Wicked Crypto Meetup #2 – NEM & Blockchain

Już w ten poniedziałek odbędzie się drugi event z serii Wicked Crypto Meetup. Tym razem spotkanie przyjmie formę panelu dyskusyjnego, a prelegentami będą Lon Wong – prezes fundacji NEM oraz Enrique Melero – były COO w HSBC Private Bank.

Główną tematyką spotkania będą różne aspekty technologii blockchain – wyjaśnienie co to tak naprawdę jest, czym się różni od standardowych metod rozliczeń i jaki ma w sobie potencjał. Moderatorami panelu będą Sonia Targosz oraz Bartłomiej Sanak, który w ramach wstępu opowie czym jest NEM oraz zaprezentuje jak w praktyce używać portfela opartego o tę technologię. Po spotkaniu prelegenci wybiorą się z uczestnikami do baru, gdzie będzie można z nimi porozmawiać osobiście przy piwie.

Wszystkie meetupy odbywają się w języku angielskim i są darmowe.

AGENDA:
18:30 – Wstęp
18:40Bartłomiej Sanak: Prezentacja portfela NEM oraz transakcji multisig
19:00Lon Wong & Enrique Melero: Panel dyskusyjny

-Czym w ogóle różnią się publiczne i prywatne blockchainy?
-Dlaczego blockchain, a nie scentralizowane bazy danych?
-Wykorzystanie technologii blockchain przez banki.
-Co obecnie stoi na drodze do masowej adopcji blockchaina? Są to bariery technologiczne czy regulacyjne?
-Jakie są szanse dla deweloperów i startupów w tej branży, oraz czy blockchain ma szansę na masową adopcję w przyszłości?

20:00 – Q&A
20:30 – Pizza, Drinki, Networking
21:00 – Wyjście do baru

Czy warto wybrać się na spotkanie? Zapytaliśmy organizatorów:

Czy Nem ma szanse w starciu z bitcoinem?

Porównanie NEM do bitcoina jest jak porównanie ciężarówki do samochodu osobowego. NEM nadaje się bardziej do zastosowań grupowych, w małych firmach, w rozwojowych projektach developerskich opartych o struktury blockchain. W tym przypadku widzę większą możliwość porównania do Ethereum, i to Ethereum jak i Hyperledger są aktualnie największymi konkurentami NEM. Ta walka toczy się o zajęcie pierwszej pozycji jako platformy obsługującej giełdy i banki.

Czym wyróżnia się NEM spośród innych kryptowalut? Jakie jego cechy są unikalne?

NEM posiada kilka podsieci, zarówno dla indywidualnych inwestorów, jak i małych firm i startupów (tworzenie transakcji multisignature i namespace). W sieci głównej (mainnet) szybkość transakcji jest wręcz natychmiastowa (maksymalnie 60 sekund), można więc wyobrazić sobie tę platformę jako idealnego kandydata do tworzenia aplikacji odblokowującej kontent na stronach internetowych lub jako metoda szybkich płatności.

NEM bryluje jednak w postaci prywatnej sieci mijjin, oferując przepustowość liczb transakcji na sekundę mającą rząd liczb czterocyfrowych (ostatni opublikowany wynik to 10000). Cechą unikalną łańcucha NEM jest proste API oparte o kilka narzędzi takich jak namespace, mozaika, konto multisignature, które w kolaboracji ze sobą dają ogromne możliwości tworzenia aplikacji.

Data spotkania: 25 wrzesień 2017, 18:30 CEST
Miejsce spotkania: The Heart Warsaw Spire
Adres spotkania: Warsaw Spire, plac Europejski 1, 00-844 Warszawa (38 piętro)
Rejestracja na event: Meetup Registration
Live Streaming: Stream

Komentarze