Wrocław Blockchain Meetup #3

Wrocław Blockchain Meetup to meetup skierowany do programistów i technicznych entuzjastów szeroko pojętej technologii blockchain. Zależy nam na szerzeniu wiedzy na temat technologii i jej konsekwencji.

Przed każdym meetupem prowadzimy krótkie (30 minutowe) wprowadzenie dla osób, które nigdy o Bitcoinie, Ethereum czy jakimkolwiek innym blokchainie nie słyszały.

Na najbliższym spotkaniu będziecie mieli okazję zobaczyć dwie prezentacje:

  • Justin Ehrenhofer opowie o Monero
  • Krzysztof Szumny zrobi case study dla Steemit – czyli jak powstała pierwsza zdecentralizowana platforma social media.

Zadaliśmy dwa pytania dla Tomasza Drwięgi – organizatora spotkania:

Jest to trzecie spotkanie, czyli możemy stwierdzić, że poprzednie spełniły oczekiwania?

Mam nadzieję! Na pewno zainteresowanie meetupem przerosło moje oczekiwania. Na obu poprzednich spotkaniach pojawiło się ponad 30 osób, w większości deweloperów, którzy byli już zainteresowani technologią wcześniej oraz kilka osób, które coś o Bitcoinie słyszały, ale nie znały podstaw ani innych zastosowaniami blockchaina. Dla pierwszych udało się stworzyć okazję do dyskusji i poznania się bliżej, a dla tych początkujących solidne wprowadzenie w temat oraz, mam nadzieję, inspirację do zgłębienia go bardziej.

Uczestnicy Wrocław Meetup

Może dzięki poprzednim spotkaniom narodził się pomysł/projekt, który teraz będzie realizowany z uczestnikami eventu?

O ile mi wiadomo żaden nowy projekt jeszcze nie powstał, ale słyszałem, że niektórzy uczestnicy postanowili zmienić pracę i zająć się czymś bliżej blockchaina 🙂 Myślę, że w (niedalekiej) przyszłości zorganizujemy jakiś hackathon i wspólnie z uczestnikami przekujemy teorię w praktykę.

Zapisów na wydarzenie można dokonywać poprzez portal slack.com.

Komentarze