Value Conference już 13 lipca w Katowicach

735

Jaka jest przyszłość blockchain? To nie technologia, to nowe, tętniące serce sektora finansowego

Już 13 lipca 2019 roku najlepsi polscy specjaliści, ludzie sukcesu, dla których blockchain jest kluczem do bezpiecznej przyszłości szeroko pojętego sektora finansowego, odwiedzą Katowice, aby na Value Conference przekazać najświeższe informację i podzielić się swoją bogatą wiedzą. O czym będą mówili? O nowej, cyfrowej ekonomii w obszarach edukacji, networkingu, blockchain developmentu, aktualnym rynku giełdowym, kryptopłatnościach, security tokens i wielu innych interesujących tematach.

Czym jest blockchain?

Blockchain dzięki swojej konstrukcji jest dziś technologicznie jedną z najdoskonalszych metod zapisu informacji. Skonstruowany z łańcuchów danych, gdzie nowe wpisy ułożone są w postaci następujących po sobie bloków. Każdy kolejny blok wpisów musi zawierać odniesienie do poprzedniego, co sprawia, że w praktyce tworzą nierozerwalny łańcuch.  Ta technologia jest w stanie działać bez użycia centralnych komputerów. Ważne, jest, że mimo iż transakcje są publiczne, a księga otwarta dla wszystkich, to zabezpieczenie zaawansowanymi narzędziami kryptograficznymi świetnie chroni system przed niepowołanym dostępem. Każdy użytkownik otrzymuje dostęp w swoich ramach, a konstrukcja uniemożliwia odwrócenie transakcji, czy wycofanie się z niej. Przejrzystość, uniwersalność i niezwykłe bezpieczeństwo interesują też administracje wielu państw, takie rozwiązanie wprowadzono w Estonii, a wdrożenia lub planowania takich działań dzieją się w Australii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Niemczech czy na Nowej Zelandii.

Jakie możliwości daje blockchain?

Jako jedna z najbezpieczniejszych form przechowywania danych, blockchain może służyć do potwierdzania autentyczności. Dlaczego? Ze względu na swoją unikalność, zaszyfrowanie, niezmienność, bezpieczeństwo i ostateczność. Nie są w stanie zagrozić mu ataki komputerów kwantowych, a nadpisanie rejestru nie jest możliwe bez zostawiania śladu. Historia zapisów w bazie danych opartych na technologii blockchain, bez najmniejszych problemów może być przejrzana i skontrolowana. To niezmiernie ważne z punktu widzenia wszelkich kontroli, czy audytów. Technologia ta cieszy się uznaniem najwybitniejszych aktualnie ludzi, którzy zarządzają światowymi finansami. Giancarlo Bruno, dyrektor ds. Sektora Finansowego Światowego Forum Gospodarczego, jeden z twórców raportu „The future of financial infrastructure”, twierdzi, że blockchain „zamiast pozostawać na marginesie branży finansowej, stanie się jego bijącym sercem”.

Kto wystąpi na Value Conference?

Prelegenci, którzy zjawią się na Value Conference w Katowicach to ludzie o wieloletnim doświadczeniu, praktycy propagujący i wdrażający technologię blockchain. W swoich wystąpieniach w sposób jasny i klarowny przybliżą uczestnikom technologię, która może umożliwić im przejście na kolejny, bezpieczny i zmieniający postrzeganie w biznesie, poziom technologiczny.

  • Adam Przemyk – prezes jednego z najprężniej działających Klubów Biznesowych w Polsce opowie w jaki sposób, w ciągu 2 lat, udało mu się stworzyć rozpoznawalny brand, skupiający dziś ponad 5000 przedsiębiorców z całego kraju, a także o konieczności popularyzacji i edukacji technologii blockchain wśród przedsiębiorców.
  • Mateusz Mach – finalista rankingu Forbes 30 under 30 i jeden z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorców regionu CEE przybliży dziejące się zmiany w bankowości i opisze wdrażanie technologii blockchain w sektorze finansowym.
  • Sylwester Suszek – Założyciel jednej z największych giełd kryptowalut w Europie-BitBay oraz projektów takich jak: BitCantor, BitBay Pay czy BitBay Cash zaprezentuje najnowsze trendy w branży kryptowalut i wyjaśni, dlaczego blockchain stał się tak interesujący dla najpotężniejszych instytucji na świecie.
  • Sławomir Żarczyński – Założyciel innowacyjnej firmy Value, wycenianej obecnie na 4 mln EUR w swojej prelekcji omówi sukces przeprowadzenia STO (security token offering), w którym pozyskano kapitał przekraczający 1,6 mln EUR, a także o tym, jakie perspektywy stoją przed security tokens.

Dlaczego warto pojawić się na Value Conference w Katowicach?

Każdy, kto interesuje się nowymi technologiami, w tym technologią blockchain może spotkać się na tym wydarzeniu z liderami branży, nawiązać nowe kontakty biznesowe, a także poznać aktualne trendy i kierunki w rozwoju prowadzenia biznesu w nowych, cyfrowych okolicznościach. Powszechna cyfryzacja wymaga od nas ciągłego doskonalenia się, aktualizacji swojej wiedzy i podążania za najlepszymi i najbardziej bezpiecznymi rozwiązaniami. Konferencja, która jest jednym z najważniejszych spotkań liderów biznesu w regionie CEE jest do tego idealną okazją.

Organizatorem wydarzenia jest Value

Value to innowacyjna forma organizacji, rozwiązująca kluczowe problemy obecnych spółek
kapitałowych dzięki użyciu technologii blockchain, security tokens i inteligentnych kontraktów.
Jest to nowoczesna firma prowadząca działalność w wielu sektorach gospodarki. W oparciu
o wspólne wartości i nasze pasje tworzymy społeczność, która buduje długoterminową wartość w obszarach Tech, Equity i Estate.


Link do wydarzenia: https://valueconference.io/

Komentarze