#NiedzielnyWywiad. Jak blockchain wpłynie na rynek gier komputerowych?

źródło: pixabay/pexels

Wraz z rozwojem nowych typów aplikacji blockchainowych, w szczególności w obszarze gier, będzie rosło zapotrzebowanie na moc obliczeniową. Idealnym źródłem tej mocy są niewykorzystane zasoby drzemiące się w naszych urządzeniach elektronicznych – mówi Sam Snyder, współzałożyciel i COO w Aura, w #NiedzielnyWywiad Bithub.pl.

Waszym flagowym produktem jest GammaNow. Zacznijmy od jego krótkiej charakterystyki.

Sam Snyder: GammaNow to znakomite i proste narzędzie przeznaczone dla graczy. Umożliwia im zarabianie nagród w momencie, gdy nie używają swoich urządzeń. Zaprojektowaliśmy je z ogromną starannością, dbając o to, by nasz produkt nie zmniejszał wydajności systemu ani nie zakłócał doświadczenia użytkownika w trakcie gry. W zamian za udostępnianie mocy przerobowych swoich komputerów userzy wynagradzani są jednostkami Gamma Points. Nie jest to kryptowaluta, więc nie trzeba fatygować się z uciążliwą instalacją portfela ani przejmować się kwestiami prawno-podatkowymi.

Zazwyczaj proces instalowania oprogramowania w celu kopania kryptowalut obejmuje kilkanaście kroków. W efekcie musi upłynąć mnóstwo czasu, zanim zacznie się zarabiać w kryptowalutach, które następnie trzeba wymienić na pieniądze funkcjonujące w normalnym obiegu gospodarczym. Na drodze do osiągnięcia rentowności w tej dziedzinie jest sporo przeszkód, które demotywują wiele osób.

Jednak dzięki aplikacji GammaNow jesteśmy w stanie zredukować cały proces do pojedynczego kroku. Wystarczy, że użytkownik zainstaluje nasz software – i natychmiast może zacząć zarabiać nagrody. Naszym nadrzędnym celem jest uczynienie interakcji z blockchainami i kryptowalutami tak prostą i przyjazną dla użytkownika, jak to tylko możliwe.

Jak użytkownicy wynagradzani w Gamma Points mogą wykorzystać te jednostki? Można nimi handlować na giełdach?

SS: Gamma Points nie są tokenami kryptowalutowymi: są raczej odpowiednikiem punktów w programach lojalnościowych. Gamma Points można zamieniać na konkretne korzyści za pomocą naszego panelu użytkownika. W ten sposób userzy mogą nabywać content z ekosystemu gier oraz innego typu nagrody powiązane z grami. Gamma Points, w odróżnieniu od kryptowalut, nie podlegają wahaniom wartości i nie generują zobowiązań podatkowych ani konsekwencji prawnych. Nasz system punktowy pozwala na większą elastyczność w zdobywaniu nagród i gamifikuje proces pozyskiwania contentu growego w sposób, który byłby niewykonalny, gdyby użytkownicy zarabiali bezpośrednio w kryptowalutach.

Musieliście zabiegać o współpracę producentów gier, żeby połączyć wasz system punktów z ich produktami?

SS: Nasz system Gamma Points nie jest zintegrowany z samymi grami. Aby rozpocząć działalność, nie musieliśmy podpisywać specjalnych umów z twórcami gier w celu wprowadzenia naszego produktu na rynek. Naszym początkowym celem było udostępnienie wersji beta stworzonego przez nas oprogramowania pierwszej grupie testerów, by zobaczyć, jak GammaNow postrzegają użytkownicy i jakiego rodzaju nagrody oraz doświadczenia są dla nich najcenniejsze. Dzięki informacjom zwrotnym, które uzyskujemy od użytkowników, jesteśmy w stanie precyzyjnie stargetować najbardziej wartościowe nagrody. Obecnie jesteśmy w fazie rozmów z wydawcami gier i producentami sprzętu w celu stworzenia bardziej sztywnych warunków współpracy i partnerstwa.

Jesteście opisywani jako tańsza i szybsza alternatywa dla Ethereum. Skąd się bierze wydajność waszej technologii?

SS: Ekosystem blockchainowy Aura Platform, który rozwijamy, jest technologią szybszą od największych blockchainów. Jest niezależny od sekwencyjnej, opartej na blokach struktury wykorzystywanej przez blockchainy takie jak Ethereum. Na Aura Platform wiele transakcji może być generowanych równocześnie, a następnie kondensowanych do postaci pojedynczego kodu referencyjnego zapisywanego na głównym łańcuchu Ethereum. W ten sposób możemy zmieścić miliony transakcji w jednym bloku, by uzyskać o wiele większą wydajność. A wraz ze wzrostem wydajności dochodzi do radykalnego spadku cen. Obniżka kosztów transakcyjnych i wzrost szybkości przetwarzania są niezbędne do upowszechnienia blockchainów nowej generacji: zdecentralizowanych aplikacji i zdecentralizowanych gier.

GammaNow nie jest waszym jedynym produktem. Co ponadto macie w zanadrzu?

SS: Poza GammaNow rozwijamy Aura Platform, oparty na blockchainie ekosystem zoptymalizowany pod kątem wschodzącego rynku zdecentralizowanych gier. Aura Platform będzie zasilana przez nieużywane urządzenia, na których działa oprogramowanie GammaNow, w celu dostarczenia graczom zdecentralizowanego contentu growego. Wraz z rozwojem nowych typów aplikacji blockchainowych, w szczególności w obszarze gier, będzie rosło zapotrzebowanie na moc obliczeniową. Idealnym źródłem tej mocy są niewykorzystane zasoby drzemiące się w naszych urządzeniach elektronicznych. Ich połączone siły pozwolą na stworzenie największego superkomputera na świecie i zasilenie zdecentralizowanych aplikacji, usług i gier przyszłości.

Rozmawiał Przemysław Ćwik
e-mail: p.cwik/at/bithub.pl

Komentarze