Zaproszenie na konferencję w Lublinie + relacja z konferencji w Olsztynie

921

21 lipca 2018 roku w Lublinie odbędzie się konferencja organizowana przez firmę FlyingAtom z okazji otwarcia tam nowej siedziby, na którą serdecznie zapraszamy. Tymczasem zachęcamy do przeczytania relacji z konferencji, która odbyła się pod koniec czerwca w Olsztynie. 

Konferencja w Lublinie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące otwarcie nowego punktu FlyingAtom w Lublinie, które odbędzie się dnia 21 lipca o godzinie 16:00, w Hotelu Europa, ul. Krakowskie Przedmieście 29, 20-002 Lublin. Konferencja jest bezpłatna i będzie też transmitowana live na kanale Krypto Raport.

Parterem konferencji jest firma Terra Computer zajmująca się m.in. składaniem koparek. Podczas konferencji będzie można zobaczyć przygotowane przez nich urządzenia oraz porozmawiać o miningu.

Agenda

16:00 – 16:10 – Otwarcie konferencji
16:10 – 16:50 – Rafał Leszek – KryptoRaport
16:55 – 17:35 – Patryk Kempiński – KryptoRaport
17:40 – 18:00 – Przerwa kawowa
18:05 – 18:45 – Adrian Łaski
18:50 – 19:30 – Damian Dzienio – FlyingAtom

Prelegenci

Rafał Leszek – Współzałożyciel projektu Krypto Raport, którego filmy na portalu Youtube obejrzano już łącznie 700,000 razy. Nauki ścisłe to jego konik. Od ponad 1,5 roku działa w sektorze kryptowalut, dzieląc się swoją wiedzą i aktywnie wspierając środowisko.

„Perspektywy rozwoju technologii rozproszonych rejestrów i problemy do rozwiązania.”
W którym miejscu znajdujemy się jeśli chodzi o rozwój technologii blockchain? Co jest nam potrzebne do tego by znaleźć masowe grono odbiorców? Czy monopol dużych ośrodków górniczych nie jest zagrożeniem dla autonomicznych struktur i jak będzie postępował proces restrukturyzacji przedsiębiorstw w dobie decentralizacji? Czy człowiek nie zagubi się w zdecentralizowanej rzeczywistości i mnogiej ilości protokołów do koordynowania?

Patryk Kempiński – Patryk twórca projektu BrandCoin. Pasjonat kryptowalut i technologii blockchain. Jest on również współzałożycielem Krypto Raportu, czyli jednego z najbardziej oglądanych kanałów popularno-naukowych poświęconych tej tematyce w Polsce.

„Jak zmieni się podejście do zakupów, gdy wszyscy będą posiadać jeden wspólny system lojalnościowy?”
Patryk podczas wystąpienia opowie o projekcie BrandCoin oraz o  możliwościach jakie daje nam blockchain i kryptowaluty w życiu codziennym a dokładniej w handlu.

Adrian Łaski — Bloger, entuzjasta nowych technologii w tym kryptowalut — a w szczególności ekosystemu STEEM. Na co dzień uczeń, pasjonat i przyszły elektronik, amator fotografii.

“STEEM – Minimum, które musisz wiedzieć.”
Podczas prelekcji w prosty sposób przedstawię czym jest STEEM oraz poruszę kwestie niezbędne do świadomego uczestniczenia w tej sieci z perspektywy użytkownika. Omówię podstawowe zagadnienia bez zbędnego wgłębiania się w szczegóły techniczne, a także pokaże jak stworzyć konto i przedstawię różne interfejsy oparte o ten blockchain.

Damian Dzienio – Student Politechniki Warszawskiej; pasjonat nowych technologii zwłaszcza w obszarze fintech. Kryptowalutami zainteresował się w pierwszej połowie 2017 roku i od samego początku bardzo szybko zaczął chłonąć wiedzę z tej dziedziny. Na co dzień skupia się głównie na wyszukiwaniu nowych projektów ICO przez co na większość projektów patrzy jedynie długoterminowo. HODL-er.

„Wojna protokołów – czy potrzebujemy tylu blockchainów?”
Od kilku miesięcy możemy zaobserwować znaczący wzrost w ilości powstających blockchainów. Projekty podają coraz to większe ilości transakcji na sekundę jakie zamierzają osiągnąć oraz prześcigają się w innowacjach jakie chcą wprowadzić. Pytanie jakie możemy sobie zadać to czy naprawdę potrzebujemy aż tylu nowych blockchainów i które z nich mają szansę przetrwać. Podczas prezentacji zostaną porównane najgorętsze protokoły wypuszczone w ostatnim czasie oraz przedstawione przykładowe scenariusze definiujące ich przyszłość.

Data spotkania: 21 lipca (sobota) 2018 roku, godz. 16:00
Miejsce spotkania: Hotel Europa****, ul. Krakowskie Przedmieście 29, 20-002 Lublin
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/500077970446119/

Relacja z przebiegu konferencji w Olsztynie

Firma FlyingAtom otworzyła swoją siedzibę w kolejnym mieście Polski – Olsztynie Nowe biuro znajduje się na ulicy Głowackiego 28, na 4 piętrze.  Z tej okazji firma zorganizowała konferencję poświęconą szerokiej tematyce kryptowalut jak i technologii blockchain, która odbyła się 23 czerwca 2018, w Hotelu Kopernik.

Około godziny 15 zebraliśmy się z gronem redakcyjnym oraz ekipą FlyingAtom w sali konferencyjnej, aby oczekiwać gości.

Zgodnie z planem pierwsza prelekcja należała do Bartka Bilickiego, CEO Trifinity.io oraz inicjatora meetupów Blockchain Business, który opowiedział o tokenach i ich odmianach.

Kolejna prelekcja należała do Zuzanny Umińskiej z Profit Plus, doradcy podatkowego, członka Krajowej Izby Doradców Podatkowych. , a także wieloletniego pracownik organów podatkowych i kontroli skarbowej. Zgromadzonym opowiedziała o statusie kryptowalut na gruncie prawa podatkowego.

Po dyskusji publiczności z prelegentami był czas na kawę i drobny poczęstunek. Wśród zapachu kawy i odgłosu chrupania ciastek zewsząd dochodziły rozmowy na temat kryptowalut i wymiana opinii między znajomymi i nieznajomymi.

Gdy wszyscy nabrali już sił, rozprostowali kości i poznali nowych znajomych, nadszedł czas na kolejne wystąpienie. Damian Dzienio z FlyingAtom, który wygłosił prezentację na temat „Wojna protokołów – czy potrzebujemy tylu blockchainów?” 

Ostatnim prelegentem tego wieczoru był Arkadiusz Jóźwiak, pasjonat analizy technicznej, a na co dzień redaktor i analityk portalu Comparic.pl. W trakcie  wystąpienia postarał się przybliżyć wszystkie korzyści a także wady kontraktów CFD,  porównując je do tradycyjnego zakupu walut cyfrowych na giełdach czy w kantorach.

Na koniec część grupy przeniosła się do restauracji na luźniejszą rozmowę przy pysznym jedzeniu i piwie, gdzie gorąco debatowano na tematy mniej lub bardziej związane z konferencją.

Dziękujemy firmie Terra za udostępnienie przybyłym swoich koparek i chętne odpowiadanie na wszelkie pytania.

Wszystkim przybyłym z tego miejsca serdecznie dziękujemy za obecność i mamy nadzieję, że wróciliście do domu pełni nowej wiedzy i z odpowiedziami na pytania, z którymi do nas przyszliście. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego kanału na YouTube. Z przyczyn technicznych nie posiadamy nagrań z Olsztyna, jedynie relację, która znajduje się na profilu FlyingAtom na facebooku.

Dziękujemy również firmie Terra Computer zajmująca się m.in. składaniem koparek, która partnerowała konferencji i której przedstawiciele byli na niej obecni, umożliwiając przybyłym zobaczenie przygotowanych przez nich urządzeń.

Komentarze