Bitcoin (BTC) najdroższy od maja 2018 r. Zobacz możliwe poziomy wsparcia i oporu

Dobrym poniedziałkowym zwyczajem zapraszamy na analizę 5 najpopularniejszych kryptowalut: Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash oraz Litecoin
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów cena BTC ponownie pokonała barierę 8250 USD. Aprecjacja ta okazała się na tyle silna, że kurs najstarszej z walut wirtualnych przekroczył również kolejny opór w wysokości 8800 USD. W chwili obecnej za 1 BTC zapłacić trzeba już ponad 9165 USD, co oznacza, że jest on najdroższy od maja 2018 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie wycena Bitcoina mogłaby wzrosnąć do 9900 USD bądź nawet 11700 USD.

ETH/USD – Ethereum

Zdecydowanie mniej optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Ethereum, którego kurs w dalszym ciągu porusza się w trendzie horyzontalnym. Wskutek ostatnich wzrostów cena ETH dotarła jedynie w okolice górnego ograniczenia tej konsolidacji. Dopóki opór ten nie zostanie trwale pokonany, bardziej prawdopodobne wydaje się jego odrzucenie i możliwość ponownych spadków w rejon 230 USD.

Jeżeli jednak obecnie testowana strefa zostanie jednak pokonana, wówczas cena ETH mogłaby wzrosnąć nawet do 360-400 USD.

ETH/BTC – Ethereum

Jeszcze mniej optymistycznie prezentuje się także obecna sytuacja na notowaniach pary ETH/BTC, której kurs osunął się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 0,0305 BTC. Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs ETH mógłby docelowo wrócić nawet w okolice 0,0250 BTC.

XRP/USD – Ripple

Zdecydowanie lepiej wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach Ripple. W tym przypadku rynek od połowy maja br. porusza się w konsolidacji pomiędzy 0,3650 USD a 0,46 USD. Biorąc pod uwagę niedawne odrzucenie dolnego ograniczenia tej formacji, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów i ponownego przetestowania jej górnego ograniczenia. Trwałe pokonanie tego oporu mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się nawet okolice 0,58 USD.

XRP/BTC – Ripple

Spoglądając na notowania pary XRP/BTC zauważymy, że zgodnie z moimi wcześniejszymi projekcjami kurs osunął się w okolice 4110 satoshi. Dopiero tam pojawiła się większa reakcja popytowa. Wzrosty te nie trwały jednak zbyt długo i od pewnego czasu cena XRP porusza się w trendzie horyzontalnym. W chwili obecnej rynek oscyluje w okolicy lokalnego wsparcia, gdzie już wczoraj pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli poziom ten zostanie odrzucony, realnym zasięgiem dla potencjalnych wzrostów mogłyby okazać się okolice 5595 satoshi bądź strefa pomiędzy 6100-6200 satoshi.

BCH/USD – Bitcoin Cash

Spoglądając na notowania Bitcoin Cash’a zauważymy, że jego notowania od kilku dni spokojnie pną się do góry. Tendencja ta pozbawiona jest jednak większej dynamiki, co może zwiększać ryzyko, iż po osiągnięciu wyceny na poziomie najbliższego, technicznego oporu tj. 460 USD, pojawi się większa reakcja podażowa, która ostatecznie doprowadzi do powstania kolejnej fali spadków. Okazuje się więc, że dopóki rynek nie wybije powyżej 460 USD, całość wygląda coraz mniej optymistycznie.

BCH/BTC – Bitcoin Cash

Równie mało (albo jeszcze mniej) optymistycznie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary BCH/BTC, której kurs od dłuższego czasu oscyluje poniżej ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Jeżeli tylko poziom ten zostanie trwale odrzucony, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0.0377 BTC.

LTC/USD – Litecoin

Spoglądając na notowania Litecoina zauważymy, że rynek pokonał już techniczny opór między 105-110 USD. W chwili obecnej cena LTC oscyluje natomiast już powyżej 135 USD. Jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa i tendencja ta będzie kontynuowana, cena Litecoina mogłaby docelowo wzrosnąć nawet do 192 dolarów.

LTC/BTC – Litecoin

Zgoła odmiennie prezentuje się natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary LTC/BTC, gdzie mimo, iż w wyniku ostatnich wzrostów rynek nie dotarł dokładnie do oporu pomiędzy 0,0181 a 0,0183, to już kilka dni temu pojawiła się większa reakcja podażowa, w wyniku której znów obserwujemy spadki. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania 0,0140 BTC.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“Pieniądze zarabia się poprzez czekanie, nie granie”

– Jesse Livermore

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Analiza TechnicznaAnaliza Techniczna BitcoinAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoinBitcoin CashEthereumLitecoinRipple
Komentarze (0)
Dodaj komentarz