Web3 jest jak gra w Minecrafta

1.

Co to jest Web3?

Web3 najprawdopodobniej będzie najnowszą wersją Internetu.

Web3 to ostatnio modne słowo, szczególnie dla tych, którzy interesują się technologią, technologią blockchain i kryptowalutami. To będzie przyszłość internetu, w której wszyscy będziemy brać udział. Mimo że jesteśmy przyzwyczajeni do kupowania, oglądania i znajdowania wszystkiego online, jest jedna rzecz, której nie możemy w tej chwili zrobić: przejąć inicjatywy.

Giganci, tacy jak Google, Meta i Amazon, rządzą teraz światem online, ale są podekscytowani pojawieniem się nowych możliwości. Dyrektor generalny Alphabet Inc., Sundar Pichai, powiedział w wywiadzie dla Bloomberga, że ​​„obserwuje przestrzeń blockchain i przygląda się, w jaki sposób firma macierzysta Google może dodać wartość do rozwoju technologii, która jest wykorzystywana przez wielu jego kolegów z Doliny Krzemowej”.

2.

Web3 kontra Minecraft

Web3 umożliwia korzystanie z najnowszej wersji gry Minecraft i poprawia wrażenia z gry.

Więc teraz wiemy, czym jest Web3, ale jaka jest różnica między Web3 a Minecraft?

A jakie jest połączenie z Metaverse? Web3 to nowsza wersja Internetu, w której wszystko jest bardziej połączone i zdecentralizowane — podobnie jak już istniejące światy Minecraft. Minecraft to gra przygodowa z nieskończonymi możliwościami, w której możesz budować i odkrywać ciągle zmieniający się krajobraz.

Ewolucję Minecrafta można łatwo opisać jako transformację z bloków konstrukcyjnych na własnym komputerze do bloków konstrukcyjnych dla Metaverse. W marcu 2022 r. Minecraft uruchomił nową warstwę blockchain, która jest oszałamiającą wiadomością dla wszystkich fanów. Umożliwia graczom dostęp do funkcji Web3 w sposób, w jaki można zarobić (P2E), ponieważ mogą kupować przedmioty do swojego świata Minecraft. Połączenie Minecrafta i nonfungible tokenów (NFT) zyskało nawet chwytliwą nazwę: NFT Worlds.

Dzięki NFT Worlds Minecraft wkracza w świat serwerów firm trzecich. NFT Worlds jest zbudowany na warstwie opartej na Polygon, więc wszyscy użytkownicy mają dostęp do funkcjonalności Web3. Wrażenia z gry można uatrakcyjnić, kupując przedmioty w sklepie internetowym. Nie płacisz już dolarem amerykańskim ani euro tylko tokenami $ WORLD ERC-20.

3.

Jak działa Web3?

Web3 wyklucza i pomija duże firmy, takie jak Meta, oraz daje każdemu użytkownikowi prawo do wspólnego opracowania kolejnego wielkiego projektu. Decentralizacja i dowolne połączenie ludzi i maszyn będzie sercem projektów Web3.

Istnieje powód biernego uczestnictwa użytkowników: wciąż jesteśmy zajęci próbami zdobycia jak największej części tortu. Ale teraz Web3 jest w przygotowaniu. To się radykalnie zmieni.

W nadchodzących latach nastąpi zmiana – zamiana gigantów technologicznych, którzy są obecnie „szefami” i dyktują warunki, do osób, które przejmą inicjatywę bo wyrażą wolę działania w dowolnie obranym kierunku. Każdy będzie mieć szansę przejmowania inicjatywy.

Kiedy prace nad Web3 dobiegną końca wszyscy będziemy szefami. Dane będą przechowywane w sposób zdecentralizowany, a wszyscy i wszystko będą ze sobą połączeni. Daje to wiele możliwości i jednocześnie niesie ze sobą ryzyko. Pomyśl o ryzyku związanym z prywatnością i zgodnością, inteligentnymi hackami kontraktowymi. Większa kontrola wymaga większej odpowiedzialności.

Kryptowaluty, transakcje NFT, inteligentne kontrakty i technologia blockchain będą niezbędne w internecie Web3. Inteligentne kontrakty to w pełni cyfrowe kontrakty, które przejmą inicjatywę w bezpiecznym i zautomatyzowanym środowisku online. Uczenie maszynowe, sztuczna inteligencja i Internet Rzeczy również zasiądą przy stole, więc możesz sobie wyobrazić, jaką rewolucję przyniesie wszystkim użytkownikom internetu.

4.

Jak Web3 zmieni nasze życie?

Web3 sprawi, że nasze życie online będzie bardziej spersonalizowane i bezpieczniejsze, a także zapewni lepsze wrażenia.

Ważne jest, aby wiedzieć, że Web3 będzie musiał inteligentnie komunikować się z ludźmi, maszynami i danymi. Oprogramowanie musi być w stanie przetwarzać informacje koncepcyjnie i kontekstowo.

Podsumowując, będzie bardziej zorientowany na użytkownika i dostępny, jak gra w Minecrafta.

5.

Metawers a Minecraft

Minecraft nie tylko umożliwia P2E i wkracza w świat gier Web3. To także nauka stawiania pierwszych kroków w Metaverse.

Metaverse to sieć wszelkiego rodzaju wirtualnych światów 3D. NFT Worlds umożliwia korzystanie z Metaverse, co sprawia, że ​​kolekcjonerzy NFT, fanatycy Metaverse i entuzjastyczni gracze mogą być jeszcze bardziej zintegrowania z technologią w wirtualnej rzeczywistości.

NFT Worlds to nie tylko nieskończony wszechświat różnych światów Minecrafta, ale także sposób na zarabianie pieniędzy podczas grania. Podczas gry zarabiasz tokeny. Za pomocą tych tokenów możesz kupować NFT, a nawet je zbierać, jeśli chcesz. Po boomie na zdecentralizowane finanse (DeFi) w 2020 roku i wzrost NFT w 2021 roku, gry Web3 mogą być najnowszym trendem w 2022 roku.

6.

Jak korzystać z Minecrafta, aby zrozumieć Web3?

Minecraft sprawia, że przejście od budowania bloków analogowych do wciągającej rozgrywki jest dość łatwe i przyjemne.

Użytkownicy mogą zmieniać wrażenia z gry Minecraft na to, co chcą. Mogą bawić się, tworzyć, towarzysko i inwestować. Każdy, kto chce wskoczyć do pociągu Web3 i poznać możliwości Metaverse, może zacząć od gry w świecie 3D.

Nie trzeba dodawać, że jeśli znasz Minecraft, a nawet ogólną koncepcję gier online, możesz sobie wyobrazić, jak budować i grać w jednym lub kilku wirtualnych światach.

Świat Minecraft, zwłaszcza z najnowszym dodatkiem NFT, jest jak portal do Metaverse.

Buduj bloki w światach Minecraft i kontynuuj budowanie bloków — na blockchain — w światach NFT.

Absolutnie genialny wstęp dla wszystkich którzy chcą zrozumieć Metaverse i znaleźć swoją szansę w dowolnej dziedzinie w nadchodzącym internecie Web3.. Czas zacząć grać w Minecrafta. Jest to także kolejny argument za nie zabranianiem dzieciom spędzania czasu na grach komputerowych bo wiele z nich ma edukacyjny charakter.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx