„Wrocław Blokchain Meetup”. Nowy cykl spotkań rusza w połowie lutego

Wszyscy, którzy pamiętają jeszcze czasy, gdy spotkania w ramach Ethereum Meetup odbywały się w stolicy Dolnego Śląska, mogą się poczuć mile zaskoczeni. Po trzech latach przerwy spotkania ludzi zainteresowanych tematyką kryptowalut wracają do Wrocławia.

Pierwsze spotkanie w ramach „Wrocław Blokchain Meetup” rozpocznie się o 18.15 w poniedziałek 13 lutego. Ma być podzielone na trzy części.

Podczas pierwszej 30 minutowej części, uczestnicy będą mogli usłyszeć krótkie wprowadzenie związane z kluczowymi dla kryptowalut pojęciami. Prowadzący spotkanie opowie czym jest blokchain, czym jest Bitcoin, i czym jest Ethereum.

Po 15-minutowej przerwie zebrani będą mogli usłyszeć pięć krótkich wystąpień. Przewidywana długość każdego z nich to kwadrans. Maciek Ołpiński opowie o usłudze userfeeds.io, matanyahu na przykładzie działań IBM o blokchainie w biznesie, Tomek Drwięga o Parity UI, a o kryptowalucie Lisk opowie Maciek Baj. Drugą część zakończy Marek Kotewicz, który w ramach AMA odpowie na wszystkie pytanie związane z Ethereum i działaniami deweloperskimi.

Ostatnia część ma nieco luźniejszy charakter i ma na celu wymianę poglądów przez uczestników spotkania, jak i nawiązanie nowych kontaktów.

Chciałbym, żeby każde spotkanie zawsze miało dwie części. Pierwszą, przeznaczoną dla kompletnie początkujących developerów (w kontekście blockchain), tłumaczącą ogólne koncepcje i słownictwo. Drugą, na której będziemy prezentować techniczne nowinki, nowe projekty i ciekawostki z blockchainowego ekosystemu. Całość zakończona będzie oczywiście networkingiem.

mówi portalowi BitHub.pl Tomasz Drwięga, organizator spotkania.
Jeżeli formuła się sprawdzi „Wrocław Blokchain Meetup” będzie organizowany cyklicznie. To dobra okazja, żeby dowiedzieć się więcej o technologii blokchain, a równocześnie nawiązać nowe znajomości w branży.

Zapisów na wydarzenie można dokonywać poprzez portalu meetup.com.

Komentarze