Bitcoin (BTC) wraca powyżej 8500 USD! Czy klasyczny re-test otworzy drogę do wzrostów w rejon 9900 USD?

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów cena BTC przekroczyła barierę 8250-8400 dolarów. Późniejsze wzrosty nie trwały jednak zbyt długo i już po kilku dniach doszło do re-testu tego poziomu. W jego okolicy ponownie pojawiła się jednak reakcja popytowa i jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale odrzucony i trwająca od kilku dni tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, cena najstarszej z kryptowalut mogłaby wzrosnąć nawet do 9900 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny, techniczny poziom oporu.

ETH/USD – Ethereum

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs już w pierwszej połowie maja br. wybił górą z trwającej od połowy listopad 2018 r. konsolidacji. Późniejsze wzrosty dotarły w rejon kolejnego, technicznego oporu tj. strefy pomiędzy 250-270 USD, gdzie tendencja ta została zatrzymana. Póki co poziom ten nie został jednak ani trwale pokonany, ani odrzucony. Od pewnego czasu obserwujemy w jego okolicy dość wąską konsolidację. W dalszym ciągu wciąż prawdopodobne wydają się zatem dwa scenariusze:

  • wybicie powyżej 270 USD mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji w rejon 360-400 USD
  • odrzucenie obecnie testowanego wsparcia mogłoby zapoczątkować korektę spadkową, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice ostatnio pokonanego poziomu tj. 181 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Równie ciekawie (choć nieco bardziej pro-wzrostowo) prezentuje się obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs obił się ostatnio od wsparcia wyznaczonego przez ubiegłoroczne minima. W wyniku późniejszych wzrostów doszło już do pokonania najbliższego oporu (0,0305 BTC), którego re-test obserwujemy w chili obecnej. Biorąc pod uwagę, że wsparcie to zbiega się z mierzeniem 38,2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego okolicy pojawi się jakaś większa reakcja popytowa. Jeżeli tylko poziom ten zostanie odrzucony, wówczas spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do wzrostów, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0,0395 BTC bądź nawet 0,0415 BTC.

XRP/USD – Ripple

Pro-wzrostowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach Ripple. W tym przypadku rynek obił się jednak już od ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) w okolicy 0,3637 USD. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się żadna większa reakcja podażowa i obecna tendencja wzrostowa będzie kontynuowana, notowania XRP mogłyby dotrzeć nawet w okolice 0,58 USD.

XRP/BTC – Ripple

Spoglądając na notowania pary XRP/BTC zauważymy, że zgodnie z moimi wcześniejszymi projekcjami kurs osunął się w okolice 4110 satoshi. Dopiero tam pojawiła się większa reakcja popytowa. Wzrosty te nie trwały jednak zbyt długo i od pewnego czasu cena XRP porusza się w trendzie horyzontalnym. Nawet jeżeli trzecia co do wielkości kryptowaluta umocni się wobec BTC, realnym zasięgiem dla potencjalnych wzrostów okazują się jedynie okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 6100-6200 satoshi.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że w wyniku niedawnych wzrostów rynek pokonał techniczny opór w wysokości 225 USD, który następnie przetestowany został od góry (jako wsparcie). Tam też pojawiła się reakcja popytowa, wskutek której kurs dotarł i ostatecznie pokonał kolejną strefę oporu pomiędzy 410-420 USD. W chwili obecnej obserwujemy re-test tego poziomu i jeżeli tylko zostanie od odrzucony, potencjalne wzrosty mogłyby sięgnąć nawet 650 dolarów.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs od dłuższego czasu oscyluje poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.0377 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że podobnie jak w przypadku BCH, rynek pokonał już kolejny techniczny opór. W tym przypadku jest to strefa między 105-110 USD. W chwili obecnej obserwujemy jej re-test i jeżeli tylko wsparcie to zostanie odrzucone, cena Litecoina mogłaby docelowo wzrosnąć nawet do 192 dolarów.

LTC/BTC – Litecoin

W okolicy ostatnio pokonanego (w tym przypadku jednak jedynie lokalnego) oporu (teraz wsparcia) znajdują się także notowania pary LTC/BTC, której kurs pokonał niedawno poziom 0,0129 BTC. Jeżeli tylko strefa ta zostanie odrzucona, cena Litecoina mogłaby wzrosnąć w okolice 0,0140 BTC, 0,0152 BTC bądź nawet 0,0183 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“W krótkim okresie, rynek jest jak jednoręki bandyta, ale w dłuższej perspektywie działa jak waga.

– Benjamin Graham

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Analiza TechnicznaAnaliza Techniczna BitcoinAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoinBitcoin CashEthereumLitecoinRipple
Komentarze (0)
Dodaj komentarz