Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. Nim zaczniemy, przyjrzyjmy się jednak obecnej sytuacji na BTC.
BTC/USD – Bitcoin
Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich spadków cena najstarszej z kryptowalut osunęła się poniżej bariery 9900 USD i dotarła aż w rejon kolejnego wsparcia tj. 8900 USD i mierzenie 78,6% korekty Fibonacciego z wcześniejszych wzrostów.
Mimo, że poziom ten nie został precyzyjnie przetestowany, to w jego okolicy już wczoraj pojawiła się reakcja popytowa. W chwili obecnej rynek testuje opór w wysokości 9900 USD i jeżeli tylko bariera ta zostanie pokonana, czysto technicznie wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice 13 tys. USD.
EOS/USD – EOS
Zdecydowanie mniej optymistycznie prezentuje się natomiast obecna sytuacja na notowaniach EOSa, którego kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – osunął się poniżej 4,50 USD. Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, deprecjacja tej kryptowaluty mogłaby sięgnąć nawet okolic 1,70 USD.
XLM/USD – Stellar
Spoglądając na notowania Stellara zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,1185 USD i dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej. Mimo kilkudniowej konsolidacji wsparcie to jednak również zostało pokonane. Jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa, cena Stellara mogłaby osunąć się nawet w okolice 0,06 USD.
ADA/USD – Cardano
Na notowaniach Cardano zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał istotne wsparcie w wysokości 0,077 USD, po czym – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – osunął się do linii tendencji wzrostowej będącej jednocześnie dolnym ograniczeniem formacji równoległego kanału wzrostowego. Tam jednak również nie pojawiła się większa reakcja popytowa, w efekcie czego i to wsparcie zostało pokonane.
Ostatecznie cena Cardano dotarła w rejon horyzontalnego wsparcia w wysokości 0,052 USD, gdzie wczoraj pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, obecne wzrosty nie są zbyt dynamiczne, przez co bardziej przypominają jedynie korektę. Okazuje się więc, że docelowo rynek mógłby nawet pokonać poziom 0,052 USD. Gdyby tak się stało, notowania Cardano mogłyby osunąć się w okolice 0,0357 USD.
TRX/USD – TRON
Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,0312 USD, po czym – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – dotarł w rejon 0,0214 USD, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, cena TRX-a mogłaby dotrzeć nawet w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 0,0312 USD.
XMR/USD – Monero
Na notowaniach Monero zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek osunął się poniżej 80 USD. Deprecjacja ta zatrzymała się dopiero w okolicy kolejnego, technicznego wsparcia tj. 72 USD. Późniejsze wzrosty nie zdołały jednak jak dotąd wybić powyżej 80 USD. Okazuje się więc, że w najbliższym czasie mogłaby powstać tu nawet 8-dolarowa konsolidacja. Dopiero trwałe wybicie powyżej 80 USD, bądź poniżej 72 USD mogłaby bowiem określić przyszły kierunek ruchu.
DASH/USD – Dash
Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej i techniczne wsparcie w wysokości 137 uSD, o którym pisałem przed tygodniem. Ostatecznie notowania osunęły się aż do 100 USD, gdzie już wczoraj pojawiła się pierwsza reakcja popytowa. W praktyce okazała się ona jednak jedynie chwilowa i w rynek szybko wrócił w okolice tego wsparcia. Jeżeli i ono zostanie pokonane, cena Dasha mogłaby ostatecznie osunąć się nawet do 57 USD.
Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.
“Przez całą moją karierę w finansach, byłem świadkiem jak wielu ludzi popadało w ruinę przez brak poszanowania ryzyka. Jeśli nie będziesz bacznie zwracał uwagi na ryzyko, ono się Tobą zajmie.”
– Larry Hite
Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.