osiągnęła najwyższy poziom wartości codziennych transakcji w wymiarze ponad 3 miliardów USD:

źródło: Coinmetrics.io

Jak widać na powyższym wykresie, sieć Bitcoina nie była w stanie utrzymać tego poziomu nawet gdy wartość Ethereum wzrosła. Druga co do wielkości kryptowaluta osiągnęła 115 mln USD w codziennych transakcjach już w grudniu 2018 r., Od tamtej pory stale rosła, do dzisiejszej wartości 1,5 mld USD.

Sieć Bitcoin również odnotowała wzrost wartości codziennych transferów od stycznia, aczkolwiek była wykorzystywana w zdecydowanie mniejszym stopniu od czasu spadków z połowy zeszłego miesiąca.

Ethereum bije Bitcoina w…

…transakcjach na sekundę. To nie jest pierwszy wskaźnik, w którym Ethereum pokonało Bitcoin. Transakcje sieci Bitcoin na sekundę (TPS) osiągnęły najwyższy poziom 4,7 w czasie hossy pod koniec 2017 roku. Aktualnie wskaźnik spada. Od rzezi 12 marca sieć przetwarza prawie ok. 3 transakcji na sekundę.

źródło: blockchair.com

Z kolei Ethereum osiągnęło szczytowy poziom 15 TPS w 2018 r. Obecnie przetwarza w swojej sieci około 9 transakcji na sekundę. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że TPS to osobliwy wskaźnik przez wzgląd na grupowanie transakcji, wykorzystanie rozwiązań drugiej warstwy itp.).

Deweloperzy Bitcoin i Ethereum

Ethereum „ma” więcej deweloperów niż Bitcoin. Na dzień 7 marca, sieć Ethereum wspierało średnio 99 programistów miesięcznie. Bitcoin zajął drugie notując w tej kwestii 47.

W wyścigu o ilość kodu, który programiści wnoszą do repozytoriów odpowiednich blockchainów, wygrywa Ethereum. Średnio 216 programistów przekazuje co miesiąc kod do repozytoriów Ethereum, podczas gdy dla Bitcoina robi to nieco ponad 50 programistów.

Czy bitcoinowcy mają „ostatnie słowo” z ceną 1 BTC czterdzieści razy wyższą niż 1 ETH, mimo że całkowita podaż eteru jest tylko około pięciokrotnie wyższa?

BitcoinEthereum
Komentarze (0)
Dodaj komentarz