Elektryk oparty na Cardano. Co z tego będzie?

7 386

W związku z tym, że branża blockchain i kryptowalut nadal się rozwija pomimo załamania rynków, producenci pojazdów elektrycznych (EV) są coraz bardziej zainteresowani. Jeden z nich debiutuje projektem EV bazującym na sieci Cardano (ADA). Elektryk w pierwszej kolejności wyjedzie na ulice w Sri Lance.

Jeśli projekt zostanie sfinalizowany, to będzie to pierwszy na świecie pojazd elektryczny oparty na Cardano. Według raportu opublikowanego przez CityAM 18 stycznia, wdrożenie eTukTuk na Sri Lance, pierwszego projektu motoryzacyjnego stworzonego w Cardano, zostało ogłoszone drugiego dnia Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w Davos w Szwajcarii.

Projekt eTukTuk ma na celu rozwiązanie problemów z infrastrukturą i kosztami, które wcześniej uniemożliwiały udostępnienie pojazdów elektrycznych. Teraz możliwe jest stworzenie innowacyjnego, zrównoważonego i „dynamicznego i dochodowego modelu” , który będzie sprzyjał rozbudowie sieci stacji ładowania eTukTuk.

Według raportu zespół eTukTuk będzie współpracował z wpływowymi partnerami branżowymi i lokalnymi władzami na Sri Lance, gdzie obecnie po drogach porusza się 1,2 miliona TukTuk z konwencjonalnymi silnikami spalinowymi (ICE).

Zgodnie ze swoimi celami eTukTuk ma na celu zmniejszenie liczby tych tradycyjnych pojazdów ICE na drogach Sri Lanki oraz redukcję zanieczyszczenia powietrza. Elektryk eTukTuk mógłby zapewnić infrastrukturę i „niedrogą sieć transportową”.

Rosy Senanayake, burmistrz Kolombo, stolicy Sri Lanki, gdzie znajduje się 70% ICE TukTuk, powiedział: „Rozwiązanie eTukTuk może napędzać zmiany gospodarcze w Kolombo, a nawet na Sri Lance. Obecni kierowcy TukTuk potrzebują niedrogiego i zrównoważonego rozwiązania. A to zapewnia eTukTuk”.

Programiści Cardano ciężko pracują nad rozwojem ekosystemu. Umożliwia on programistom pisanie w 100% prawidłowych programów w języku Python, wykorzystując zestaw narzędzi. Mają na swoim koncie między innymi wdrożenie pierwszego inteligentnego kontraktu napisanego w Eopsin.

Ponadto zespół ADA ogłosił kolejną aktualizację Cardano zaplanowaną na luty, która wprowadzi nowe wbudowane funkcje do inteligentnych kontraktów Plutusa, aby „ułatwić programistom tworzenie aplikacji międzyłańcuchowych”.

Natywny token ADA kontynuuje swoją zwyżkową tendencję z początku nowego roku. Obecnie notowany na poziomie 0,3369 USD, co oznacza wzrost o 1,50% w ciągu dnia i 1,40% w ciągu tygodnia, przy łącznym miesięcznym wzroście wynoszącym 32,77%.

Komentarze