Ruszaj się i zarabiaj. Walken przedstawia nowe plany w ramach gry Web3

2 366

Walken to startup zajmujący się grami, który łączy sporty w prawdziwym życiu z grami online i zarabianiem kryptowalut w modelu move-to-earn. Obecnie zapowiedział kolejne plany związane z rozwojem swojego ekosystemu.

Misja firmy jest dość prosta: ruch to zdrowie. Natomiast realizację z pewnością można uznać za oryginalną. Firmie zależy, aby jej użytkownicy prowadzili zdrowy styl życia, ale zdaje sobie sprawę, że dla wielu osób wysiłek fizyczny to coś nudnego. Stawia więc na technologię blockchain i grywalizację.

W swojej najnowszej roadmapie Walken dzieli się planami na najbliższe miesiące. Oto kilka celów, jakie zamierza zrealizować:

  • Lepsza obsługa lokalizacji dzięki siedmiu dodatkowym językom
  • Wykorzystanie 60 milionów wygenerowanych przez społeczność tokenów, aby ponownie zainwestować w Walken i wnieść wartość dla społeczności
  • Nowa gra z udziałem CAThletes jest w fazie rozwoju i zostanie wydana osobno
  • Systemy rankingowe przedstawiające aktywność i osiągnięcia graczy oraz Koło fortuny do nagradzania aktywnych graczy (zarówno na Androida, jak i iOS)
  • Program Ambasador Walken do wspierania lokalnych społeczności
  • Dedykowany program polecający z powiązanymi bonusami

Wszystkie te zmiany mają sprawić, że społeczność Walken zwiększy się w szybkim tempie. Firma przekonuje, że już teraz ma wielu użytkowników, którzy bardzo chwalą sobie jej rozwiązanie. I tak, na platformie Android znajdziemy ponad 7000 użytkowników dziennie, a na iOS – ponad 1000. Do tej pory lipiec i sierpień były miesiącami z największą aktywnością, sięgającą 20 tys. użytkowników każdego dnia. Firma chwali się, że obecnie ma 1,11 mln użytkowników i przewiduje, że do końca roku ich liczba wzrośnie do 2 mln.

– Jednym z głównych wyzwań projektów Web3 opartych na grywalizacji jest sprawienie, aby były do utrzymania na dłuższą metę i zapewniały sporo rozrywki. Zwłaszcza jeśli mówimy o modelu free2play – mówi Alexei Kulevets, współzałożyciel i dyrektor generalny Walken. – Udowadniamy, że to możliwe i jesteśmy wdzięczni naszej niesamowitej społeczności – dodaje.

Ruszaj się i zarabiaj z Walken

Walken działa od 2017 r. jako startup Web3 typu move-to-earn. Do tej pory wygenerował ponad 45 mln dol. przychodu.

Sprawdź: Memecoiny

Aplikacja wykorzystuje technologię wykrywania ruchu, jaką znajdziemy w wielu smartfonach i urządzeniach do noszenia, aby rejestrować liczbę kroków użytkownika. Za ruch jesteśmy następnie wynagradzani tokenami WLKN (wycena 0,053 dol.), które są też dostępne na kilku giełdach (m.in. Huobi Global i gate.io). Dodatkowo platforma zapewnia dostęp do marketplace’u z NFT i wirtualnych postaci CAThlete.

Komentarze