Przed Wami Analiza Techniczna Kryptowalut 29-06-2020. Zapraszam do lektury!
Zanim zaczniemy, podsumujmy krótko Wasze decyzje co do analizowanych coinów. W cotygodniowej ankiecie wyniki prezentowały się następująco:
Ponadto w komentarzach do ostatniej analizy wideo z dnia 18-06-2020, zaproponowaliście: AWC, LTO, RSR, KNC, LTC, CHR, LTO Network, CREDIT, Prob, PRE, UBT/ETH, BSV. Nie obiecuję, że uda się dokonać analizy wideo tak dużej ilości kryptowalut w ciągu jednego nagrania. Co się nie zmieści w ramówce, przełożymy na następny tydzień.
Dodatkowo, słowem wstępu, mam nadzieję, że moja analiza indeksu S&P500 ucieszyła osoby zainteresowane 🙂
A, więc zaczynamy analizę!
BTC:
Na pierwszym screenie widać wyraźnie, że cenę przed dalszymi spadkami powstrzymała zielona linia trendu wzrostowego, która prowadzona jest od dołka, aż z lutego 2019r. Jest to jedynie lokalne zatrzymanie. Nadal bowiem obowiązuje scenariusz spadkowy z ostatnich tygodni. Scenariusz ten jest zdecydowanie silniejszy. Mógłbym uznać, że się mylę jedynie w sytuacji, kiedy cena wzrosłaby na tyle, żeby przebić czerwoną linię trendu spadkowego oraz pokonać wierzchołek oznaczony przerywaną, pomarańczową linią.
Co zatem czeka cenę Bitcoina ?
Otóż, jak wspomniałem, obowiązuje scenariusz spadkowy. Istotny popyt powinien pojawić się dopiero w strefie pod ceną, oznaczoną żółtymi prostokątami, czyli w przedziale cenowym między 8100-8450 USD (Coinbase), jeśli obecny spadek to fala C korekty pędzącej, to cena ma prawo wzrosnąć, maksymalnie do czerwonej linii trendu w ramach trwającej fali C. Oczywiście nie musi tego robić w zamian wykonując szybki swing do strefy, jak wspomniałem w ubiegłych tygodniach. Moje zakupy zostaną wykonane w strefie popytu lub jeśli nie mam racji, dopiero nad linią trendu spadkowego. Wszystkie nieprzewidziane zachowania ceny będę ignorował lub analizował na bieżąco. A jednak, czy w tak dokładnie zaplanowanej analizie może wydarzyć się coś nieprzewidzianego ?
ETH:
Ciekawe, że Ethereum wpisało się już jako standard w poniedziałkową analizę techniczną. Czyżby stałymi czytelnikami była grupa górników 🙂 ? A więc, jeśli tak to pozdrawiam i życzę efektywność wydobycia i rentownej sprzedaży urobku!
Zanim przejdziemy do sytuacji bieżącej, zachęcam do przypomnienia sobie materiału z Analiza Techniczna Kryptowalut 22-06-2020. ETH porusza się perfekcyjnie w stosunku do wykonanych analiz. Porównałbym to do znacznika nawigacji w google maps :).
Wystarczy już żartów. Od ostatniej analizy Ethereum wykonało aż cztery ważne zadania:
1. Cena zawróciła w dół od linii trendu spadkowego.
2. Cena po raz drugi przebiła lokalną linię trendu wzrostowego. Dopuszczam re test linii po przebiciu.
3. Cena wybiła nowy, niższy dołek.
4. Osiągnięty został poziom overbalance pomocniczy.
Zważywszy na wszystkie wyżej wymienione, wniosek jest tylko jeden. Ethereum potwierdziło scenariusz z poprzednich analiz. Powinniśmy zaobserwować spadki do strefy popytu oznaczonej na wykresie żółtymi prostokątami. Tam ustawiam celownik zakupowy. Nie oznacza to, że na pewno kupuję. Rozsądnie byłoby poczekać na pojawienie się sygnału do zakupu w opisanej strefie. Pytanie tylko, czy lepiej opłacalne będą zakupy ETH czy BTC ? W tej sytuacji warto byłoby przeanalizować wykres ETH/BTC. Od tego zacznę najbliższą analizę video. Dlatego obserwujcie bacznie kanał YouTube – Bithub, a najlepiej go subskrybujcie. Wtedy nie przegapicie żadnego filmu.
KAVA:
O ile KAVA jest traktowana przez ze mnie w kategorii „egzotyk”, to wykres, który rysuje, jest dość czytelny. Zanim przejdę do analizy warto jest zwrócić uwagę na trzy istotne kwestie. Pierwsza, historia tego waloru jest całkiem krótka. Druga, zakładam, że niezbyt wysoka kapitalizacja czyni ten coin bardzo podatnym na manipulację. Trzecia, moje doświadczenie podpowiada, że warto sprawdzić altcoin na różnych giełdach. W tym przypadku jest to niemożliwe, ponieważ Trading View notuje go tylko na dwóch, z czego jedna jest czytelna.
Wszystko powyżej potwierdza, że należy być podwójnie, albo potrójnie ostrożnym powierzając swój kapitał temu rynkowi. Długoterminowo obwiązuje trend spadkowy. Ponadto, ostatnie wzrosty można uznać jedynie za korektę trwającego trendu spadkowego. Na domiar złego ( jeśli ktoś patrzy UP), cena dotarła do ograniczenia wynikającego ze stosunku korekt w trendzie. Przy okazji zbiegło się to ze strefą oporu dla ceny, aż z interwału tygodniowego. Na wykresie, poza czerwonymi liniami oznaczającymi zasięg korekt oraz żółtym polem oporu, naniosłem czarną linię, która oznacza formacje podwójnego szczytu, czyli formację spadkową. Jako, że nieco powyżej znajduje się poziom ograniczenia korekty, dopuszczam jeszcze jeden niewielki ruch wzrostowy po lokalny szczyt celem wywołania fałszywej reakcji popytu. Jedyne, czego brakuje to potwierdzenia rozpoczęcia spadków w formie OBV, ale można powiedzieć: „mamy czas”… Mylę się, jeśli cena wydostanie się ponad oznaczoną na żółto strefę i pobędzie tam minimum 3 dni. W parze do BTC wygląda to podobnie, choć znalazłyby się subtelne różnice.
GAME:
Czy Wasze zainteresowanie GAME wzrosło po ostatniej promocji (czyt. reklamie) tej kryptowaluty w sieci? Wykres prawdę Ci powie…. Zobaczmy, czy Game jest wart zainteresowania.
Tym razem wezmę pod uwagę GAME/PLN. Analiza będzie dość prosta. Dopóki nie zobaczę wybicia przez cenę wierzchołka oznaczonego przerywaną linią, nie będę wykonywał analizy do góry, ponieważ trend jest ewidentnie spadkowy. Warto zauważyć, że RSI na interwale tygodniowym znajduje się istotnie wysoko, więc kupującym zaczyna brakować siły do kupowania. Podaż w każdej chwili może przejąć kontrole nad ceną.
W parze do USD, sytuacja przedstawia się podobnie z tą różnicą, że na wykresie naniosłem całą strefę oporu, z którą wg mnie, cena nie powinna sobie poradzić.
Na dziś to już wszystko. Dziękuję za Waszą uwagę i życzę udanych decyzji handlowych.
Od Redakcji
Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.