Bitcoin (BTC) wraca do wzrostów! Nowe ATH to tylko kwestia czasu?

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. Nim zaczniemy, przyjrzyjmy się jednak obecnej sytuacji na BTC.
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że – zgodnie z moją poniedziałkową projekcją – wskutek ostatnich spadków cena BTC dotarła w okolice 9900 USD i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego, gdzie we wtorek pojawiła się niezwykle silna reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy wzrosty i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania rejonu 13 tys. USD.

Gdyby opór ten został jednak tym razem pokonany, aprecjacja cen najstarszej z walut wirtualnych mogłaby docelowo sięgnąć okolic 17 200 USD bądź nawet okolic 20 tys. USD.

EOS/USD – EOS

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach EOS’a, którego kurs osunął się już poniżej linii tendencji wzrostowej. W chwili obecnej obserwujemy test lokalnego wsparcia w rejonie 5,85 USD. Jeżeli jednak i ten poziom zostanie pokonany, wówczas deprecjacja tej kryptowaluty mogłaby sięgnąć okolic 4,50 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejne, istotne wsparcie.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,1185 USD i dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej. Póki co wsparcie to nie zostało jeszcze pokonane. Gdyby tak się jednak stało, cena Stellara mogłaby osunąć się nawet w okolice 0,06 USD.

ADA/USD – Cardano

Na notowaniach Cardano zauważymy, że – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – wskutek ostatnich spadków rynek osunął się w okolice ważnej strefy wsparcia, będącej jednocześnie dolnym ograniczeniem trwającej od połowy maja br. konsolidacji. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów w rejon 0,097 USD. Jeżeli jednak obecnie testowany poziom zostanie pokonany, wówczas cena Cardano mogłaby osunąć się nawet w okolice 0,0531 USD.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek po raz kolejny dotarł w rejon 0,0312 USD. Póki co, wsparcie to nie zostało jednak jeszcze trwale odrzucone. Gdyby tym razem kurs osunął się jednak poniżej, niewykluczone, że dalsza deprecjacja sięgnęłaby nawet okolic 0,0214 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem dopiero kolejne techniczne wsparcie, które mogłoby determinować pojawienie się większej reakcji popytowej.

XMR/USD – Monero

Na notowaniach Monero zauważymy, że mimo, iż rynek wybił niedawno powyżej 100 USD, to późniejsze wzrosty nie dotarły nawet w okolice kolejnego, technicznego oporu tj. 148 USD. Zamiast tego, od 25 czerwca br. obserwujemy spadki, wskutek których cena XMR osunęła się poniżej 90 USD. Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania rejonu 80 USD.

DASH/USD – Dash

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że rynek od pewnego czasu znów porusza się w trendzie horyzontalnym. Wskutek ostatnich wzrostów kurs po raz kolejny dotarł w rejon 178 USD. Tam jednak znów pojawiła się reakcja podażowa i od kilku dni obserwujemy spadki. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania rejonu 137 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Ciężko spotkać osobę mającą rację i potrafiącą zachować spokój jednocześnie”

– Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Analiza TechnicznaAnaliza Techniczna BitcoinAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoinCardanoDashEOSMoneroStellarTRON
Komentarze (0)
Dodaj komentarz