Zapraszamy na Digital Money & Blockchain Forum

Za przyczyną blockchaina 12 lat temu świat finansów i technologii wkroczył w nową erę, choć wtedy mało kto zdawał sobie z tego sprawę… Za przyczyną bitcoina, wycenianego ostatnio na ok. 50 tys. dolarów, ponad 100 mln posiadaczy kryptowalut na świecie emocjonuje się notowaniami i przyszłością walut cyfrowych. A świat tradycyjnych finansów coraz poważniej dyskutuje kwestie cyfrowych walut banków centralnych (CBDC). Są co prawda wyjątki, takie jak Narodowy Bank Polski, który znalazł się w gronie ok. 20% banków centralnych oficjalnie nie angażujących się w tego rodzaju prace.

Świadkiem rozwoju, ale i propagatorem nowych zjawisk w świecie finansów było i jest od ośmiu lat Digital Money & Blockchain Forum. W kolejnych jego edycjach tematyka dotycząca walut cyfrowych oraz technologii blockchain nie tylko była szeroko propagowana, ale i dawała impuls do kolejnych działań, w tym dla innowacyjnych rozwiązań przyspieszających digitalizację naszego kraju, przede wszystkim w zakresie e-administracji.

VIII Digital Money & Blockchain Forum

Tegoroczna edycja Digital Money & Blockchain Forum będzie miała formę spotkania on-line i odbędzie się 17 i 18 czerwca 2021 roku. Wśród poruszanych tematów znajdziemy m.in.:

  • Jakie interesujące rozwiązania techniczne pojawiły się ostatnio w świecie blockchain?
  • Czy Polska będzie podążała w tyle za regulacjami UE, czy wyjdzie przed szereg i dogoni Estonię?
  • Jaka przyszłość czeka Ethereum (PoS i in.) oraz rynek tokenów ERC20 i NFT?
  • Czy powstanie cyfrowy złoty, czy też w Polsce będziemy używać cyfrowego euro, juana i diem?
  • Czy już czas na ściślejsze regulacje rynków kryptowalut oraz jak to wpłynie na innowacyjność?
  • Jaki model wygra na świecie: autorytaryzm i centralizacja czy może demokracja i decentralizacja?

Udział w konferencji jest darmowy, należy się jedynie wcześniej zarejestrować. Więcej informacji o konferencji na oficjalnej stronie.

Konferencja będzie, podobnie jak w latach minionych, organizowana w merytorycznej współpracy z Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz z Uczelnią Łazarskiego i Kołem Naukowym Forum e-Biznesu na UMK, a także z Kancelarią DLK Legal. W porozumieniu z nimi oraz innymi osobami / instytucjami, w tym roku zamierzamy udostępnić możliwość wypowiedzenia się przedstawicielom młodszego pokolenia naukowców, startupowców i innowatorów.

Portal Bithub.pl jest jednym z partnerów medialnych tego forum.

Komentarze