Analiza Techniczna Rynku Kryptowalut #10 | Analiza BTC, BTC.D, ETH, IOTA, XRP, NEO

Witajcie w poniedziałkowej analizie technicznej rynku kryptowalut!

Analiza nietypowa, bo publikowana w świąteczny poniedziałek, (choć przygotowana w niedzielny wieczór) i lekko skrócona gdyż jestem, jak by to powiedzieć, na krótkim urlopie wypoczynkowym 🙂

Przypominam, że możecie przesyłać mi swoje uwagi i spostrzeżenia na adres e mail jurek.s@bithub.pl

W tym tygodniu wybraliście do analizy ETH, IOTA, XRP, NEO i BTC. Dostęp do ostatniej ankiety macie pod linkiem.

Pozwólcie jednak, że trochę zmiksuję te propozycje. IOTA odpada, bo zawarłem jej analizę w poprzednich edycjach oraz nagraniach i nic za bardzo się nie zmieniło ot tego czasu. W zamian, zajrzymy do BNB.

A więc zaczynamy!

BTC.D:

Indeks dominacji Bitcoina okazuje się być bardzo technicznym co oznacza tyle, że sprawdza się tu analiza techniczna. Może wynika to z faktu, że uczucia takie jak chciwość, nadzieja, strach, jakby go omijają. Nie widać tu manipulacji i póki co jest bardzo przewidywalny. Co do samego wykresu, indeks trendowo podąża cały czas w dół i jest to trwająca korekta, czyli krótkoterminowo trend spadkowy dla długoterminowo, trendu wzrostowego (ten z kolei może się zmienić, ale jest za wcześnie, żeby to ocenić). Nadal zakładam dojazd do poziomów wyznaczonych na wykresie, gdzie nastąpi dalsza rozgrywka.

Wykres BTC.D

BTC:

BTC schodzi w dól idealnie po wybitej ostatnio (czerwonej) linii trendu spadkowego. Tym samym dając nadzieje kupującym, że jest to zdrowy dla rynku „test drugiej strony”, który występuje przed dalszymi wzrostami. Niestety, jeśli taki wzrost wystąpi, co wydaje się mało prawdopodobne, to trzeba pamiętać, że na dole pozostał tzw „niedokończony interes” przez co cena jak magnes będzie przyciągana, żeby zamknąć opisane w poprzednich analizach poziomy. Dodatkowo na wykresie naniosłem niebieską linię, której wybicie do góry, (i zamknięcie korpusem świecy D1), może stanowić krótkoterminowy sygnał na zajęcie pozycji wzrostowych z zamiarem ataku na szczyt z okolic 10500 USD. Ja osobiście nie będę robił zakupów, gdyż jest to niezgodne z moją analizą oraz podstawową zasadą grania z trendem, który nadal jest spadkowy. Sam cały czas utrzymuję swoją ” edukacyjną” pozycję na sell od 06.09.2019r.

Analiza BTC

Dodatkowo spoglądając na interwał tygodniowy, widać kolejną czerwoną świecę (nd. 10.11.2019). Dodatkowo jest to świeca Doji oznaczająca niepewność na rynku, często ukrywającą znaczną ilość transakcji w sporze między stroną popytu a podaży. Podsumowując, osobiście oczekuję powrotu ceny pod czerwoną linię. Jeśli się mylę, i cena wyjdzie górą, to będzie smutna informacja, bo będzie dla mnie oznaczać, ze powrót ceny do klastra geometrycznego potrwa dłużej niż myślę.

Analiza BTC

ETH:

Ethereum nadal trwa w konsolidacji pozostawiając sobie furtkę w obydwu kierunkach. Za spadkami przemawia trwający trend spadkowy, przełamana i stestowana z drugiej strony linia lokalnego trendu wzrostowego i silna, dwukrotna ( false break ) reakcja spadkowa po osiągnięciu poziomu 61,8 Fibo. O wzrostach przemawiają układające się coraz to wyższe lokalne szyty i dołki oraz fakt, że cena dojechała do jednego z poziomów zatrzymania fali A korekty i z tego miejsca mogła by pełnoprawnie odwrócić swój trend. Niepokoi jedynie brak wewnętrznej fali V w pieciofalowym zejściu całej fali A. Taka sytuacja ma miejsce w innych kryptowalutach. Niebieską linią zaznaczyłem poziom Overbalance po którym będę pewny, że cena skończyła falę A i zaczęła falę B (wzrostową). Do tego czasu na tym rynku może panować jeszcze duże niezdecydowanie.

Analiza ETH

XRP:

Tu dzieją się ciekawe rzeczy. XRP po wybiciu nowego dołka (23 września), który zrobił trochę wbrew oczekiwaniom analityków, zachowuje się nadal na przekór analizom,tak jakby ktoś, a właściwie developerzy Ripple na siłę próbowali sterować kursem tej kryptowaluty. Oczywiście nie znamy ich prawdziwych intencji, ale osobiście jestem dobrej – (wzrostowej) myśli. Zdecydowanie sprzyja mi wykres. Mówiłem już o tym wielokrotnie, trwa trend spadkowy, jednak do dna mamy już niewiele, a mówimy tu o kryptowalucie, której realny potencjał nie bez przyczyny ulokował ją w czołówce coinmarketcap. Dodatkowo, niedawne wyjście i zamknięcie świec z wysokiego interwału powyżej ostatniego oporu/wsparcia oraz wcześniejszej linii trendu wzrostowego. Na pewno potwierdzeniem wzrostów będzie teraz poradzenie sobie ceny z lokalnym oporem zaznaczonym fioletowym prostokątem, a następnie wybicie lokalnego szczytu z okolic 0,32 USD. Moje zakupy poszły przy ok 0,29 USD i będę konsekwentnie przetrzymywał każdą stratę, dopóki mój cel nie zostanie osiągnięty.

Analiza XRP

NEO:

Odkąd prowadzę analizy w Bithub.pl jeszcze nie przyglądaliśmy się temu walorowi. Osobiście pamiętam, że NEO było bardzo popularne przez pewien czas, ale później jakoś znikło z piedestału. Zobaczmy w takim razie co prezentuje „chińskie Ethereum”.

….aż boję się patrzeć na trwający, długo terminowy trend spadkowy NEO. Z tego powodu na wykresie zaznaczyłem jedynie ostatni impuls spadkowy zapoczątkowany ok 30 kwietnia 2018r. Korelacja do dolara amerykańskiego na pewno nie pomaga tu Chińczykom w obecnej wojnie handlowej z USA.

W trwającym impulsie znajdują się dwie korekty identyczne w zakresie ceny. Oznacza to tyle, że trend trwa i powinien wykonać nowy, niższy dołek poniżej 5,5 USD. To tyle.

Analiza NEO

Na koniec trochę optymizmu

Jedyna kryptowaluta, która pokazuje prawdziwy POWER to oczywiście BNB. Z tygodnia na tydzień każda świeca zamyka się korpusem zielonym. Oczywiście mam z tyłu głowy że falowo brakuje jeszcze jednej fali, ale moc układu dużej korekty pędzącej fali 2 jest tak silna, jakby nie do powstrzymania. I taka właśnie ma być duża fala 3 wyższego rzędu! Czy Wy tez zauważacie różnice w stosunku do pozostałych kryptowalut ?

Analiza BNB

W stosunku do BTC, BNB też zdaje się respektować zaliczony klaster geometryczny (korekty prostej) oraz zbudowaną na nim formację, a więc: do przodu BNB!

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

analizaAnaliza TechnicznaAnaliza Techniczna KryptowalutyBitcoinBTCNEOXRP
Komentarze (0)
Dodaj komentarz