Zaproszenie na konferencję FlyingAtom w Olsztynie + relacja z konferencji w Łodzi

219

23 czerwca 2018 roku w Olsztynie odbędzie się konferencja organizowana przez firmę FlyingAtom z okazji otwarcia tam nowej siedziby, na którą serdecznie zapraszamy. Tymczasem zachęcamy do przeczytania relacji z konferencji, która odbyła się pod koniec maja w Łodzi. 

Konferencja w Olsztynie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące otwarcie nowego punktu FlyingAtom w Olsztynie, które odbędzie się dnia 23 czerwca o godzinie 16:00, w Hotelu Kopernik, ul. Aleja Warszawska 37, 10-081 Olsztyn. Konferencja jest bezpłatna i będzie też transmitowana live na kanale Krypto Raport

Parterem konferencji jest firma Terra Computer zajmująca się m.in. składaniem koparek. Podczas konferencji będzie można zobaczyć przygotowane przez nich urządzenia oraz porozmawiać o miningu.

Agenda

16:00 – 16:10 – Otwarcie konferencji
16:10 – 16:50 – Bartek Bilicki – Trifinity.io
16:55 – 17:35 – Zuzanna Umińska – Profit Plus: Biznes Podatki Prawo
17:40 – 18:00 – Przerwa kawowa
18:05 – 18:45 – Damian Dzienio – FlyingAtom
18:50 – 19:30 – Arkadiusz Jóźwiak – Comparic.pl

Po konferencji zapraszamy na after party.

Prelegenci

Bartosz Bilicki – CEO firmy technologicznej Trifinity.io, inicjator meetupów Blockchain Business prowadzący własny, cotygodniowy program w ramach I Love Crypto o nazwie: „To the moon – praktycznie o kryptowalutach”. Kryptoentuzjasta, aktywnie działający na rzecz społeczności crypto / blockchain w Polsce.

„Tokeny i ich odmiany”
Zwykle mówiąc o tokenach, mamy na myśli ich najpopularniejszy format – ERC20, oparty o platformę Ethereum. Jednak temat jest o wiele szerszy i posiada o wiele większe możliwości techniczne. Podczas prelekcji przedstawię mało znane właściwości tokenów oraz przedstawię ciekawe case studies.

Zuzanna Umińska – Doradca podatkowy, członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Wieloletni pracownik organów podatkowych i kontroli skarbowej, z wykształcenia prawnik, z zamiłowania procesualista. Obecnie zajmuje się kreowaniem pozytywnego i bezpiecznego otoczenia podatkowego przedsiębiorców oraz doradza w racjonalizowaniu obciążeń podatkowych w procesach gospodarczych. Interesuje się podatkowymi aspektami funkcjonowania kryptowalut. Jest współautorem opracowania na temat prawnych, podatkowych i księgowych aspektów funkcjonowania cyfrowej waluty.

„Kryptopodatki – czyli ujęcie podatkowe kryptowalut w Polsce i na Świecie „
– Status kryptowalut na gruncie prawa Podatkowego
– Opodatkowanie kryptowalut w innych krajach – porównanie
– Kierunki zmian opodatkowania – dla czego kryptowaluty NIE MOGĄ być opodatkowane podatkiem dochodowym

Damian Dzienio – Student Politechniki Warszawskiej; pasjonat nowych technologii zwłaszcza w obszarze fintech. Kryptowalutami zainteresował się w pierwszej połowie 2017 roku i od samego początku bardzo szybko zaczął chłonąć wiedzę z tej dziedziny. Na co dzień skupia się głównie na wyszukiwaniu nowych projektów ICO przez co na większość projektów patrzy jedynie długoterminowo. HODL-er.

„Wojna protokołów – czy potrzebujemy tylu blockchainów?”
Od kilku miesięcy możemy zaobserwować znaczący wzrost w ilości powstających blockchainów. Projekty podają coraz to większe ilości transakcji na sekundę jakie zamierzają osiągnąć oraz prześcigają się w innowacjach jakie chcą wprowadzić. Pytanie jakie możemy sobie zadać to czy naprawdę potrzebujemy aż tylu nowych blockchainów i które z nich mają szansę przetrwać. Podczas prezentacji zostaną porównane najgorętsze protokoły wypuszczone w ostatnim czasie oraz przedstawione przykładowe scenariusze definiujące ich przyszłość.

Arkadiusz Irek Jóźwiak – Pasjonat analizy technicznej . Na co dzień redaktor i analityk portalu Comparic.pl oraz blogger. Z rynkiem walutowym związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywnie handluje również na rynku walutowym, kryptowalutowym i opcyjnym. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Na co dzień redaktor i analityk portalu Comparic.pl oraz blogger.

„Kryptowaluty vs CFD na kryptowaluty – co lepsze?”
Kryptowaluty to dość specyficzny rynek. Przez dynamiczną aprecjację walut wirtualnych w 2017 roku instrumentami tymi zainteresowali się nie tylko osoby związane z tą branżą i technologią stojącą za fenomenem walut wirtualnych ale także osoby, które traktują tę nową klasę aktywów jako instrumenty stricte spekulacyjne. To właśnie przez wzgląd na wciąż rosnące zainteresowanie ze strony traderów i spekulantów powstały kontrakty CFD a więc instrumenty pochodne kryptowalut.
W trakcie tego wystąpienia postaramy się przybliżyć wszystkie korzyści a także wady kontraktów CFD oraz porównamy je do tradycyjnego zakupu walut cyfrowych na giełdach czy w kantorach.

Data spotkania: 23 czerwca (sobota) 2018, godz. 16:00
Miejsca spotkania: Hotel Kopernik, ul. Aleja Warszawska 37, 10-081 Olsztyn 
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/411380749334955/

Relacja z przebiegu konferencji w Łodzi

Firma FlyingAtom otworzyła swoją siedzibę w kolejnym mieście Polski – Łodzi. Nowe biuro znajduje się na ulicy Piotrowskiej 270, na 4 piętrze.  Z tej okazji firma zorganizowała konferencję poświęconą szerokiej tematyce kryptowalut jak i technologii blockchain, która odbyła się 19 maja 2018, w łódzkiej hali Expo.

Około godziny 15 zebraliśmy się z gronem redakcyjnym oraz ekipą FlyingAtom w sali konferencyjnej, aby oczekiwać gości.

Zgodnie z planem pierwsza prelekcja należała do Piotra Misiurka z firmy Ragnarson, programisty i startupowca z ponad 10 letnim doświadczeniem i anarchistyczną duszą. Jako entuzjasta blockchain opowiedział publiczności o tym czym on jest, jak działa i jakie potencjalne zmiany technologia ta może wywołać w ciągu najbliższej dekady.

Piotr Misiurek

 

Dziękujemy firmie Terra za udostępnienie przybyłym swoich koparek i chętne odpowiadanie na wszelkie pytania.

 

Kolejna prelekcja należała do naszego redakcyjnego kolegi, Janusza Zielińskiego, który wygłosił swój pogląd na temat tego, czy altcoiny stanowią dla bitcoina zagrożenie.

Po dyskusji publiczności z prelegentami był czas na kawę i drobny poczęstunek. Wśród zapachu kawy i odgłosu chrupania ciastek zewsząd dochodziły rozmowy na temat kryptowalut i wymiana opinii między znajomymi i nieznajomymi.

Patryk Kempiński z Krypto-Raport

 

Gdy wszyscy nabrali już sił, rozprostowali kości i poznali nowych znajomych, nadszedł czas na kolejne wystąpienie. Piotr Kempiński – Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. Na co dzień pracuje w branży technologicznej. Urzeczony możliwościami jakie oferuje technologia blockchain oraz kryptowalut postanowił objąć swą wiedzą pozostałe aspekty branży, by w efekcie stworzyć jeden z najbardziej oglądanych kanałów popularno-naukowych o tej tematyce w Polsce – Krypto Raport. Wygłosił on prezentację na temat: „Jak blockchain zmieni pieniądz i ekonomię?„, odpowiadając na pytania takie jak m.in: Jak zaoszczędzić miliardy dolarów na zabezpieczeniach przy użyciu tylko jednego narzędzia jakim jest blockchain? Czy znikną banki, giełdy, firmy rozliczeniowe, kantory i instytucje nadzoru finansowego? Dlaczego blockchain nazywany jest internetem 2.0?

Zapraszamy do obejrzenia wyżej wspomnianej prelekcji,  a wszystkie pozostałe dostępne są dla Państwa na naszym kanale na YouTube.

Ostatnim prelegentem tego wieczoru był Przemysław Targosz, który zastąpił nieobecnego z przyczyn zdrowotnych Jędrzeja Jezierskiego. Przemek to 26 letni President w jednym z projektów opartych o blockchain, w środowisku blockchainowym działa od 2014 roku. Inwestuje w kryptowaluty oraz współtworzy Wicked Crypto Meetup. Od 2017 roku pracuje nad projektem Fiat Based Token, którego celem jest stworzenie aplikacji mobilnej pozwalającej na rozliczanie smar-kontraktów przy użyciu standardowych pieniędzy takimi jak EUR, PLN i właśnie temu zagadnieniu poświęcił swoją prezentację. 

Na koniec część grupy przeniosła się do restauracji na luźniejszą rozmowę przy pysznym jedzeniu i piwie, gdzie gorąco debatowano na tematy mniej lub bardziej związane z konferencją.

Wszystkim przybyłym z tego miejsca serdecznie dziękujemy za obecność i mamy nadzieję, że wróciliście do domu pełni nowej wiedzy i z odpowiedziami na pytania, z którymi do nas przyszliście. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego kanału na YouTube, gdzie znajdą Państwo resztę nagrań prelekcji z wrocławskiej konferencji. Zachęcamy do subskrypcji, gdyż na kanale regularnie będą pojawiać się materiały z przyszłych wydarzeń.

Dziękujemy również firmie Terra Computer zajmująca się m.in. składaniem koparek, która partnerowała konferencji i której przedstawiciele byli na niej obecni, umożliwiając przybyłym zobaczenie przygotowanych przez nich urządzeń.


Zdjęcia użyte w artykule wykonane zostały przez Beatę Rządzińską z Ragnarson.

 1. 1 Analiza techniczna 13.02. - BTC, LTC, VSYS, ZIL, ENJ, XLM, EOS, DASH, BAT, VET, ICON i inne Analiza techniczna 13.02. - BTC, LTC, VSYS, ZIL, ENJ, XLM, EOS, DASH, BAT, VET, ICON i inne 01:50:17
 2. 2 Analiza techniczna 06.02. - BTC, OMG, XTZ, BTT, XEM, ZEN, AION, LISK, IOTA, LTC, ETH, DASH, i ATOM Analiza techniczna 06.02. - BTC, OMG, XTZ, BTT, XEM, ZEN, AION, LISK, IOTA, LTC, ETH, DASH, i ATOM 01:34:26
 3. 3 Analiza techniczna 31.01.2020 - BTC, TRON, BNB, LTC, ETH, Złoto Analiza techniczna 31.01.2020 - BTC, TRON, BNB, LTC, ETH, Złoto 01:11:27
 4. 4 Analiza techniczna 23.01.2020 - BTC, Chiliz, BNB, LTC, 0x, ETC, Złoto Analiza techniczna 23.01.2020 - BTC, Chiliz, BNB, LTC, 0x, ETC, Złoto 01:17:46
 5. 5 Analiza techniczna kryptowalut 15.01.2020 - BTC, BSV, ETC, DASH, Zcash, ChainLink, BCH Analiza techniczna kryptowalut 15.01.2020 - BTC, BSV, ETC, DASH, Zcash, ChainLink, BCH 01:02:04
 6. 6 Analiza techniczna 10.01.2020 - BTC, XRP, Verge, Cosmos, Ethereum, Litecoin, BNB Analiza techniczna 10.01.2020 - BTC, XRP, Verge, Cosmos, Ethereum, Litecoin, BNB 01:10:39
 7. 7 Analiza techniczna 02.01.2020 - BTC, BNB, Cosmos, Icon, Theta Analiza techniczna 02.01.2020 - BTC, BNB, Cosmos, Icon, Theta 01:05:40
 8. 8 Świąteczna Analiza techniczna 24.12.2019 - BTC, ETH, FET, Cosmos, Harmony, Neblio, Świąteczna Analiza techniczna 24.12.2019 - BTC, ETH, FET, Cosmos, Harmony, Neblio, 01:09:52
 9. 9 Analiza techniczna 17.12.2019 - BTC, BNB, IOTA, Chiliz, Enigma, RLC, XTZ, Analiza techniczna 17.12.2019 - BTC, BNB, IOTA, Chiliz, Enigma, RLC, XTZ, 01:00:42
 10. 10 Analiza techniczna 13.12.2019 - BTC, BNB, ETH, LTC, Lisk, Chiliz, XRP Analiza techniczna 13.12.2019 - BTC, BNB, ETH, LTC, Lisk, Chiliz, XRP 55:06
 11. 11 Analiza techniczna 04.12.2019 - BTC, BNB, Nexus, Chiliz, XRP Analiza techniczna 04.12.2019 - BTC, BNB, Nexus, Chiliz, XRP 53:37
 12. 12 Analiza techniczna 28.11.2019 - BTC, BNB, TRON, GAME CREDITS, NEO, BAT Analiza techniczna 28.11.2019 - BTC, BNB, TRON, GAME CREDITS, NEO, BAT 01:02:31
 13. 13 Analiza techniczna 22.11.2019 - BTC, BNB, ETH, LTC, RVN, ETC Analiza techniczna 22.11.2019 - BTC, BNB, ETH, LTC, RVN, ETC 01:04:38
 14. 14 Analiza techniczna 12.11.2019 - BTC, ETH, XRP, NEO, IOTA, BNB Analiza techniczna 12.11.2019 - BTC, ETH, XRP, NEO, IOTA, BNB 47:45
 15. 15 Analiza techniczna 07.11.2019 - BTC, ETH, LTC, TRON, IOTA, XRP Analiza techniczna 07.11.2019 - BTC, ETH, LTC, TRON, IOTA, XRP 53:54
 16. 16 Analiza techniczna 31.10.2019 - BTC, ETH, XRP, TRON, BNB, IOTA Analiza techniczna 31.10.2019 - BTC, ETH, XRP, TRON, BNB, IOTA 01:07:38
 17. 17 Analiza techniczna 24.10.2019 - BTC, ETH, XRP, TRON, BNB, IOTA Analiza techniczna 24.10.2019 - BTC, ETH, XRP, TRON, BNB, IOTA 58:17
 18. 18 Analiza techniczna 15.10.2019 - BTC, ETH, XRP, TRON, BNB Analiza techniczna 15.10.2019 - BTC, ETH, XRP, TRON, BNB 51:06
 19. 19 Analiza kryptowalut 7.10.2019 - BTC, ETH, LTC, XRP, TRON, NEXUS, BNB Analiza kryptowalut 7.10.2019 - BTC, ETH, LTC, XRP, TRON, NEXUS, BNB 43:50
 20. 20 Analiza kryptowalut 29.09.2019 - TRON, ETC, XRP, BNB Analiza kryptowalut 29.09.2019 - TRON, ETC, XRP, BNB 26:08
 21. 21 Analiza kryptowalut 29.09.2019 - Bitcoin, Tron Analiza kryptowalut 29.09.2019 - Bitcoin, Tron 19:00
 22. 22 Analiza kryptowalut 22.09.2019 - BTC, ETH, BNB, IOTA, LTC, XRP Analiza kryptowalut 22.09.2019 - BTC, ETH, BNB, IOTA, LTC, XRP 52:49
 23. 23 Analiza kryptowalut 16.09 - EOS, IOTA, DASH Analiza kryptowalut 16.09 - EOS, IOTA, DASH 31:44
 24. 24 Analiza kryptowalut 16.09 - Bitcoin, Litecoin, Ethereum Analiza kryptowalut 16.09 - Bitcoin, Litecoin, Ethereum 16:40
 25. 25 Analiza BNB/USD 12.09.2019 Analiza BNB/USD 12.09.2019 36:24
 26. 26 BTC - USD BTC - USD 04:17
 27. 27 BTC/USD BTC/USD 08:02
 28. 28 Dominacja BTC Dominacja BTC 30:05
 29. 29 XBT/USD XBT/USD 30:31
Komentarze